Gerçeği bilenler ile onu sevenler hiçbir zaman eşit değildirler. Confucius [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

• Can Yayınları (Ali Adil Atalay) Kitapları | • Can Yayınları (Ali Adil Atalay) İletişim Bilgileri | • Can Yayınları (Ali Adil Atalay) Hakkında Bilgi
Sitemizde Can Yayınları (Ali Adil Atalay) isimli yayınevine ait Toplam 141 kitap bulunuyor.
Mehmet Ali Azaklı

Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

Sevgili okurlarım sevgili şiir severler 1966’da Rize Merkez ilçe Anbarlık köyünde doğdum ilkokulu Anbarlık köyünde okudum ortaokulu ise aşağı Mürderisler köyünde bitirdim. 1981 yılında Etiler Akaretler mahallesinde bayan kuaförlüğüne başladım. İlk şiir yazmaya 1989’da başladım. İlk Şiir kitabımı 2001 yılında kendi imkânlarımla yayımladım. 2008 yılında Mürekkep Yayınevind..»»
Zeki Büyüktanır

Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

‘‘ Bağımsızlık (İstiklal) Marşı’mızı anlamanın yolu, yazıldığı yıllardaki Anadolu’nun durumunu görmekten geçer. M. Akif Ersoy’un yazdığı bu şiir, işgal yıllarında karanlığa sürüklenmiş  bir ulusun umutla umutsuzluk arasında yaşadığı zor ve çetin geçen yıllarının aynı zamanda önemli bir belgesidir. O yılları bize en iyi kavratanda Söylev’dir Daha başlangıcında yaşanılan a..»»
Erdal İrfan

Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

Ağıt »»
Ayhan Aydın

Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

Alevilik-Bektaşilik konusunda yapmış olduğu araştırmalarla tanınan Ayhan Aydın, aynı zamanda bu alanda binden fazla söyleşi yapmış olan bir gazetecidir. Yirmi beş yıldır, bu toplumun başta inanç önderleri olan dedeleri, babaları olmak üzere ; halk ozanları, yazarları ve aydınlarıyla yaptığı söyleşileri aynı zamanda kayıt altına da alarak önemli bir arşiv çalışması da ya..»»
Kolektif

Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

1941 yılında Aksöğüt (Halmüge) Köyü’nde doğmuşum. İlkokulu bitirdiğim 1950’ye kadar çocukluğum köyümde geçti. Bu süre içinde köyün havasını, kokladım, suyunu içtim, kırlarında gıdik otardım, döven üstünde harman sürdüm, deresinde balık tuttum…   Daha sonra İstanbul’da ortaokul ve liseyi tamamlayarak, İstanbul Teknik Üniversitesi’ni bitirdim. Kırk yılı aşkın fiili makin..»»
Ali Ağa Varlık

Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

Müptelayı aşk olmayan bilir mi cananı nerdedir? Suda balık gibidir deryayı bilmez nerdedir Can kulağıyla işit Cümbüş Muhammed nutkudur Kendi nefsin bilmeyenler Rabbin bilmez nerdedir...»»
Nukret Endirçe

Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

Son güne kadar insanlar doğal çevreye karşı acımasız tutumlarını sürdürdüler. Denizler, göller, nehirler, toprak ve hava kirletildi. Ormanlar ve hayvanlar yok edildi. insanlar arasında çekişmeler kitle halinde öldürmeler, kimyasal ve nükleer tehlikeler birbirini kovaladı. Şimdi ise geriye doğru bakıldığında, dünyanın son çeyrek d..»»
Muharrem Uçan

Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

İlk baskıda 868 yılından başlattığımız bu çalışmayı geliştirerek birçok yeni devlet eklenmiş ve ilk baskıda adı geçen devletler hakkında detaylı bilgilere inerek çalışmayı tamamlamaya çalıştık. îlk baskıda ele alınan 23 tane Alevi Devletine ek olarak 15 devlet daha araştırmalarda bulunmuş ve Alevi Devletlerinin sayısı 38e çıkartılmıştır. Daha ön..»»
Ümit Atlı

Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.