Bir anne yüreği, dibinde daima af bulunan uçurumdur. BALZAC [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Cinius Yayınları

Cinius Yayınları

• Cinius Yayınları Kitapları | • Cinius Yayınları İletişim Bilgileri | • Cinius Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Cinius Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 430 kitap bulunuyor.
Levent Atsak

Cinius Yayınları

Gazeteci-Yazar Levent Atsak tarafından kaleme alınan bu kitap, bizzat kendisinin görerek yaşamış olduğu olayları anlatan sıradan bir kitap değildir. Genç gazeteci her şeyden önce herkesin yardımına koşan ve tüm insanları kendisi gibi gören tarafsız bir araştırmacıdır. 13 ŞUBAT ismini verdiği bu ilk eserinde, hayatına giren bir kadının yaşadığı inanılmaz olayların sır perdesini aydınlatmaktadır. S..»»
Kezban Dzekoviç Yılmaz

Cinius Yayınları

Sanki buradan hiç ayrılmamış, başka bir hayata doğmamış hissiyle dolmuştu. Heyecanı biraz daha yatıştığında diğer kimliğini, yani Samir'i çok özlemiş olduğunun farkına vardı. İki ayrı hayat ve iki ayrı kişiliği barındırmak ne kadar da zordu. Daha zor olan anlar arkasından gürleyen sesle yaşanmaya başladı. Bulunduğu yerden yoğun bir korkuyla sıçramıştı. Kaan..»»
Uzay Gökerman

Cinius Yayınları

Bazen içinde bir fırtına kopar; hayat sana acımasız davranmıştır. Canını yakmıştır. Bazen her şeyin bittiği bir yere geldiğini hissetmişsindir. Gözünden bir damla süzülür yanağından aşağı doğru, silemezsin; sonra bir damla daha gelir peşinden. Yalnızsındır! Bazen senin yalnızlığından çok daha güçlü yalnızlıklar yaşanıyordur ve ken..»»
Ayşe Nart

Cinius Yayınları

“…Bir yüzüm çocuk, bir yüzüm ihtiyar, bir yüzüm hayata koşuyor, diğer yüzüm ölüme, yorgun ve ihtiyar. Senin annen ne özgür olmayı, ne de hayatta kalabilmeyi beceremedi. Huzursuzluklarımla birlikte taşınıyorum. İyi ki beni görmüyorsun. O kadar ihtiyar ki tebessümlerim, inan ki ihtiyacın yok beni görmeye. Bana bakıp güneşini soldurmanı istemedim. Bu yüzden erteledim seni yıllarca. Özür d..»»
Demet Uyar

Cinius Yayınları

Ay ışığını eğirttim yün gibi. Doladım ellerime yapışmış iki kalemin ucuna. Annem başladı eskilerden bir masal anlatmaya. Ve ilk ilmiği geçirdim düşlerimin boğazına. Tek yüzlü mülteci umudumla yazı tura, kadere tekmik atma oyunu oynamaya başladım. Hız yarışları düzenledim kafamdaki  varoş sokaklarımda.müjdeler olsun ki Bir hüzünden bir hüzne ışık hızında varabiliyorum artık...? (Tanıtım ..»»
Ayfer Koç

Cinius Yayınları

Ne oldu Kardelen? Niye agliyorsun? Niye yaniyorsun? Niye basin egik yere bakiyorsun? Niye gözlerinden yaslar akitiyorsun? Niye tek basinasin dag yamaçlarinda Seni de mi ayirdilar yârinden Seni de mi yaktilar can evinden Asiksin diye mi sürgüne gönderdiler Yoksa sevdigini elinden alip ellere mi verdiler Aglama Kardelen aglama Yalniz degilsin çektigin acilarda Beni de yaktilar sen gibi ..»»
Şenay Lüle

Cinius Yayınları

"Her şey o küçük defterle başladı. Çocukluğumda kişiliğime yerleşmiş, zamanla üstü kapanmış merak ve cesareti su yüzüne çıkartan, başka kültürlere ve coğrafyalara duyduğum ilgiyi fark etmemi sağlayan, üzerinde ay-yıldız işareti olan o lacivert renkli belgeyle! Eşimin "Haydi! Paris'e gidelim" sözleriyle başlattığı yolculuk zevki zamanla tutkuya dönüştü ve böylece Avrupa'nın sanatla bütünleşmiş bi..»»
Şenay Lüle

Cinius Yayınları

"Her şey o küçük defterle başladı. Çocukluğumda kişiliğime yerleşmiş, zamanla üstü kapanmış merak ve cesareti su yüzüne çıkartan, başka kültürlere ve coğrafyalara duyduğum ilgiyi fark etmemi sağlayan, üzerinde ay-yıldız işareti olan o lacivert renkli belgeyle! Eşimin "Haydi! Paris'e gidelim" sözleriyle başlattığı yolculuk zevki zamanla tutkuya dönüştü ve böylece Avrupa'nın sanatla bütünleşmiş birç..»»
Ali Rıza Malkoç

Cinius Yayınları

Kitap tanıtım metni (arka kapak): Adaletin ikliminde yaşamak ve onun bilinç atmosferinde huzur bulmak için, hukukçu olmak gerekmiyor. Diğer bilim ve sanatlarla bütünleşik olarak, hukuki okumalar yaparak da bu yolda mesafe alabilirsiniz. Yüzlerce kitabı okumaya vaktiniz olmayabilir. Roman tarzı bir anlatımla; hukukun genel ilkeleri, insan hak ve hürriyetleri, birlikte yaşama öğretisi, demokrat..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.