Sevgi her zaman karşılık görür, kin de.. DOSTOYEVSKİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Altın Post Yayıncılık

Altın Post Yayıncılık

• Altın Post Yayıncılık Kitapları | • Altın Post Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Altın Post Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Altın Post Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 160 kitap bulunuyor."Altın Post Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Samed Behrengi

Altın Post Yayıncılık

Kısa zamanda balıklar arasında yayıldı haber. "Küçük bir kara balık uzaklardan gelmiş. Irmağın sonunu bulmaya gidiyormuş. Üstelik pelikandan hiç mi hiç korkmuyormuş!" Birkaç küçük balık Kara Balık'la birlikte gitmeyi düşündülerse de büyük balıklardan korktukları için çıtları çıkm..»»
Samed Behrengi

Altın Post Yayıncılık

Haydi güzel bebeğim, haydi konuş benimle! Yoksa patlayacağım. Gözümü açtığımdan beri seni görüyorum. Kendimi bildim bileli sen benim bebeğimsin. Sen de benden hoşlanmazsan, sen de surat asarsan bana, ben ne yaparım? Güzel bebeğim, konuş benimle, ne olur konuş! Patlayacağım. Yüreğim parça parça olacak. Güzel bebek... Güzel bebek... Patlıyorum, konuş hadi. Yıldız, birden bir elin, gözlerindeki ya..»»
Samed Behrengi

Altın Post Yayıncılık

Padişahın sarayı bunların evin karşısındaydı. Görenleri hayran bırakacak kadar oldukça güzel bir yapıydı. Padişahın kızı Keloğlan'a aşık olmuştu. Keloğlan güvercinlerini uçurmak için dama çıktığı zaman kız da nedimeleri ve halayıklarıyla balkona gelir, Keloğlan'ın güvercinlerini izler, ıslığını dinlerdi. Bazen de gözle ve çeşitli işaretlerle Keloğlan'a bir şeyler anlatırdı ama Keloğlan aldırış etm..»»
Samed Behrengi

Altın Post Yayıncılık

Bazen padişahın kızı oyuncaklarından sıkılıp çelikçomak oynamak istermiş. Diğer oyuncakları gibi çelik-çomağı da altın ve gümüştenmiş. Küçük kız çelikçomak oyununu çok seviyormuş. İlk kez çelikçomak oynamak istediğini söylediğinde Padişah kentteki bütün kuyumcuları getirtmiş ve kızının ç..»»
Birol Öztürk

Altın Post Yayıncılık

Çelebi'nin, baba topraklarına dair hikâye anlatma teklifi karşısında Cenk'in zerdali gözleri ışıldadı. Rüzgâr, ensesine doğru dökülen kumral saçlarını hafiflen havalandırdı. Çelebi cevabını almış farz ederek, gözünü ufka dikip başladı Pravadi Kalesi'ne: "Saltık Buhari derler bir er varmış ki, vurduğu yerden ses getiren türünden. Öyle babayiğit, öyle yürekli... Yedi ebe yedi gecede ancak almışlar ..»»
Ayşen Türkmen

Altın Post Yayıncılık

Samed Behrengi

Altın Post Yayıncılık

Sahîboli beni tavlaya götürdü ve bir köşede, gübrelerin arasında bir delik açıp beni oraya gömdü. Artık karanlık ve gübre kokusu dışında hiçbir şey anlamadım. Orada kaç saat kaldığımı hatırlamıyorum. Keskin gübre kokusundan neredeyse boğulacaktım. Nihayet üstümden gübrenin kaldırıldığını hissettim. Sahibali'..»»
Yusuf Arçura

Altın Post Yayıncılık

Samed Behrengi

Altın Post Yayıncılık

Köye geldiğimden bu yana on gün geçmişti. Kar yağdı, her yer buz kesti. Sınıfın penceresinin ve kapının aralıklarını kağıtlarla tıkamaya çalıştık. O gün, üç ve dördüncü sınıflarla yazı çalışması yapıyorduk. Kar yağışı durmuş, hava biraz yumuşamıştı. Güneş şöyle bir yüzünü göstermişti. Diğer çocuklar dışarıdaydılar. Pencereden onlara bakıyordum. Bir sokak köpeğinin etrafını çevirmişler, ona karto..»»
Ufuk Ersoy

Altın Post Yayıncılık

Sevdaların, deli taylar misali, özgürce salıverildiği bir çağın değil, o deli taylara gam vurulduğu, sevdanın adının bile yasak sayıldığı bir garip yerlerin romanıdır Kırmızı Elma... Oradaki insanlar da bizim gibi. Doğuyor, yaşıyor ve ölüyorlar. Bizim gibi düşünüyor, bizim gibi bakıyorlar hayata. Aynı gök kubbenin altında alıp veriyor, aynı tanrıya dua ediyoruz aslında. Herşeyleri bize benziyor..»»
Mustafa Karademir

Altın Post Yayıncılık

Okullar açılalı bir ay olmuştu. Kızlar ağır ağır üniversite hayatına alışmış, yeni arkadaşlar edinmişler, ailelerinden istedikleri eşyalar gelmiş ve artık günlük işlerden başka ihityaçları kalmamıştı. Her kızın düşleri evin odalarında şekillenip can buluyordu. Kızların hepsinin düşleri de ağır ağır büyüyordu. Saniye iş, sevgili ve aile arasında, Cansu ve Tuğçe ise yeni bir ortam yeni yüzler yeni h..»»
Birol Öztürk

Altın Post Yayıncılık

Ben hep 17 yaşındayım Her ayak sesinde ürperirim Demir kapının her açılışında Göğsümün kafesine sızmaz yüreğim Her türlüsünü tattım Acıların, ayrılıkların Her şeye biraz alıştım Ben seni beklerken Kendimi yenemedim. Şu metrisin önü bir uzun alan Bir tek seni sevdim gerisi yalan Senin hasretindir hücreme dolan Bir tek seni sevdim gerisi yalan Hücremdeyim hasretinle yanarım Senin için hergün hergü..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.