Bilirken susmak, bilmezken söylemek kadar çirkindir. EFLATUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Uğur Tuna Yayınları

Uğur Tuna Yayınları

• Uğur Tuna Yayınları Kitapları | • Uğur Tuna Yayınları İletişim Bilgileri | • Uğur Tuna Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Uğur Tuna Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 81 kitap bulunuyor.
Salih Tunç

Uğur Tuna Yayınları

    Ve nedense hiç sevmezdim ben şiirleri. Hep derdim kendime; okunacak o kadar raf dolusu roman varken bir kaç satırlık şiirler ne ifade eder ki? Günler, haftalar, aylar geçti böyle; büyüdüm. Ufacık yüreğe, koskocaman duyguları sığdırdığım zaman anladım; şiirlerin ne denli önemli olduğunu. Siz gerçekten hiç sevdiniz mi? Yine günler, haftalar, aylar geçti; olgunlaştım...»»
Gülistan Sinanoğlu

Uğur Tuna Yayınları

Bir romancı, sancılı yazma sürecinde sayfa sayfa oluşturduğu kurgusal dünyanın içinde kaybolur bazen. O mudur kurguyu oluşturan, ayrıntıları birbirine ekleye ekleye yaşanır kıldığı kişiler mi? Belirsizleşir. Gülistan Sinanoğlu, romanlarındaki kişilerle yaşayan bir yazar. Onlarla birlikte soluk alıp veren, onların kaygılarına ortak olan, acılarını yüreğinde duyan bir yaz..»»
İlker Keleş

Uğur Tuna Yayınları

Birbirinden aksiyonlu maceralar sizi bekliyor. Özel bir grup olan ' Aksiyon ekibi' altı kişidir. En zekilerden Master, haylaz ve adam yakalamayı çok seven Devır, gerçekten iyi dövüşen ve iyi silah kullanan Franklin ve daha birçok kahraman. Durmayın sizde okuyun! (Tanıtım Bülteninden) »»
Göksel Erkılıç

Uğur Tuna Yayınları

"BU KİTAP; kimi sayfada, sizi oturduğunuz cisim üzerinden alıp bir adamın sırtında gezinmenize, kimi sayfada durup dururken çatıya çıkmanıza, kimi sayfada samanlık köşelerinde salınmanıza, kimi sayfada evreşa yollarında, kimi sayfalarda ise Malabadi köprüsü ile Başıbüyük, Küçüksu, Yalakdere, Ahırkapı, Çıksalın, Horhor, Kulaksız isimli güzide semtlerimizde dolaşmanıza seb..»»
Recaizade Mahmut Ekrem

Uğur Tuna Yayınları

Araba Sevdası, Recaizade Mahmud Ekrem'in 1898 yılında yayımlanan romanıdır. 1889 yılında yazılan eser, Türk edebiyatında ilk realist roman örneği olarak kabul edilmektedir. Bihruz Bey tam da dönemin burjuva gençliğinin olması gerektiği gibi Fransız kültürüne hayran züppe bir gençtir. Ona göre Türkçe kaba ve yetersiz bir dildir. Türkler kaba ve medeniyetten yoksun insanlardır. Türkçe gerekmediği sü..»»
Alican Sofu

Uğur Tuna Yayınları

Oysa ben ölmeye değil, Yeniden yaşatmaya gelmiştim seni, Bir nefes boşluğu kadar yakındı sana duyduğum temiz düşlerim. Sen bizi bilinmezlere peydahlıyarak, Kaç gece bensiz dualarda " amin"dedin? Hani diyorum, Bir ölü duysa, Acır da yer açar ayak ucunda. Şimdi sana soruyorum sevgili. Bir kere ses verseydin gittiğin yerden, İsteyerek atlamazmıydım, adıma kazdığım boş mezarın bağrına!»»
Ümmiye Yılmaz Erçevik

Uğur Tuna Yayınları

Hayat Bazen Bir Kelebeğin Kanadında Yahut Bir Meleğin Dudak Ucundadır ***İnsan Kısa Ömrü Olan Şeylere Bağlanmamalı*** - Mesela Kelebekler! Sevdiklerin Herkese Gözükmeyebilir - Mesela Melekler! ***Bazen Çok Sevdiğin Bir şeyi Ne Avucunda Saklamaya Ne de Bırakmaya Kıyabilirsin...*** - Mesela Kelebekler! Öyle Uçsuz Bucaksız Seversin Ki Sadece Bu Olaya İnsanüstü Güçler Şahit Olur - Mesela Me..»»
Hilal Sarıcan

Uğur Tuna Yayınları

  Bir hastalığı ya da acıyı, en iyi okuyan değil, yaşayan anlar. Herhangi bir yaşadığınız ya da okuduğunuz; gözlerinizi doldurmuyorsa, boğazınızı düğümletmiyorsa o dolan gözlerden yaş akıtmıyorsa kalbinize dokunmamış demektir. Bu satırları okuyan kardeşim! Benimle aynı kaderi paylaşıyorsan, söz veriyorum sana kitap bittiğinde derdini seveceksin. Eğer benimle aynı kader..»»
Uğur Kılıç

Uğur Tuna Yayınları

Şems… Koyu kırmızı bir sürgün kaldı, karadaki çiçekler yarılıp döküldü senden sonra. Demir kıskaçlar içinde acıdan ölüp ölüp yeniden dirildim. İnsanlar âleminde insanlara yabancıyım. Yalnızlık duygusu dengemin tabiatını bozdu. Renksiz ve parıltısız kaldı gökyüzündeki güneş, kara dumanlarla örüldü her taraf baştanbaşa. Ağaçlar arasında akan sular kurudu. Kat kat dağlar, d..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.