Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Cinius Yayınları

Cinius Yayınları

• Cinius Yayınları Kitapları | • Cinius Yayınları İletişim Bilgileri | • Cinius Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Cinius Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 429 kitap bulunuyor.
Yayıncılığın yeni yüzüyle tanışın - Cinius Yayınları Destekli Kişisel Yayıncılık anlayışına göre hizmet veren, Türkiye'de ilk profesyonel kurum. Yurt dışında bu işi elli yılı aşkın bir süredir yapan, birçok saygın ve köklü kurum bulunuyor. Özellikle 2000'li yıllarda POD denilen yeni bir baskı teknolojinin gelişmesiyle Destekli Kişisel Yayıncılık şimdiden geleceğin yayıncılığı olarak kabul edilmektedir. Cinius Yayınları dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmenin bir sonucu olarak Türkiye'de ilk defa yazarlara POD (Print on demand - "Talep Doğrultusunda Baskı") yöntemiyle kitaplarını yayınlatma olanağını tanıyor.
Son Yayınlanan Kitapları
Cem Birgi

Cinius Yayınları

Renkler Kararırken Kısa Özet Çok dik yokuşlar, çok dik merdivenler çıkarsın yorulmazsın ama hayatında sevgi yoksa nefessiz kalırsın. Bu şiirler sizi çok derinlerde sakladığınız duygularınıza götürecek. İçinizdeki kişiyi tanıyacaksınız. Tarifsiz duygularınızı kenara atıp hayata sarılacaksınız. İlk cümle ve son cümle arasındaki duygular ve kırgınlıklarda düşüncelerimiz siyahlaşır; siz de CE..»»
Mustafa Kaynak

Cinius Yayınları

Mayıs, seni çok seviyorum. Seninle hep güzel anılar hatırlıyorum. Birlikte çok güzel günler yaşadık. Çocukluğum, gençliğim, hayatımın ilkbaharı yok artık...»»
Irmak Suna İlhan

Cinius Yayınları

Aşkın Suskun Hali Her mısra öyle içten yaşandı ki okumaya başladığınız da sihirli bir dünyaya gireceksiniz, kendinizden parçalar bulacaksınız. Roman tadında şiirler okuyacaksınız, bazen gülecek, bazen ağlayacak, bazen düşüneceksiniz. Manevi, milli, aşk ve tüm duygularınıza hitap eden şiirler mısralarına bir bir dizildi ve şimdi size takdim ediliyor... İçimde bir ateş yakıyor beni Sen..»»
Gülsen Dede

Cinius Yayınları

Serbest vezinle yazılmış şiirlerle birbirinden farklı konu ve duygularla keyifli yolculuk yapacaksınız.»»
Uğur Erden

Cinius Yayınları

Uçsuz bucaksız denizlere baktık seninle Mavinin aşkına kucak açtık birlikte Sen maviye hasret, ben sana Dün dünde kaldı, ben sende, sen dedim yine sen...»»
Erden Ender Güner

Cinius Yayınları

İnsanın Karadenizlisi adlı şiirimin Türk Edebiyatı dergisinde yayınlandığı o günleri dün gibi hatırlıyorum. 1999 veya 2000 yılıydı sanırım, derginin sayfaları arasında şiirimi görünce sanki ayaklarımın yerden kesildiğini hissettim. Öyle büyük bir haz. Daha şiirin ne olduğunu, ne olmadığını bilmediğim günlerdi o günler. Çok zaman geçti, çok sular aktı; kimi boşa aktı, kimi doluya bu değirmenden...»»
Ayşe Nart

Cinius Yayınları

“…Bir yüzüm çocuk, bir yüzüm ihtiyar, bir yüzüm hayata koşuyor, diğer yüzüm ölüme, yorgun ve ihtiyar. Senin annen ne özgür olmayı, ne de hayatta kalabilmeyi beceremedi. Huzursuzluklarımla birlikte taşınıyorum. İyi ki beni görmüyorsun. O kadar ihtiyar ki tebessümlerim, inan ki ihtiyacın yok beni görmeye. Bana bakıp güneşini soldurmanı istemedim. Bu yüzden erteledim seni yıllarca. Özür d..»»
Mehmet Demir

Cinius Yayınları

İSTANBUL’DA MATEM Bir yel esiyor uzaktan Bir kadının suya değiyor ayakları, Eli kolu yamalı bohçacı kadınlar geçiyor Issız ıssız, serin serin, sıcak sıcak, sımsıcak Bir gülümseme var ortalıkta Bu gülen de kim? Bu kaçıncı yabancı? Bir bülbül şakıyor uzaktan, nal sesleri geliyor Şu karşı köyden bir oğlak sesi geliyor Buram buram kuş sesleri geliyor Şu karşı kaldırımda bir çocuk oturu..»»
Ayfer Koç

Cinius Yayınları

Ne oldu Kardelen? Niye agliyorsun? Niye yaniyorsun? Niye basin egik yere bakiyorsun? Niye gözlerinden yaslar akitiyorsun? Niye tek basinasin dag yamaçlarinda Seni de mi ayirdilar yârinden Seni de mi yaktilar can evinden Asiksin diye mi sürgüne gönderdiler Yoksa sevdigini elinden alip ellere mi verdiler Aglama Kardelen aglama Yalniz degilsin çektigin acilarda Beni de yaktilar sen gibi ..»»
Murat Kayalı

Cinius Yayınları

Kökleri, pomaklara, manavlara uzanan bir çocuğun, kendisini, annesini, kardeşlerini, yaşamında yer alan çocukluk yaşantılarını anlattığı bir kitap. Cilimboz Deresi’nde geçen annesiz ve babasız bir çocukluk Almanya’lara uzanan dağılmaların, yaşam savaşlarının, kavgaların, üveyliğin ve yalnızlığın anlatıldığı bir kitap. Mezarlıklar, cinler, periler, canına kıyan insanlar. Yaşamın ve ölümün ..»»
Mehmet Durmaz

Cinius Yayınları

Ey askiyla müptela oldugum Ömrüme sütre olup, nisyanimi günahimi ört Hayalime setre olup, seni benle beni senle ört Ellerimi sensizlikle üsütme Yollari bitir de gel gir gönlüme Biçareyi dipsiz kuyulara düsürme Gonca gülü alip da gel gir gönlüme… Hasret demleyenlerin, Vuslat bekleyenlerin hikayesi… Isyan etmeyip yeniden baslayanlarin, Hüznüne sevdalilarin hikayesi… Yeniden baslamay..»»
Perihan Karayel

Cinius Yayınları

  İşte o zaman Yaşar hüngür hüngür bağırmaya başladı. Sapanın lastiğini kopardı, ayağa kalktı, sapanın tahtasına bastı, üzerinde tepindi. Tam gidiyordu, ana kuş gagasında koca bir böcekle yeniden geldi. Tam gidiyordu, ana kuş gagasında koca bir böcekle yeniden geldi. Kaya hemen Yaşar'ı kolundan çekip oturttu. A..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.