Bir anne yüreği, dibinde daima af bulunan uçurumdur. BALZAC [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Artshop Yayıncılık

Artshop Yayıncılık

• Artshop Yayıncılık Kitapları | • Artshop Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Artshop Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Artshop Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 117 kitap bulunuyor.
Hulud El Mualla

Artshop Yayıncılık

Ancak ben şimdi yalnızım ve Giysileri sıyrılmış ömrün dizlerine çökmüşüm Kış alışılmışlığın dışında Pencereler rüzgârın dalgalarında Denize açılmadan önce gözlerimi kapatıyorum Keşke açık bıraksaydım Deniz kıyılarından açılmışken. (Tanıtım Bülteninden) »»
Hakan Unutmaz

Artshop Yayıncılık

Bir sihirbaz tavşanı, neden keser gözlerini? dişi balaban, kaburgadan yaratıldığı için mi bu kadar kılçıklıdır? şehrin kondu semtlerinde; ismini bıçağa bağışlayan kelebek, kekre sütünü seyyar satan toy, iki yaşına basmaya çalışan kırlangıçlar… alef öküzü memnun mu acaba doğurduğu için çağı? kim kazanacak sabuni ile kır güvercinleri arasındaki savaşı? tüm soruların cevab..»»
Georg Trakl

Artshop Yayıncılık

Kargalar
Kargalar uçuşur göğün kararan köşesinde
Keskin bir çığlıkla tam öğle vakti.
Bir dişi geyiğe dokunur gölgeleri
Bazan da dinlenirler somurtkan bir şekilde.
Ah nasıl da bozarlar esmer sessizliği,
Esrimiş olsa da bir tarla bundan,
Tıpkı bir kadın gibi, ağır sezgiyle hayran,
Ve bazan duyulur bağırış çağrışları.
Bir leşin kokusunu aldıklar..»»
Filiz Can Güler

Artshop Yayıncılık

İnsan olarak yaşam boyu bir çok yanlışlar yapabiliriz. "Hatasız kul olmaz" diye bir söz vardır. Yapılan yanlışlar bilerek yapılmamıştır bana göre. Bilgi eksikliği, yaşadığımız çevre şartları ya da sevgi eksikliği bizi doğruyu görmekten alıkoymuş olabilir. Suçlanmak "Ah ben ne yaptım" demek işe yaramaz. Dünyanın en tehlikeli duygusu Suçluluk duygusudur. Suç ve ceza almak bir işe yarasaydı, bu..»»
Aslı Durak

Artshop Yayıncılık

... çekilirler kuytularına kansız ve savaşsız teslim ederek altın anahtarını kentlerinin uzun bir susuzluktan gelirler sürüyerek gölgelerini en iyi bildikleri şeyi yaparak yani susarak ve kapatarak elleriyle utangaç ağızlarını kim onları kederle mayalamışsa ona şarap alarak örterler kırk yama hayatlarını (Arka Kapak) »»
Nurçay Türkoğlu (Yayına Hazırlayan)Mehmet Öztürk (Yayına Hazırlayan)Göksel Aymaz (Yayına Hazırlayan)

Artshop Yayıncılık

Siz hiç gördünüz mü?   Kendine ağlayan yağmur damlası.   Bizim göğümüz, göğsümüz acıdı.    Şimdi yaralı bir kuşun çığlığıdır ağzımız       »»
Vedat Akdamar

Artshop Yayıncılık

"Sanatın insan yaşamına kattığı tartışılmaz değerlerin farkında olarak yıllardır sanatla ve sanatçıyla paylaştığımız desteğimizi bu kez de bir şiir koleksiyonuyla geliştiriyoruz. Dünyanın en ünlü şairlerinin hafızalarda yer etmiş muhteşem eserlerini sizlere sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Ariş tüm sanat biçimlerini içinde barındıran, geleneksel mücevher sanatını güncel kültür ve sanat biç..»»
Ali Özenç Çağlar

Artshop Yayıncılık

Adam, kol ve bacağını askılardan kurtararak, "Yeteeeeer, hiçbir şey görmek, işitmek istemiyorum artııııık!" diye bağırdı. Hemşi-reler kucaklayıp yatırdılar. Alnı, ter içindeydi. Derhal nöbetçi dok-tora haber verildi. Madımak, beyninin bir köşesinde yankılanıyordu ve hâlâ uzaklardan ülkenin kadın Başbakanı radyolardan şu anonsu yapıyordu: "Çok şükür (Sivas'da çıkan) olayl..»»
Aylin Uyar

Artshop Yayıncılık

“Tüm muhteşem hikayeler iki şekilde başlar; ya bir insan bir yolculuğa çıkar ya da şehre bir yabancı gelir.” Tolstoy Doğduğumuz gün muhteşem bir yolculuğa çıktık... Sayısız kimliklerimizle, hikayelerimizle her gününü bazen acıya ve kedere bazen de neşeye, eğlenceye, binbir türlü duyguya bezediğimiz muhteşem bir yolculuk! Peki siz kimsiniz bu yolculukta? Bir kahraman mı, bir kurban mı? Yolculuğ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.