Köleliğin en kötüsü, kendi nefsine köle olmaktır. (La Fontaine) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Altın Post Yayıncılık

Altın Post Yayıncılık

• Altın Post Yayıncılık Kitapları | • Altın Post Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Altın Post Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Altın Post Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 160 kitap bulunuyor.
Burcu Karaarslan

Altın Post Yayıncılık

Türk edebiyatının tarihi yaklaşık 1500 yıl öncesine dayanmaktadır. Bilinen en eski Türk yazıları 8. yüzyıldan kalma Orta Moğolistan'daki Orhun Irmağı vadisinde bulunan Orhun Yazıtları'dır. Türklerin İslam'ı kabul ettikten sonraki edebiyat metinleri lügatlar, Fıkıh eserleri, peygamberler tarihi, şecere türü yapıtlardır. 15. yüzyılda Dede Korkut Kitabı ile başlayan destan türüne ek olarak, mektupla..»»
Ali Rıza Özdemir

Altın Post Yayıncılık

Bu eser; Kürt kelimesinin anlamını; Kürtlerin etnik kökenlerini, tarihini, coğrafyasını, dilini, kültürünü ve dinini belgelere göre anlatan bilimsel bir çalışma... »»
Jack London

Altın Post Yayıncılık

Anlıyorsunuz ya, çok açım, dedim sesimi iyice zavallılaştırarak. Yarın sabah daha da acıkacağım. Yarın bütün gün, ağzıma tek bir lokma koymadan tuğla sallarsam ne hale geleceğimi bir düşünün hele! Ama beni biraz doyurursanız, yarın çalışmak için güç bulurum kendimde. »»
Knut Hamsun

Altın Post Yayıncılık

Bu şehrin tokadını yemeden, kimsenin burayı terkedip gidemediğini ve açlıktan süründüğüm günlerdeydi. Burası Kristyanya şehriydi. Çatı katında yatıyordum. Alt katta saatin altıyı vurduğunu duydum. Ortalık iyice aydınlanmış, insanlar merdivenlerden inip çıkmaya başlamışlardı. Morgenblatt gazetesinin eski sayılarıyla kaplı oda kapısının altında fenerler müdürlüğünün bir ilanı oldukça belirgin bir..»»
Musa İşleyen

Altın Post Yayıncılık

Naçiz bir hatıradır bu resmim Bakıldıkça hatırlana cismim Dokuz yüz elli beşte doğmuşum Nüfus kaydında Musa'dır ismim. »»
Friedrich Wilhelm Nietzsche

Altın Post Yayıncılık

Felsefecilerin yaratılışının ne olduğunu soruyorsunuz?.. Örnek: Onların tarihsel anlam açısından eksiklikleri, oluş düşüncesinin kendisine duydukları kin, onlarfın Egiptisizmi. Bir şeyden bir mumya yaptıklarında sonsuz düşünceyle bir şeyi tarihsizleştirdiklerinde, onu onurlandırdıklarına inanıyorlar. Bin yıllardan bu yana filozofların elde ettikleri, kavramsal mumyalardır; hiçbir eylemsel gerçekli..»»
Edgar Allan Poe

Altın Post Yayıncılık

Hermann olarak adlandıracağım bu bay her açıdan orijinal biriydi belki çok büyük bir aptal olması dışında. Ancak üniversitenin belli bir çevresinde derin bir metafizik düşünür ve sanırım mantıksal yeteneğe sahip biri olarak tanınıyordu. Bir düellocu olarak büyük ün yapmıştı Şehirde bile. Öldürdü..»»
Ksenophon

Altın Post Yayıncılık

Askerler, bugünkü halden etkilenmiş ve ağlamış olmama şaşırmayın. Çünkü Kyros beni yanına misafir etmiş ve yurdundan kovulan bana hürmette kusur etmemekle, onbin dareikos da para vermiştir. Ben bu parayı aldım. Fakat o parayı kendi malım olarak görmedim, keyfim için de harcamadım. Onları sizin için kullandım. Böylece ..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.