Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Babil Yayınları

Babil Yayınları

• Babil Yayınları Kitapları | • Babil Yayınları İletişim Bilgileri | • Babil Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Babil Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 42 kitap bulunuyor."Babil Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Temel Karataş

Babil Yayınları

Yıllar sonra, gökyüzünde yine martılar vardı. Onlara bakıp gülümsedim. Nereye gidiyordum? "Kalemi İstanbul olanın, dümeni dalga olur,' dedi martılar. Kimse duymadı. Kalemim İstanbul'du, dümenim dalga. Küreklere asılıyordum. Ben dumandım, Natya duman altı. Kaptan Kriekosk'un dişi yavrusu. Oya gibi kızdı. Sahilde votka, sandalda deniz kokacak kadar edep erkân sahibi. "Çok eski bir ayın on dö..»»
Şaban Abak

Babil Yayınları

İlk baskısı 1990 yılında yapılan Bağdat'tan Dönen Şiirler'in 3. baskısı Ebabil Yayınları şiir dizisinin 11. kitabı olarak çıktı. Önceki baskılarda bulunmayan "Sarkaç" bölümüyle daha bir bütünlenen kitap 1980 sonrasının en iyi kitaplarından biridir. Döneminin hayalciliğine kapılmak yerine konuşma dilinin diriliğinde devinmeyi öncelemesiyle, yaşanan hayat ve yaşayan insanı net ifadelerle dile geti..»»
Beşir Fuad

Babil Yayınları

"Voltaire, ta küçüklüğünden ölüm tarihine gelinceye kadar bütün zihnini, düşüncesini, çalışma ve gayretini bir nokta üzerine sarfetti; daima amaçlanan bir hedefe yönelik hareket etti: O nokta, bu vicdan özgürlüğü hedefine, akli muhakemelere ve bununla beraber her türlü ilerlemelere engel ve mani olan Hıristiyanlığın bâtıl inançlarını ve bu hurafeleri kabul etmeyip, yaratma kudretinin insanlara e..»»
Tayfun Talipoğlu

Babil Yayınları

"Herkese söylediğini Bana söyleme" diyorsun... Ama ne varsa sevdaya dair, Bizden önce söylenmiş, biliyorsun. Bize düşen, aşkı yalansız yaşamak... Hadi uzatma da uzat ellerini, Seni seviyorum... (Arka Kapak) »»
A. Nevzad Odyakmaz

Babil Yayınları

İnsanların bireysel ve toplumsal yaşamlarında dinsel inanç ve uygulamarın önemli bir yeri vardır.

Bu nedenle kutsal kitapların içerikleri doğrultusunda dinlerin özü, ilkeleri ve Tanrı kavramı konusunda doğru bilgiler edinilmesi gerekmektedir.

Dinler Sözlüğü bu gereksinmeyi olabildiğince karşılamaya yönelik bir çalışmanın ürünüdür. »»

Moliere

Babil Yayınları

Üvertür çalarken perde açılır. Müzik hocasının bir öğrecisi, sahne ortasındaki bir masada oturan Mösyö Jourdain`in serenad için istediği parçayı bestelemekle uğraşmaktadır.»»
Nurçay Türkoğlu

Babil Yayınları

TOPLUMSAL ILETISIM ILETISIM BILIMLERINDEN KULTUREL»»
Roger Trigg

Babil Yayınları

SOSYAL BILIMLERI ANLAMAK/SOSYAL BILIMLERE FELSEFI»»
Emine Yavaşgel

Babil Yayınları

SIYASAL ILETISIM KAVRAMLAR VE ARDINDAKILER»»
Norman Birnbaum

Babil Yayınları

SANAYI TOPLUMUNDA KRIZ»»
Martin Heidegger

Babil Yayınları

SANAT ESERININ KOKENI»»
Oscar Wilde

Babil Yayınları

SALOME-TIYATRO OYUNU»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.