Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Açılım Kitap

Açılım Kitap

• Açılım Kitap Kitapları | • Açılım Kitap İletişim Bilgileri | • Açılım Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Açılım Kitap isimli yayınevine ait Toplam 42 kitap bulunuyor."Açılım Kitap" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Hasan Bacanlı

Açılım Kitap

• Gelişimle ilgili temel kavramları tanımlayabilecek, • Gelişimle ilgili temel sorunlara ilişkin bakış açısı kazanabilecek, • Yetişkinlikle ilgili temel kavramları tanımlayabilecek, • Yetişkinliğe geçişin ölçütlerini açıklayabilecek, • Yetişkinleri gelişimsel açıdan gözlemleyebileceksiniz.  »»
John Lechte

Açılım Kitap

* 19. yüzyıldan 21. yüzyıla ve özellikle İkinci Dünya Savaşı sonrası batı felsefesi ve sosyolojisinde ne türden değişimler yaşanmıştır' * Yapısalcılık, modernite, feminizm, göstergebilim, post-marksizm, postmodernite vs. kategorilerinde anahtar role sahip düşünürler kimlerdir' * Elli anahtar çağdaş batı düşünürü tanımak için hangi külliyatlar okunmalıdır' Bu kitapta, John Lechte hem yapısalcı kura..»»
Fuat Aydın

Açılım Kitap

İçindekiler; Türkiye'nin İran Politikası 2011 Kemal İnat Ortadoğu ülkelerinin 2011 Yılı Gelişmeleri Irak 2011 Rıdvan Kalaycı İran 2011 Cenap Çakmak Filistin 2011 M. Cüneyt Özşahin Lübnan 2011 Cüneyt Doğrusözlü, Ahmet Üçağaç İsrail 2011 Yıldırım Turan Suudi Arabistan 2011 Muhittin Ataman, Gülşah Neslihan Demir Mısır 2011 İsmail Numan Telci Suriye 2011 Nebi Miş Ürdün 2011 Zafe..»»
Mustafa Aydın

Açılım Kitap

Sosyolojinin bütün konuları genel olarak üç noktada toplanabilir; Sosyal kişilerin ne oldukları (sosyal alan), sosyal kişilerin ne yaptıkları (kültürel olan ), sosyal kültürel bütünün tanınması. Birincisi salt toplumsal, ikincisi kültürel, üçüncüsü ise ikisinin birlikte işleyişini ifade eder. Sosyal kişiler genel olarak kategori, yığın, grup, birlik, topluluk ve toplumlardır. Kültürel olan ise ö..»»
Anton C. Zıjderveld

Açılım Kitap

Bu kitap, modern kültüre kültür sosyolojisi açısından yaklaşan bir kılavuzdur. Kül- tür nedir ve nasıl ortaya çıkmaktadır? Modern kültür ve modernleşme nedir? Bu sorular, sosyolojik bir çerçeve içinde ele alınacaktır. Bu sorular, şu an gelenekselleşmiş olan "modern sosyoloji"de gündeme getirilemez. Bu nedenle bu kitap, alıştığımızdan farklı olarak bir sosyolojiye giriş kitabıdır. Kısacası, burada..»»
Mustafa Aydın

Açılım Kitap

İnsani ve toplumsal hayat, sosyal kurumların belli işlevlerini yerine getirebilmesine bağlıdır. Aile dünden bugüne, bu işlevlerin bir kısmını yerine getiren önemli konularından birisidir. Bilindiği üzere aile genel olarak en deruni birincil ilişkilerin karşılanması, neslin devam ettirilmesi ve bununla bağlantılı olarak da en sağlıklı ve meşru şekliyle cinsel hayatın yaşanması işlevlerini yerine ..»»
Timothy Mitchell

Açılım Kitap

Petrol zenginliği siyasal sefalete mi götürüyor? Çoğunlukla böyle görünür ancak Karbon Demokrasidaha karmaşık bir hikâye anlatıyor. TimothyMitchell bu önemli çalışmada enerjinin tarihini çevre siyasetiyle, demokrasi mücadelesiyle ve modern dünyada Orta Doğu'nun yeriyle birlikte yeniden düşünüyor. ..»»
Nurullah Çakmaktaş

Açılım Kitap

Her ne kadar Selefiliğin tarihi, bir düşünce ekolü, İslam'ı anlama ve yorumla biçimi olarak İslam taarihinin ilk yıllarına kadar uzansa da, Selefiliğin yakın dönem için dikkati câlip bir hal alması 11 Eylül saldırılarının akabine denk gelmektedir. Son bir asırdır Suudi Arabistan öncülüğünde Arap Yarımadasına hâkim resmi bir mezhep olan Selefilik içinden, özellikle altmışlı yıllardan sonra Mısır me..»»
Eyal Weizman

Açılım Kitap

***Weizman olağanüstü ve bazen de sürreal bir rahatsızlık veren sonuçlarıyla Edward Said'in tezini yeni bir boyuta taşıyor. Etkileyici bir çalışma.*** Jac Merrick, Independent ***Bu yıl mimari üzerine okuduğum en şaşırtıcı kitap.*** Edwin Heathcote, Financial Times Oyuk Topraklar bir Filistin kitabı ama alışageldiğimiz duygusal belagat örneklerinden çok farklı. Bugün Filistinlilerin Filistin'i ner..»»
İslam Çankaya

Açılım Kitap

Güven duygusu, toplumsal ilişkilerin temelinde bulunan önemli bir rezervdir. Günde-lik yaşamımızda, hayatımızın büyük dönemeçlerinde, zor zamanlarda ve daha birçok olağan ve olağanüstü durumlarda güven, sosyal ilişkileri düzenleyen temel belirleyici bir güç haline gelebilmektedir. Bugünün dünyası ise, güvene en fazla ihtiyacın oldu-ğu bir dönemden geçmektedir. Güven teorisyenlerinden Russel Hardin..»»
Harun Ceylan

Açılım Kitap

Dünya nüfusu hızla yaşlanmaktadır ve önümüzdeki on yıllarda tüm OECD ülkelerin-de yaşlı nüfusun dramatik bir şekilde artmaya devam etmesi beklenmektedir. Her ne kadar bugün modern toplumlarda yaşanan bir sorun olsa da, yaşlanmanın gelişmekte olan ülkeler için de bir tehdit olarak ortaya çıkması çok uzun zaman almayacaktır. Çün-kü gelişmekte olan ülkelerde nüfusun yaşlanması gelişmiş ülkelerden çok..»»
Zehra Işık

Açılım Kitap

Baba çınar ağacı gibidir, meyvesi olmasa da gölgesi yeter. Beklenen bir ölümdü aslında, dedemin ölümü… Zaten altı yıldır hastaydı, bakıma muhtaçtı. Annem onunla bir çocuk gibi ilgilenirdi. Üstelik anneannem de felç geçirmişti. Annemin ebeveynlerinden biri felçli, diğeri Alzheimer hastasıydı. O sırada kendisi de elli altı yaşındaydı. Çok ağırdı imtihanı. Dizlerinin ağrılarını unutmuş, yılların y..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.