Geceler sonsuz değildir. ALBERT CAMUS [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Cinius Yayınları

Cinius Yayınları

• Cinius Yayınları Kitapları | • Cinius Yayınları İletişim Bilgileri | • Cinius Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Cinius Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 3032 kitap bulunuyor.
Yayıncılığın yeni yüzüyle tanışın - Cinius Yayınları Destekli Kişisel Yayıncılık anlayışına göre hizmet veren, Türkiye'de ilk profesyonel kurum. Yurt dışında bu işi elli yılı aşkın bir süredir yapan, birçok saygın ve köklü kurum bulunuyor. Özellikle 2000'li yıllarda POD denilen yeni bir baskı teknolojinin gelişmesiyle Destekli Kişisel Yayıncılık şimdiden geleceğin yayıncılığı olarak kabul edilmektedir. Cinius Yayınları dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmenin bir sonucu olarak Türkiye'de ilk defa yazarlara POD (Print on demand - "Talep Doğrultusunda Baskı") yöntemiyle kitaplarını yayınlatma olanağını tanıyor.
Son Yayınlanan Kitapları
Murat Çelik

Cinius Yayınları

Yazarın kaleme aldığı bu kitap; gerçek bir aşkın getirdiği yalnızlığı anlatır.Bir kadınla beraberken hiç mutlu olmadıklarına inanan, ayrıldıklarında daha mutlu olacağını sanan ve ayrıldıklarında ise hayatı sarpa saran, topluma yabancılaşan, kaybolup yalnızlaşan, kendini; önüne çıkan kadına boğduran ve yalnız kalarak ilk sevgilisini özlemle anan bir bireyin hayatını konu alır.Eserin özel bir dili v..»»
Abuzer Demir

Cinius Yayınları

Elinizdeki kitap, birkaçı kurgusal olmak üzere, yaşanmış ve birinci ağızdan kayıt altına alınmış kimi anekdotların öyküleştirilmiş hâlidir. Bu coğrafyaya ait ilginç ve yaşandığı ölçüde yaşam kokan, tebessüm eden hikâyelerin duru anlatımıdır. İster Çehov, isterse Maupassant meşrebinde olsun, hatırat ve anekdotları taşıyan bütün yazılı öyküler birer tarihsel cevherdir; değil mi ki tarih de yaş..»»
Tayyar Egüz

Cinius Yayınları

İşsizlik; kapitalist-serbest piyasa ekonomilerinin müzmin hastalığıdır. İşsizlik açlık demektir. Açlık; eğitimli eğitimsiz demeden insanları fabrika ayarlarına (wild animal) geri döndürmektedir. Günümüzde işsizlik; İslami kesimde intihar bombacıları türetirken; sanayileşmiş ülkelerde "Nazi" ağızlı liderleri iktidar koltuğuna yerleştirmeye başlamıştır. 1990'larda komünist-sosyalist düzenler bir bir..»»
B. Güven Alpyürür

Cinius Yayınları

Bir Dede Korkut hikayesi olan Tepegöz’ün günümüze uyarlaması diyebileceğimiz bu eser, Türk destanı olan Ergenekon’a benzer bir yerde yaşayan ve kendilerini diğer toplumlardan gizleyen Türkleri konu alır. Teknoloji, eğitim, sağlık ve refah gibi pek çok alanda, diğer medeniyetleri geride bırakmış olan bu toplum, refahlarının kaynağı olan gizliliklerini Tepegöz’ün bozmak istemesiyle karşı karşıyadırl..»»
Yasemin Eğinlioğlu

Cinius Yayınları

“Salt umut etmenin acizliğine düşüyor artık insan. İçimizdeki yaraya dokunuyor yaşam. Kendi kendimizin ve başkalarının değerlerini yok eden bireylere dönüştük. Yalnızlığımızda yabancılaşıyoruz. Böyle bir çağda, benim en büyük dayanma ve değiştirme gücüm yazmak oldu…”Yasemin Eğinlioğlu, “Derinlik Deliliği” ve “Hangi Melek Dinlemez Şeytanını” adlı kitaplarının yankıları sürerken, bu defa bir anlatıy..»»
Mustafa Tümen

