Unutma ki, ağzında bal olan arının, kuyruğunda da iğnesi vardır. John Lyly [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

• Can Yayınları (Ali Adil Atalay) Kitapları | • Can Yayınları (Ali Adil Atalay) İletişim Bilgileri | • Can Yayınları (Ali Adil Atalay) Hakkında Bilgi
Sitemizde Can Yayınları (Ali Adil Atalay) isimli yayınevine ait Toplam 141 kitap bulunuyor."Can Yayınları (Ali Adil Atalay)" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ayhan Aydın

Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

Aleviler - Bektaşiler Arasında Gezgin OlmakAlevi Bektaşi Öğretisi'nin büyük evrenini, yani yayıldığı geniş coğrafyada türlü renkleriyle yaşayan o devasa yapıyı ne ben bir ömür boyu gezerek tam görüp, anlayıp, betimleyebilirim; ne de bunu bir ekip başarabilir. Çünkü iki köy arasında bile bazı kültürel farklılıkların olduğu bu yapı hem geniş bir alanda hayat alanı bulmuş, hem de bir kısmı unutul..»»
Kolektif

Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

1963 yılında Varto’nun Ozankent köyünde dünyaya geldi. İlkokulu kendi köyünde, ortaokulu Çaylar nahiyesinde okudu. Lise eğitimini 1985 yılında Bingöl lisesin den mezun olarak tamamladı. Üniversite eğitimi hak kazanmasına rağmen maddi imkânsızlıklar yüzünden okuyamadı. Halen Varto’nun Ozankent köyünde oturmaktadır. 1988 yılında evlendi ve iki çocuk babasıdır. İnşaatçılık..»»
Kolektif

Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

1941 yılında Aksöğüt (Halmüge) Köyü’nde doğmuşum. İlkokulu bitirdiğim 1950’ye kadar çocukluğum köyümde geçti. Bu süre içinde köyün havasını, kokladım, suyunu içtim, kırlarında gıdik otardım, döven üstünde harman sürdüm, deresinde balık tuttum…   Daha sonra İstanbul’da ortaokul ve liseyi tamamlayarak, İstanbul Teknik Üniversitesi’ni bitirdim. Kırk yılı aşkın fiili makin..»»
Leyla Salbaş

Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

O TÜRKÜYÜ   Siyah saçlarında yıldız olsaydım Muhabbetli gözde ok gibi kirpik Sazının perdesi telinde name O Türküyü söyler miydin benimle?   Gönül bahçesinde olsaydım gülün Feryatla şakıyan dalda bülbülün Mızrap vurduğun da inlerken telin O Türküyü söyler miydin benimle?   Gönlünde mihmanım etme bana naz Dilinde söz olsam elindeki saz Yazdığın bestede şiiri..»»
Hüseyin İlhan

Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

"Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakâr öğretmen ve eğiticileri, sizler yetiştireceksiniz, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin maharetiniz ve fedakârlığınız derecesiyle mütenasip bulunacaktır." M. Kemal Atatürk       »»
Ferhat İşlek

Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

‘‘ Yazının yalnızlığı, yazarın yalnızlığıdır. Yazma sürecinde kendisini bekleyen işin üstesinden gelmek, bunu kendi başarısı olarak gerçekleştirmek zorundadır. Bu mücadele gözlemledikleri ile yaşadıklarını anlamlandırma, dili dengeleme, geçmişle, var olanla yetinmeme, yeniyi kurma mücadelesidir. Başarı gerçekleşince yeni yalnızlıklara yelken açacaktır yazar. Hiç bitmeye..»»
Hasan İpek

Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

KRAL MURŞİLİ İçimin nasıl yandığını ne tanrılar bilir ne de siz bilebilirsiniz. Kral olup acı çekeceğime, şu ormanlarda dolaşan gamsız bir çoban olmayı isterdim. Her nedense çocukluğumdan beri tanrıların kara bulutları tepemde dönüp duruyor. Önceleri yakamı bırakmayan hastalıklardan sonra atalarımın zamanla işlediği günahları tanrılar bana yüklediler. Krallığımın ilk yı..»»
Zeki Büyüktanır

Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

‘‘ Bağımsızlık (İstiklal) Marşı’mızı anlamanın yolu, yazıldığı yıllardaki Anadolu’nun durumunu görmekten geçer. M. Akif Ersoy’un yazdığı bu şiir, işgal yıllarında karanlığa sürüklenmiş  bir ulusun umutla umutsuzluk arasında yaşadığı zor ve çetin geçen yıllarının aynı zamanda önemli bir belgesidir. O yılları bize en iyi kavratanda Söylev’dir Daha başlangıcında yaşanılan a..»»
Mehmet Kabadayı

Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

Alevi Ocaklarının oluşturduğu kurumsal ve inançsal yapılanma çok önemli bir örgütlenme modelini bünyesinde taşımaktadır. Alevilerin Ocak sistemi iyi incelendiğinde, birbirinden farklı bölgelerdeki Alevi topluluklarının Ocak aidiyeti etrafında nasıl bir araya geldikleri görülecektir. Alevilikte her Alevinin bağlı olduğu bir Ocağı, Pir’i ve Dedesi vardır.  Alevi Pirleri in..»»
Zeki Büyüktanır

Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

Anadolu bir yapıtın kapağıdır’’der Vecihi Timuroğlu. Dağlarınca destan duruşlu, ırmaklarınca gürül gürül sevi akışlı, çağlara güç yetiren uygarlıklar tarihi içerikli bir kocaman yapıtın kapağıdır Anadolu. O kapağın açanı edeni, açmaktan yana olanı ne kadardır bilinmez… Anadolu güneşi, çoğalan dostluklar tükenmez Anadolu insanın yüzünde. Aydınlıklı dönemlerinin elinden çı..»»
Yahya Aslandaş

Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

DİLLERİNDEN SAN Kİ AYET AKIYOR   AKI Ahi diye bir er gelmişti On bir yaşta kendi kendin bilmişti Ceddine sığınıp ruhsat almıştı Bir varlığa nice varlık katardı   Bir gün batınından bir nida geldi Tüm Hakk’ın varlığı gönlüne girdi Gönlünden yabancı halleri sildi Hakla Hak olmuştu Hakla bakardı   İnanmayan kişi keramet ister Hele bir göreyim bir kere göster O..»»
Sadık Erenler

Can Yayınları (Ali Adil Atalay)

SORABİLSEYDİK! İnsanlarda hiç bunalım olmazdı Bir olup birliğe gelebilseydik! Üzülüpte asla yüzler solmazdı Kendi derdimizi görebilseydik!   Amerika ambargoyu yapmazdı Üç kuruşluk malı beşe satmazdı Güzel kardeşliğe hile katmazdı Bir olup birliğe gelebilseydik!       »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.