Amaç, sevgi uğruna ölmek değil, uğrunda ölünecek sevgi bulmaktır. SHAKESPEARE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Cinius Yayınları

Cinius Yayınları

• Cinius Yayınları Kitapları | • Cinius Yayınları İletişim Bilgileri | • Cinius Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Cinius Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 425 kitap bulunuyor.
Yayıncılığın yeni yüzüyle tanışın - Cinius Yayınları Destekli Kişisel Yayıncılık anlayışına göre hizmet veren, Türkiye'de ilk profesyonel kurum. Yurt dışında bu işi elli yılı aşkın bir süredir yapan, birçok saygın ve köklü kurum bulunuyor. Özellikle 2000'li yıllarda POD denilen yeni bir baskı teknolojinin gelişmesiyle Destekli Kişisel Yayıncılık şimdiden geleceğin yayıncılığı olarak kabul edilmektedir. Cinius Yayınları dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmenin bir sonucu olarak Türkiye'de ilk defa yazarlara POD (Print on demand - "Talep Doğrultusunda Baskı") yöntemiyle kitaplarını yayınlatma olanağını tanıyor.
Son Yayınlanan Kitapları
Uğur Erden

Cinius Yayınları

Uçsuz bucaksız denizlere baktık seninle Mavinin aşkına kucak açtık birlikte Sen maviye hasret, ben sana Dün dünde kaldı, ben sende, sen dedim yine sen...»»
Erden Ender Güner

Cinius Yayınları

İnsanın Karadenizlisi adlı şiirimin Türk Edebiyatı dergisinde yayınlandığı o günleri dün gibi hatırlıyorum. 1999 veya 2000 yılıydı sanırım, derginin sayfaları arasında şiirimi görünce sanki ayaklarımın yerden kesildiğini hissettim. Öyle büyük bir haz. Daha şiirin ne olduğunu, ne olmadığını bilmediğim günlerdi o günler. Çok zaman geçti, çok sular aktı; kimi boşa aktı, kimi doluya bu değirmenden...»»
Ayşe Nart

Cinius Yayınları

“…Bir yüzüm çocuk, bir yüzüm ihtiyar, bir yüzüm hayata koşuyor, diğer yüzüm ölüme, yorgun ve ihtiyar. Senin annen ne özgür olmayı, ne de hayatta kalabilmeyi beceremedi. Huzursuzluklarımla birlikte taşınıyorum. İyi ki beni görmüyorsun. O kadar ihtiyar ki tebessümlerim, inan ki ihtiyacın yok beni görmeye. Bana bakıp güneşini soldurmanı istemedim. Bu yüzden erteledim seni yıllarca. Özür d..»»
Mehmet Demir

Cinius Yayınları

İSTANBUL’DA MATEM Bir yel esiyor uzaktan Bir kadının suya değiyor ayakları, Eli kolu yamalı bohçacı kadınlar geçiyor Issız ıssız, serin serin, sıcak sıcak, sımsıcak Bir gülümseme var ortalıkta Bu gülen de kim? Bu kaçıncı yabancı? Bir bülbül şakıyor uzaktan, nal sesleri geliyor Şu karşı köyden bir oğlak sesi geliyor Buram buram kuş sesleri geliyor Şu karşı kaldırımda bir çocuk oturu..»»
Ayfer Koç

Cinius Yayınları

Ne oldu Kardelen? Niye agliyorsun? Niye yaniyorsun? Niye basin egik yere bakiyorsun? Niye gözlerinden yaslar akitiyorsun? Niye tek basinasin dag yamaçlarinda Seni de mi ayirdilar yârinden Seni de mi yaktilar can evinden Asiksin diye mi sürgüne gönderdiler Yoksa sevdigini elinden alip ellere mi verdiler Aglama Kardelen aglama Yalniz degilsin çektigin acilarda Beni de yaktilar sen gibi ..»»
Murat Kayalı

Cinius Yayınları

Kökleri, pomaklara, manavlara uzanan bir çocuğun, kendisini, annesini, kardeşlerini, yaşamında yer alan çocukluk yaşantılarını anlattığı bir kitap. Cilimboz Deresi’nde geçen annesiz ve babasız bir çocukluk Almanya’lara uzanan dağılmaların, yaşam savaşlarının, kavgaların, üveyliğin ve yalnızlığın anlatıldığı bir kitap. Mezarlıklar, cinler, periler, canına kıyan insanlar. Yaşamın ve ölümün ..»»
Mehmet Durmaz

Cinius Yayınları

Ey askiyla müptela oldugum Ömrüme sütre olup, nisyanimi günahimi ört Hayalime setre olup, seni benle beni senle ört Ellerimi sensizlikle üsütme Yollari bitir de gel gir gönlüme Biçareyi dipsiz kuyulara düsürme Gonca gülü alip da gel gir gönlüme… Hasret demleyenlerin, Vuslat bekleyenlerin hikayesi… Isyan etmeyip yeniden baslayanlarin, Hüznüne sevdalilarin hikayesi… Yeniden baslamay..»»
Perihan Karayel

Cinius Yayınları

  İşte o zaman Yaşar hüngür hüngür bağırmaya başladı. Sapanın lastiğini kopardı, ayağa kalktı, sapanın tahtasına bastı, üzerinde tepindi. Tam gidiyordu, ana kuş gagasında koca bir böcekle yeniden geldi. Tam gidiyordu, ana kuş gagasında koca bir böcekle yeniden geldi. Kaya hemen Yaşar'ı kolundan çekip oturttu. A..»»
Aykut İçöz

Cinius Yayınları

Çalışanların ve yöneticilerin yer aldığı iş hayatı birçok nedenle bir oyuna benzer. Her oyun gibi, onun yazılı ve yazılı olmayan kuralları vardır ve bunlara göre işler. Ülkemizde birçok insan, üniversite eğitimi sırasında, iş hayatı ile ilgili çok yetersiz bilgi ve tecrübe kazanabilmektedir. Başkalarının söyledikleri, kulaktan dolma..»»
Kezban Dzekoviç Yılmaz

Cinius Yayınları

Sanki buradan hiç ayrılmamış, başka bir hayata doğmamış hissiyle dolmuştu. Heyecanı biraz daha yatıştığında diğer kimliğini, yani Samir'i çok özlemiş olduğunun farkına vardı. İki ayrı hayat ve iki ayrı kişiliği barındırmak ne kadar da zordu. Daha zor olan anlar arkasından gürleyen sesle yaşanmaya başladı. Bulunduğu yerden yoğun bir korkuyla sıçramıştı. Kaan..»»
Perihan Karayel

Cinius Yayınları

Hayaletler evinden çıkarken bir ses: "Aman ha, bu hayaletlere yüz vermeyin, sonra sizi bırakmazlar" diye bizi uyardı. Gülüp geçecektik ama çok geçmeden raylar üzerinde yürüyen arabamız birden biraz yan yattı ve yol boyunca uzanan aynada oğlumla benim aramıza koca bir hayaletin oturmuş bizimle birlikte çıkışa yöneldi..»»
Rana Şahnaz

Cinius Yayınları

Ne yanındaki aşkın, ne yatağındaki kadın Yıllar sonra yüzünde sade bir gülümseme.Bu kadarı yeterli yaralı yüreğime. Güçlü kadın hikayesi hep yalandı. Hiçbir kız çocuğu güçlü kadın olmak için doğmaz. Hepsi masum hayaller kuran, şımarık birer prensese benzerler. Kaderdir onları cadı, fettan ya da güçlü k..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.