Cinius Yayınları

Hayat kimine göre uzun kimine göre kısa bir yolculuktur. Bu yolculukta tarifsiz güzel anlar yaşanır. Kimi zaman da hesaba katılmayan sorunlar baş gösterir. Önemli olan onu iyisiyle, kötüsüyle kabullenip duyguyla mantığı, çözümle çaresizliği dengede tutabilmektedir.Bu dengenin sağlanacağı yer de gönül terazisidir. Her insanın bir gönül terazisi vardır. Önemli olan ne tarafın ağır bastığıdır. Ağır b..»»
Ayşen Baydar Çamlıca

Cinius Yayınları

Bitmek bilmeyen trafik, gürültü, kirlilik, stres, aslında sebebi belli bir koşturmaca, acele, telaş üzerimize gelirdi. Gece gündüz çalışmalar, mücadele, rekabet. Çalışmayı sevmediğimizden değil, son derece mutlu, hatta hırslı ve isteyerek yaptık bunları tabii ki. Etrafımızda insanlar, insanlar ve daha çok insanlar… Uzun uzun toplantılar, iş yemekleri, müşteriler, aileden yakın hale gelen iş arkada..»»
Abuzer Demir

Cinius Yayınları

“Yıllardır yazı yazarım.Birçok gazeteye de yazı yazdım. Gazetelere yazdığım yazıların çoğu günlük yaşam, siyaset ve ekonomiyle ilgiliydi. Bu içerikteki yazıları hâlen de yazmaya devam ediyorum.Bir dönem, cumartesi günleri, gazetedeki köşemde duygularımı, hissettiklerimi, doğaya olan özlemimi, sosyal ilişkileri konu alan yazılar yazdım.Bu kitapta okuyacağınız yazılar, cumartesi günleri köşemde yazd..»»
Erol Türkmendağ

Cinius Yayınları

Üniversite mezunu olan Umut Taşkın İstanbul’daki yaşamını bir gecekondu evinde sürdürmektedir. Babası ölü, kanserle mücadele eden annesi ise hastanede yatmaktadır. Umut, yaptığı iş başvurularından beklediği sonucu alamamanın çaresizliğiyle büyük alışveriş merkezlerinin atık ambalaj kâğıtlarını toplayıp satmaya karar vermiştir. Ambalaj kâğıdı atıklarını işyerlerinin bir kenarında kendi yaptırdığı ö..»»
Recep Uygun

Cinius Yayınları

Allah’ı tanımanın en güzel yolu isim ve sıfatlarını bilmekten geçer. Kişiyi imana götüren ve imanının güçlenmesinin en büyük sebeplerinden birisi Allah’ı layık olduğu şekilde tanımaktır. Allah’ı zatıyla tanıma gücüne ve yeteneğine sahip olmadığımıza göre O’nu ancak isim ve sıfatlarıyla tanıyabiliriz.Biz yaptığımız araştırmalarda konu hakkında en iyi makaleleri bir araya toplayarak sizlere yardımcı..»»
Tahsin Serdar

Cinius Yayınları

BİR UÇUMLUK RÜZGAR Bir uçumluk rüzgar almak isterim, sevgiye kanat çırpan kanatlarından, nefesim kesilsin isterse yarı yolda, konacak dalım da olmasınben düşerken uçurumlardan, yeter kirüzgar hiç eksilmesin, benim de kanatlarımdan. Şimşekler çaksın, yağmurların alayı, bir beni ıslatmak için bardaktan boşanırcasınaboşalsın başımdan, “merhaba” desin ebemkuşağı sonunda, bir dilek yüreğimdeve be..»»
Nazlı Kaya Deveci

Cinius Yayınları

BENİ GÜZEL HATIRLAYIN Hasret mesken etti bi çare gönlümüBu günü gördükçe ararım dünümüAzrail gelse de yapsa düğünümüAldığım verdiğim nefesim har gayrı Hamal oldu ruhum neleri taşıdıCesetim aynada aczimi kaşıdıTemize çekmeye vakit yok kağıdıGiydirin tez elden kefenim ar gayrı Gözlere oturur yaş yüklü bulutlarFayda etmez artık tapılan putlarAmel defterim de türlü ne barutlarSu dökün toprağa..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.