İyi bir kitap, başka hiçbir şekilde giremeyeceğimiz bir dünyaya girmemizi sağlayan bir sihirli halıdır. CAROLİNE GORDON [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Uğur Tuna Yayınları

Uğur Tuna Yayınları

• Uğur Tuna Yayınları Kitapları | • Uğur Tuna Yayınları İletişim Bilgileri | • Uğur Tuna Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Uğur Tuna Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 308 kitap bulunuyor."Uğur Tuna Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Raşit Tokgöz

Uğur Tuna Yayınları

Senin kaldırdığında göklere değen, sarılmaya meraklı kollarını seviyorum ben. Şifalı bir şeyler var onlarda... Ne vakit gündüzü kararan birini görsen, uzanıp bulutlara lambalar takarsın, aydmlanıverir karşındakinin hayatı...Gün olur birileri üşüse sokaklarda,kaldırıp kollarını güneşe değdirir, saf bir sıcaklık serersin kaldırımlara... Senin kudreti gözlerden gizli, tüm alemlerde sözü geçen o yüce ..»»
Rümeysa Demir

Uğur Tuna Yayınları

Gerçek bir hayat hikâyesinden esinlenilerek kurgulanmış bu kitap, Derin’in entrikalarla dolu yaşam mücadelesini anlatmaktadır. Genç kızlığında başlayan hayatı, âşık olmasıyla ummadığı şekilde değişir. Ve yaptığı bir hatanın bedeli onu hesap edemediği denizlere sürükleyecektir. Okurken hayrete düşürecek romandaki bütün olaylar gerçektir. Şaşırtıcı sonu ile sizi akıntısında sürükleyecek bir kurgu iç..»»
Miraç Kavala

Uğur Tuna Yayınları

Bin kadın varBen'in içinde Bini de Bir'inde Bir'e Sevgide Bir'ini Bin SevdiğindeBen'i anlar mısın Günün Birinde»»
Havva Akman Yıldız

Uğur Tuna Yayınları

Aşk bir büyüdür. En azından insan aşk iksirini içince nefes gibi bütün bedenine yayılıyor. Bu iksir bazıları için gıda, bazıları için zehirdir. Bazıları aşk uğruna kendinden vazgeçerken, değerlerinden vazgeçmez ve bazıları değerlerinden vazgeçer ama kendinden asla… Peki ya mantık? Mantık aşkın neresinde? Sahiden; mantık ile aşk birbirinin düşmanı mıdır? Aşk kendinden, değerlerinden vazgeçmek mi..»»
Yakup Eldik

Uğur Tuna Yayınları

Düşüne düşüne, tek bir çare buldum, şehrin boş olduğu tek vakit 'gece' dir. Evet ben artık Gece yaşamayı tercih etmeliyim. En azından denemeliyim. Denedim de. Geçen çıkayım dedim, büyük düşündüm. Odadan değil, evden çıkayım dedim. Süslenmeden, üzerime bir ceket alıp çıktımda... Apartmanın bozuk olan lambasını yaptırmışlar, kendimi ilk kez oradan geçiyormuş gibi hissettim, o tedirginliği yaşadım. H..»»
Müge Sakallı,Vahit Karagülle

Uğur Tuna Yayınları

Ben bağırarak yazdım, sen içinden oku Sen içinden oku ki; İçimdeki acıların ve hislerin Çığlık attığını duyup da kahrolmayasın. Sen içinden oku ki; İki gözbebeğimin gözyaşları Sana sıçrayıp da Bir tek anı bırakmasın Dünyadaki yedi milyar insanın Altı milyar dokuzyüz doksan dokuz milyon Dokuzyüz doksan dokuz bin Dokuzyüz doksan dokuzunu görüpte beni göremeyen o yüreğine Evet! Bırakmasın. Çünkü ben ..»»
Nazmi Söylemez

Uğur Tuna Yayınları

Atatürk'ün, tiyatro, bale, edebiyat, heykeltıraşlık, mimarî, resim, müzik gibi sanat dallarıyla ve sanatçılarla ilgilenmesi, onları desteklemesi Atatürk'ün sanatla çok yakın bir ilişki içinde olduğunun göstergesidir. Atatürk, sanatla ilgili düşüncelerini, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki konuşmalarında, Çankaya Köşkü’nde sanatçılarla yaptığı sohbet ve tartışmalarda belirtmiştir. Atatürk'ün bu ko..»»
Bahattin Çelik

Uğur Tuna Yayınları

'İnançsız bir gencin içinde verdiği savaşları ve çatışmalarını anlatarak başlayan roman, sayfalar çevrildikçe gizemli bir hayat hikayesinin içerisine doğru yol alıyor. Şifreler, işaretler, entrikalar ve sırlarla kurgulanmış romanın her sayfası merakla çevrilirken, şaşırtıcı sonu ile de okuyucusuna derin bir tesir bırakıyor. İliklerinize kadar işleyecek ve her cümle için sizi düşündürecek Aşka Çıka..»»
Celalettin Koz

Uğur Tuna Yayınları

Gül Yağmur

Uğur Tuna Yayınları

Ne kadar zaman oldu görmeyeli seni? Bende yokluğun, Hesabı bilinmeyen bir uçurum, Sanki kör kuyunun dibi, Hayatım sarhoş misali Bir gün bir meyhane köşesi, Ya da bir içki şişesi... Artık dayanılmaz oluyor sensizlik Ya gel bitir bu hasretini Ya da her gün ara dindir bu özlemini Ya da vur öldür kurtar senden beni...»»
Ozan Mevlüt

Uğur Tuna Yayınları

Kahramanmaraş'ın Çağlayancerit ilçesinde fakir bir ailenin ocuğu olarak dünyaya geldim. Küçük yaşlarda denemelerim oldu, sonraları ise, gördüğüm çarpıklıklar ve düzensizlikler, sevda, aşk, hasret, özlem, gurbet beni yazmaya zorladı. His ve duygularım doğrultusunda yazmaya devam ediyorum. Macerayı ve övünmeyi sevmem, olduğum gibi görünmeye gayret ederim. Çevremiz, lakabımıza, OZAN'lılar derler, OZA..»»
Musa Tuna

Uğur Tuna Yayınları

Gerçek bir hayat hikâyesini konu alan roman, yazarın kendi yaşam öyküsünü anlatmaktadır. Zorlu ve bu kadar da olmaz dedirtecek türden maceralı bir hayat kaleme alınmıştır. Soluk soluğa okuyacağınız romanın konusu; Almanya'ya çalışmak için giden bir işçinin başına gelen akıl almaz olaylarla başlıyor. Ve devamında gezdiği sayısız ülkelerde yaşadıklarıyla da oldukça ilgi çekici bir eser olmuş.»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.