Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Uzay Kitabı - Uzay Kitapları

Uzay konu başlığında toplam 552 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Uzay kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Salim Yüce

Pegem Akademi Yayıncılık

Bu kitap, üniversitelerin Matematik, Matematik Mühendisliği, Matematik- Bilgisayar, İstatistik, Matematik Öğretmenliği ve Jeoloji Mühendisliği bölümlerinde lisans ve lisansüstü düzeyde okutulan “Diferansiyel Geometri” dersine kaynak kitap olması düşüncesiyle kaleme alınmıştır. Kitap sekiz bölümden oluşmaktadır. Her bölüm içerisinde konulara özel sorular çözülmüş ve konu..»»
H. Hilmi Hacısalihoğlu

Hacısalihoğlu

  Konular anlatılırken, analitik geometrinin temel ispat yöntemleri olan vektörel ve koordinatsal ispatlar verilmiştir. Analiz yöntemlerinden de yararlanılmıştır.   Kitabın bir bütünlük arz etmesi için birinci ve ikinci bölümün bazı kesimlerinde öğrenciler tarafından iyi bilinen konulara yer verilmiştir.   ..»»
Arthur C. Clarke

İthaki Yayınları

Bilimkurgu»»
Ali Barış Kaplan

Pales Yayınları

Bu çalışmanın amacı; insanın psikolojik yapısını psikanalitik bir bakış açısıyla ortaya çıkararak, bunun üzerinden toplumsal davranışların ve grup psikolojisinin işleyiş mekanizmalarını anlamaya çalışmaktır. Böylece; yönetim ve iletişim olgusuna, sinematografik düzlemde bir film örneğinin göstergebilimsel çözümlemesiyle yeni bir yorum getirmeye çalışılmıştır. Birinci bölümde, ilkel insanın varo..»»
Arthur C. Clarke

İthaki Yayınları

“Aman Tanrım, yıldızlarla dolu!” 2001: Bir Uzay Destanı, Bilimkurgu Klasikleri dizisinin bir parçası olarak yeniden İthaki Yayınları’nda! Gizemli bir monolit, Ay’ın yüzeyinde gömülü halde bulunduğunda, bilim insanları büyük bir şaşkınlıkla bu monolitin en azından 3 milyon yıllık olduğunu keşfederler. Daha da hayret verici olan, ortaya çıkarıldıktan sonra monolitin Satürn’e doğru güçlü bir sinyal g..»»
Arthur C. Clarke

İthaki Yayınları

Bilimkurgu»»
Arthur C. Clarke

İthaki Yayınları

Bilimkurgu»»
Arthur C. Clarke

İthaki Yayınları

Bilimkurgu»»
Kolektif

Boyut Yayın Grubu

3D Çocuk Dergisi Uzay Boyut Yayın Grubu - Eğitim Dergileri»»
Turhan Selçuk

Yapı Kredi Yayınları

İlmi simya, ilmi kimya üstadı, büyük bilgin ve de mucit karanfil hocanın “sefine-ül kebir-ül arş-ı ala ile uzay katlarını keşfinin serüvenleridir... Küçükçekmece camisinden emekli Akşehir’li hoca Etem efendinin, alim-ül alim büyük zülkarneyn hazretlerinin “tarih-i teberi“ kitabından yararlanarak, tarihi miladi 1961, tarihi rumi 1377, tarihi hicri 1380 de, yazıp bastırdığı “yer ve gök ilimleri-mesa..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.