Bir anne yüreği, dibinde daima af bulunan uçurumdur. BALZAC [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Babil Yayınları

Babil Yayınları

• Babil Yayınları Kitapları | • Babil Yayınları İletişim Bilgileri | • Babil Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Babil Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 42 kitap bulunuyor.
Davut Dursun

Babil Yayınları

12 Eylül 1980 Darbesi, Türk siyasi hayatında bir milat ve bir dönüm noktası olmuştur. Bu tarihte Silahlı Kuvvetlerin emir-komuta zinciri içinde gerçekleştirdiği darbe, sadece hükümeti silah zoruyla görevden uzaklaştırmak ve seçilmiş Meclisi feshederek her türlü siyasi faaliyeti yasaklamakla kalmamış; ayrıca 1961 anayasası`nı ve onun kurduğu siyasi sistemi de ortadan kaldırmıştır. »»
Adnan Gerger

Babil Yayınları

12 Eylül`le tarihin hesaplaşması sürüyor... Ertuğrul Mavioğlu`nun kamuoyunda büyük ilgi gören "Asılmayıp Beslenenler" kitabından sonra şimdi de size Gazeteci-Yazar Adnan Gerger`in "12 Eylül Sürgünleri" kitabını sunuyoruz. İki yılı aşkın bir uğraştan sonra hazırlanan bu kitapta, 12 Eylül`ün bir başka "karanlık" yüzünü, birbaşka boyutunu ilk kez göreceksiniz. 12 Eylül 1980 Askeri..»»
Friedrich Nietzsche

Babil Yayınları

AFORIZMALAR»»
Yücel Feyzioğlu

Babil Yayınları

ALMANYA`YA NASIL GELDIK MOZART KARSILAMASI 1.OYUN»»
Şaban Abak

Babil Yayınları

İlk baskısı 1990 yılında yapılan Bağdat'tan Dönen Şiirler'in 3. baskısı Ebabil Yayınları şiir dizisinin 11. kitabı olarak çıktı. Önceki baskılarda bulunmayan "Sarkaç" bölümüyle daha bir bütünlenen kitap 1980 sonrasının en iyi kitaplarından biridir. Döneminin hayalciliğine kapılmak yerine konuşma dilinin diriliğinde devinmeyi öncelemesiyle, yaşanan hayat ve yaşayan insanı net ifadelerle dile geti..»»
Nilüfer Pembecioğlu

Babil Yayınları

BELGESEL FILM USTUNE YAZILAR»»
Adnan Ekinci

Babil Yayınları

BEN HUKUKCU DEGILIM NISANLIYIM»»
Tayfun Talipoğlu

Babil Yayınları

BENIM YOLUM»»
Serkan Dora

Babil Yayınları

Fotoğrafın bir an`ı dondurduğunu ve temsili olarak bize sunduğunu bildiğimiz için, boyutu ne denli devasa da olsa, hiçbir nesnenin veya canlının fotografik görüntüsü, bu dünyanın yüzeyinde (fiziksel ve zihinsel hareket halinde değil iken) hala pek de büyük bir yer kapsamayan bedenimizi tehdit etmez.

"Büyüyen Fotoğraf-Küçülen Sosyoloji" adlı çalışmasıyla Serkan Dora, sosyolojinin mütevazı,..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.