Kötü bir işin en gizli şahidi vicdanımızdır. HZ. ÖMER [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Nane Kitabı - Nane Kitapları

Nane konu başlığında toplam 12 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Nane kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Kirli Saunders

Hippo Yayınları

Ta dünyanın öbür ucundan, Avustralya semalarından gelen Olağanüstü Özgürlük Makineleri, ödüllü çocuk kitapları yazarı Kirli Saunders’ın şiirsel dili ve ödüllü çizer Matt Ottley’nin muhteşem resimlerini bir araya getiren umut dolu ve ilham verici bir hikâye. Bir çocuğun kendi özgürlük makinesini yaratmak için verdiği çetin mücadele, vazgeçmemeyi, makinesiyle çıktığı yolculuklarda karşısına çıkan ye..»»
Osman Koca

Artus Kitap

Düşnâne'de yer alan öyküler, derin hüzünlere ve çelişkilere bile ironiyle yaklaşabilen, hayatın ve insanın derinliklerindeki duyguları deşifre etmenin peşine düşmüş bir öykücünün kaleminden çıkma. Osman Koca öykülerinde, bir taraftan varoluşun anlamını arayan insana yolunu gösteren işaretleri sorgularken bir taraftan da yanlış yöne sapanların acılarını anlamaya çağırıyor okurunu. Düşn..»»
Osman Koca

Beyan Yayıncılık

***Size anlatacağım çok şey var*** dedi çocuk, dile gelmeyen nefesiyle. ***Biliyorum*** karşılığını verdi nine, aynı nefese karışan hissiz sesiyle: ***Kendini yorma boşuna! Oysa benim sana anlatacağım hiçbir şeyim yok!*** (Tanıtım Bülteninden) »»
Osman Koca

Beyan Yayınları

“Size anlatacağım çok şey var” dedi çocuk, dile gelmeyen nefesiyle.  “Biliyorum” karşılığını verdi nine, aynı nefese karışan hissiz sesiyle:  “Kendini yorma boşuna! Oysa benim sana anlatacağım hiçbir şeyim yok!”»»
Tolga Gümüşay

Günışığı Kitaplığı

Gençlik romanı 6 Yıl Tam Pansiyon ve çocuklar için yazdığı öykü kitabı Geleceği Görme Ortaklığı ile tanınan ve sevilen yazarlarımızdan Tolga Gümüşay'ın bu kitabı, gençler için kaleme aldığı çarpıcı öykülerden oluşuyor. Gümüşay'ın, özellikle gençlerin üniversite öncesinde sınav heyecanından aile sorunlarına, okul anılarından marjinal yaşamlara kadar çok farklı konuları işleyen gerçekçi öyküleri o..»»
Tolga Gümüşay

Günışığı Kitaplığı

Gençlerin yaşamında pek çok konuya ayna tutan gerçekçi ve sıcak öyküler! Gençlik romanı 6 Yıl Tam Pansiyon ve çocuklar için yazdığı öykü kitabı Geleceği Görme Ortaklığı'yla tanınan ve sevilen yazarlarımızdan Tolga Gümüşay'ın bu kitabı, gençler için kaleme aldığı çarpıcı öykülerden oluşuyor. Gümüşay'ın, özellikle gençlerin üniversite öncesinde sınav heyecanından aile sorunlarına, okul anılarında..»»
Ayla Çınaroğlu

Uçanbalık Yayınları

Yoksulluk Kara Yusuf'un canına tak etmiş ve Cin Foznah'ın vaatlerine kanıp evini, tarlasını, karısını ve kızlarını bırakıp onun peşinden gitmiş. Gitmiş ama Cin Foznah sağ eliyle verdiğini sol eliyle geri alıyormuş. Acaba karısını ve kızlarını da yanına alsa, hep birlikte çalışsalar? Olur mu olur deyip getirmiş ailesini de yanına Kara Yusuf, ama olmuş mu? Bunun yanıtı bu masalda.»»

Vadi Yayınları

Tarifler Kitabı

İş Bankası Kültür Yayınları

Kurutulmuş, taze, doğranmış ya da bütün halde nanenin yiyeceklere kattığı olağanüstü lezzeti gözler önüne seren, 100'ü aşkın fotoğraf eşliğinde 30 enfes tarif. Naneli acı sosla kuzu kebaptan fırında sirkeli ve naneli kabağa, nohutlu bulgur salatasından naneli dondurmaya kadar birbirinden lezzetli tariflerle oluşturulmuş muhteşem bir seçki. (Tanıtım Bülteninden) »»
Helen Sudell

Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Kurutulmuş, taze, doğranmış ya da bütün halde nanenin yiyeceklere kattığı olağanüstü lezzeti gözler önüne seren, 100’ü aşkın fotoğraf eşliğinde 30 enfes tarif. Naneli acı sosla kuzu kebaptan fırında sirkeli ve naneli kabağa, nohutlu bulgur salatasından naneli dondurmaya kadar birbirinden lezzetli tariflerle oluşturulmuş muhteşem bir seçki.»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.