Köleliğin en kötüsü, kendi nefsine köle olmaktır. (La Fontaine) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Açılım Kitap

Açılım Kitap

• Açılım Kitap Kitapları | • Açılım Kitap İletişim Bilgileri | • Açılım Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Açılım Kitap isimli yayınevine ait Toplam 42 kitap bulunuyor.
Mustafa Aydın

Açılım Kitap

İnsani ve toplumsal hayat, sosyal kurumların belli işlevlerini yerine getirebilmesine bağlıdır. Aile dünden bugüne, bu işlevlerin bir kısmını yerine getiren önemli konularından birisidir. Bilindiği üzere aile genel olarak en deruni birincil ilişkilerin karşılanması, neslin devam ettirilmesi ve bununla bağlantılı olarak da en sağlıklı ve meşru şekliyle cinsel hayatın yaşanması işlevlerini yerine ..»»
Mustafa Aydın

Açılım Kitap

İnsani ve toplumsal hayat, sosyal kurumların belli işlevlerini yerine getirebilmesine bağlıdır. Aile dünden bugüne, bu işlevlerin bir kısmını yerine getiren önemli konularından birisidir. Bilindiği üzere aile genel olarak en deruni birincil ilişkilerin karşılanması, neslin devam ettirilmesi ve bununla bağlantılı olarak da en sağlıklı ve meşru şekliyle cinsel hayatın yaşanması işlevlerini yerine ge..»»
Selçuk Kütük

Açılım Kitap

Artık, bilimsel gelişmeler ateizmin değil, teizmin lehine işlemeye başlamıştır ve bu durum bazı çevrelerde ciddi bir rahatsızlığa yol açmaktadır. Ateistler, bilimsel verilerin ve delillerin götürdüğü yere gitmek yerine, kendi gitmek istedikleri tarafa yönelerek, ateistik inançlarını destekleyecek argümanlar geliştirmeye çalıştılar, ancak bunların ne derece makul ve bilimsellikten uzak..»»
Celalettin Vatandaş

Açılım Kitap

İnsanlığın sahip olduğu bilgileri kategorik olarak ayırma işlemi çok uzun bir zamandan bu yana birçok düşünür ve filozofun üzerinde durduğu bir konu olmuş, birçok bilgi sınıflaması yapılmıştır. Bilgiyi türlere ayırma işleminde esas alınan ölçütlerin farklılığı farklı sınıflamaların yapılmasına yol açmıştır. Ölçütlerdeki ufak bir değişiklik, sınıflamaya yansımış ve öylelikle üzerinde ittifak edilem..»»
Mustafa Aydın

Açılım Kitap

fŞüphesiz değişim her alanla ilgilidir.Çünkü bütün varlıklar;var olma,varlığını sürdürme ve son bulma sürecinden geçmektedir.Bu basamaklar arasındaki farklı düzeylerdeki devinim değişmeyi meydana getirmektedir.Değişim elbette canlılar ve toplumlar için taşın ve toprağın dönüşümünden daha fazla bir öneme sahiptir.İnsanlığın başından beri toplumların oluşup çökmeleri,düşünenlerin dikkatini çekmiş ol..»»
Osman Özarslan

Açılım Kitap

Dekalog'un temel kurgusunun üzerine oturduğu tez ve aynı zamanda kitaba ismini veren fikir, modernizmin ve ulus-devletlerin metafizikten arındırılmış, tamamen rasyonel bir aklı temsil ettiği klişesi ve ezberini yapı sökümüne uğratarak, aslında bu dönemin belki de tarihte hiç olmadığı kadar ritüellerle var olan ve metazifik dayatan bir iktidar biçimi olduğudur. Dekalog'da bu bağlamda Kemalizmin il..»»
Mehmet Süheyl Ünal

Açılım Kitap

Bireycilik***, modern toplum anlayışının ürünüdür. Modernitenin unsurları, ***soyutlanma***, ***gelecek yönelimlilik***, ***akılcılaşma***, ***özgürleşme***, ***dünyevîleşme*** ve ***bireycileşme***dir. Bu unsurların hepsi birbirleriyle bağlantılıdır. Geleneksel toplum anlayışından modern topluma dönüşümü ifade eden ***modernleşme***, insan anlayışında da değişimlere sebebiyet verm..»»
John Lechte

Açılım Kitap

* 19. yüzyıldan 21. yüzyıla ve özellikle İkinci Dünya Savaşı sonrası batı felsefesi ve sosyolojisinde ne türden değişimler yaşanmıştır' * Yapısalcılık, modernite, feminizm, göstergebilim, post-marksizm, postmodernite vs. kategorilerinde anahtar role sahip düşünürler kimlerdir' * Elli anahtar çağdaş batı düşünürü tanımak için hangi külliyatlar okunmalıdır' Bu kitapta, John Lechte hem yapısalcı kura..»»
Ahmet Yüksel Özemre

Açılım Kitap

Tabîat İlimleri'nin yansıttığı ***Fiziksel Realite***yi kavramak için nelere ihtiyaç vardır? Pozitif İlimlerin kriterleri nelerdir? ***Fiziksel Realite***yi nasıl bir filtrenin ardından algılamaktayız? Kuantum Mekaniği'ne göre ***Fiziksel Realite*** neden klâsik ***Fiziksel Realite***den farklıdır? Görünen ya da algılanan ***Fiziksel Realite***nin ardında bir başka realite..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.