Söylediklerinizi duyurmak için kimseyi kolundan tutmayınız ; Zira insanlar sizi dinlemeye arzulu değillerse, onları tutacak yerde çenenizi tutmanız daha hayırlıdır.-- Chesterfield [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Dama Yayınları

Dama Yayınları

• Dama Yayınları Kitapları | • Dama Yayınları İletişim Bilgileri | • Dama Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Dama Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 20 kitap bulunuyor."Dama Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Sabit Sümer

Dama Yayınları

Dünya çapında bir roman yazarından, harika bir roman. 'Gölge Kardeşliği'ni okuduktan sonra Sabit Sümer'in diğer romanlarının peşine düşeceğinizin garantisini veririm." -Hasan "Sonsuz" Çeliktaş / derki.com Genel Yayın Yönetmeni / Akşam Gazetesi Yazarı- Her şey Çıkrıkçılar Yokuşu'nda, antikacı Efraim'de..»»
Sabit Sümer

Dama Yayınları

Köklerinizin nereye, kimlere kadar uzandığını biliyor musunuz? Peki, uzak geçmişteki atalarınızın kimler olduğuna dair herhangi bir tahminiz var mı? Ya da geçmişinizin, bugün size neye mal olacağına? Sakin bir insan, kendi halinde bir yazar olan Hür Toprak, tesadüf eseri soyunun milattan önceki kadim bir topluluğa, dahası tarihe mal olmuş ünlü bir k..»»
Esra Avgören

Dama Yayınları

Her Biri 80 Sayfa,10 Kitap... Serinin Tüm Kitapları 1- Çalınan Merçek 2- Zehirli Variller 3- Yeni Program Diski 4- Satranç Turnuvası 5- Şampiyon Kaçırılacak 6- Sirkteki Esrar 7- Gizemli Ziyaretçi 8- Kanatlı Denizatı Broşu Nerede? 9- Uzaylı Okulu 10- Arabayı kim Çaldı?»»
Yıldırım B. Doğan

Dama Yayınları

Psikiyatri, tıptaki klinik dallardan biridir. Ruh sağlığı ve hastalığı alanında hizmet üretir. Akla ilk getirdiği psikoterapidir. Psikoterapi, hasta ve hekim arasında sözün, eylemin, duruşun, duygunun vb. Unsurların özünde tutum ve davranışın karşılıklı olarak ağırlık taşıdığı iyileştirme becerisidir. Özünde kişilerarası ilişki ve etkileşime yaslanmaktadır. Her r..»»
Hicran Hanzade

Dama Yayınları

''Hayat'' demiş ulu Kartal ''Hayat, isteklerimizin gerçekleşmesi karşısındaki tavrımız değil; istemediğimiz olaylarla karşılaştığımızda göstereceğimiz tutumdur.'' Anlamıştı minik Kanarya... İstediğimiz şekilde gelişen olaylar sıradandır ve vereceği mutlulukta sınırlıdır. Oysaki istemediğimiz şekilde gelişen her olaya göstereceğimiz dirayet ve kârlı sonuçlar başarımızla gelen hazzı arttıracaktır. '..»»
Tülay Aytekin

Dama Yayınları

Rahmetli hocamız Prof. Dr. Bekir Sıtkı Baykal, derslerinde sık sık; "Politikaya atılmak gibi bir düşüncesi olan, mutlaka tarih okumalıdır" derdi. Gerçekten tarih, bilinmesi gereken en önemli bilgi yumağı... Bilmemek büyük eksiklik... Toplum olarak okumaya, bilgilenmeye her alanda öğrenmeye ihtiyacımız var... Bu kitabı hazırlarken; lise müfredat programı dahilinde; konuları ne fazla ayrıntılı ne de..»»
Grigory Petrov

Dama Yayınları

Birkaç sene önce Moskova'da bulunan büyük Devlet Tiyatrosu'nun duvarlarında beklenmedik şekilde büyük çatlaklar meydana geldi. Bu çatlaklar temelden başlayıp tavana kadar uzanıyordu. Binanın yıkılma ihtimali, hem içinde hem de dışarıda bulunan insanlar için tehlikeli bir durum oluşturuyordu. Bu çatlakların nedenini bulmak i..»»
Wilhelm Reich

Dama Yayınları

'Kendini şu an bulunduğun durumdan farklı hissedebileceğini düşünmeye cesaret bile edemiyorsun: Boynu bükük olmak yerine özgür; plancı olmak yerine açık; bir hırsız gibi gece değil gündüz de sevebilen. Sen aslında kendini aşağılıyorsun, küçük adam. 'Ben kimim ki bir düşüncem olsun, hayatıma şekil vereyim ve düny..»»
Wilhelm Reich

Dama Yayınları

'Kendini şu an bulunduğun durumdan farklı hissedebileceğini düşünmeye cesaret bile edemiyorsun: Boynu bükük olmak yerine özgür; plancı olmak yerine açık; bir hırsız gibi gece değil gündüz de sevebilen. Sen aslında kendini aşağılıyorsun, küçük adam. 'Ben kimim ki bir düşüncem olsun, hayatıma şekil vereyim ve dünyayı sahipleneyim!' Gerçek büyük adamdan tek bir farkın var: Büyük adam da bir zamanla..»»
Hicran Hanzade

Dama Yayınları

''Hayat'' demiş ulu Kartal ''Hayat, isteklerimizin gerçekleşmesi karşısındaki tavrımız değil; istemediğimiz olaylarla karşılaştığımızda göstereceğimiz tutumdur.'' Anlamıştı minik Kanarya... İstediğimiz şekilde gelişen olaylar sıradandır ve vereceği mutlulukta sınırlıdır. Oysaki istemediğimiz şekilde gelişen her olaya göstereceğimiz dirayet ve kârlı sonuçlar başarımızla gelen hazzı arttıracaktır...»»
Yıldırım B. Doğan

Dama Yayınları

Psikiyatri, tıptaki klinik dallardan biridir. Ruh sağlığı ve hastalığı alanında hizmet üretir. Akla ilk getirdiği psikoterapidir. Psikoterapi, hasta ve hekim arasında sözün, eylemin, duruşun, duygunun vb. Unsurların özünde tutum ve davranışın karşılıklı olarak ağırlık taşıdığı iyileştirme becerisidir. Özünde kişilerarası ilişki ve etkileşime yaslanmaktadır. Her ruh hekimi ya da her psikolog, ..»»
Ahmet Şefik Mollamehmetoğlu

Dama Yayınları

Argonotlardan ABD'ye, AB'ye kadar sömürgeciler ve yağmacılar hep Karadeniz'e ilgi duydu. 3 bin yıl önceki altın post sevdasının yerini artık petrol, Karadeniz'in altında bulunan yepyeni enerji kaynakları ve bu bölgeyi denetlemenin yaratacağı avantajlar aldı. Yeni Dünya Düzeni'nin en büyük hedeflerinden biri Avrasya'dır. Enerji kaynaklarını ve geçiş yollarını denetim altında tutmak amacıyla ür..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.