Aşkta insan ne yardımcı, ne de arkadaş ister. GOETHE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Artshop Yayıncılık

Artshop Yayıncılık

• Artshop Yayıncılık Kitapları | • Artshop Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Artshop Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Artshop Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 816 kitap bulunuyor."Artshop Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Hüseyin Peker

Artshop Yayıncılık

"Peker, kendine özgü deneysel arayışlardan, biçime verdiği özel önemden hiç vazgeçmez. Modern Türkçe şiirde, biçim arayışları, anlatımcılığı, söyleyişteki zenginliğiyle, daha 1960'lar noktalandığında şair kimliğini kanıtlamış yenilikçi bir şairdir." Orhan Kahyaoğlu  "Peker, şiirler boyunca derdini anlatıyor, hem de tek tek dizelerle şiirsel yükün nasıl taşınacağını gösteriyor. Yoğun bir anla..»»
Pelin Taşkesen

Artshop Yayıncılık

İnsanoğlu, yaşamaya başladığı andan itibaren yok etmeye ve öldürmeye başladı. Benliğinde çok tehlikeli olabilecek bir duyguyla yani bencillikle tanıştı. Hep daha mükemmeli aradı ve bunun için gözünü bile kırpmadan zarar verdi. Bu zarardan nasibini alanlar da şüphesiz hayvanlar ve doğaydı. İnsan ırkı, egosu ve daha iyi bir yaşam kalitesi edinebilmesi adına birbirini dahi öldürürken, günden güne doğ..»»
Arzu K. Ayçiçek

Artshop Yayıncılık

kanayan bir masalın içindeyimkış evine konuk gelmiş bir bilge gibiterziyim ben, ölümden parçalar kesiphayatlar dikerim annesiz çocuklaraşiir yaparım kelimelerden, yakıp kötü oyunlarıısıtırım üşüyen yüreklerinibak bu da makasım, soğuğu keser»»
Malik Enes Gümüşlü

Artshop Yayıncılık

En iyisi mi sen beni al ömrünün başucuna koyGün olur, kuş olup konarım badi parmağınaGün olur, kozalarımı kırar; kelebek olurum sana… İçimde buram-buram bir baharElimde uçurtma, öte yan(ım)da deli taylarHele bir de üstüneYüzümde senden açmaya görsün papatyalarBak gör nasılmışBir sevdalıSevdiğinin yaşama sevincine adaması En iyisi mi sen, elinde ne varsa bırak; üstün başın dağınık olsun hatta..»»
Barbaros İrdelmen

Artshop Yayıncılık

OLUŞUM Ben bir atomumArkadaşlarla birlikteÇoğumuz güneşten geldikÇok eskidenGezegenler olurken O zamanlar sıcaktı gezegenOksijeni buluncaSu oldum birden Yağmur oldum yağdımSel oldum aktımIrmaklarda dolaştımDenizlerden okyanuslar yaparkenRüzgar arkadaşım olduDev dalgalar olup, coştum Bir kıtadan diğerine Gidip gelirken Kaç kere Buhar olup göğe uçarSonraYağmur olur düşerdimAteş çıkar ve ..»»
Hasan Varol

Artshop Yayıncılık

Acemiliklerle, düşe kalka yürüyen bir şiir... "Acemiliğin güzel tadı!". Böyle bir sözle başlamam da mümkündü söze. Vurgulamak istediğimin yalnızca acemilik olduğu ve söylemin özünde var olan olumluluğu gölgelerdi bu giriş. Acemilikle düşe kalka yürüyor ama, şiirin sevdalısı bir çocuk!.. abası andız tütüyor, elleri yarpuz... Ağzında reçine emziği, kelebeklerin, şiirin ardından koşup duruyor. Yakala..»»
Cemal Borandağ

Artshop Yayıncılık

Dünyaya gelen bir çocuğun çığlığıdır yaşamakBir ağacın gölgesidir yaşamakBir denizin dalgasıdır yaşamakBir ekmek kırıntısı için akşama kadar koşturmaktır yaşamakTezgâhdaki satıcının yanık bağrışıdır yaşamakSalıncaktaki çocuğun sevincidir yaşamakSağlıklı bir yaşamdır yaşamakVelhasıl yaşamak güzel şeydir arkadaşSevgi ile yaşamakSevda ile yaşamak  »»
Nila

Artshop Yayıncılık

Bu satırları okuyarak gerçekliğine vesile olan herkese ithafen… Elinizde tuttuğunuz bu kitap bir otobiyografi gibi algılansa da aynı zamanda bipolar Affektif bozukluk'un anlaşılmasına ilişkin ilginç veriler sağlamak amacıyla kaynak niteliğinde tasarlanmış olup, dil olarak yalın, anlaşılır ancak yaşamayanın anlamakta güç-lük çekeceği orantısız zeka pırıltıları da ihtiva etmektedir. Bildiğim t..»»
Mustafa Işık

Artshop Yayıncılık

Mustafa Işık’ı, farklı dallardaki eserleriyle öte gerçekleri uyandırmayı deneyen bir yazar olarak tanıdık. Öykü, roman ve şiir kurgusu, mümkün hayatlara ve mümkün insan ilişkilerine renk düşürerek dünyaya karşı çıkılacağını ve ondan yana olunacağını göstermesi bakımından ilginç. Ayrıca var olanı, verili olanı estetik hazlar yaratarak sorguluyor olmasıyla da dikkat çekici. Işık’ın duyarlıklarımıza ..»»
Koray Feyiz

Artshop Yayıncılık

Yol aldım kutsal yazıların kurguyla birleştiği sayfalara.Kâğıt uyudu ama içindeki gece uyandı. Siyah harfler şimdi canlıVe toplanabilir bir materyal sürümüyle. Amaçlarını çözemiyorum artık.Nasıl bir sonuç için şekiller saklandıkları yerden çıktı Cezbetmek için mi yoksa gerçeği söylemek için mi Kuşlar süpürürken suyuŞişkin karınlı melekler gibi Güzel çanlar çaldı yükselişe yardım etm..»»
Demet Duyuler Doğan

Artshop Yayıncılık

Tam da güz ortasındaDün eskisi arzularlaUzaktan gelen konukÇalıyor kapısını suskunluğun»»
Erkan Kantarcı

Artshop Yayıncılık

bu çağın dayandığı an ki kemiğe destursuz bir can pazarı sabrın mümkün mertebesinde üstü kapalı bir teminat avuntusunda enkaz şiirin de ipliği geçmiyor iğneden dikiş tutmuyor yara yoksa civarda beyaz mı martılar hala»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.