Seçkin kişi duygularını aklıyla idare eder ve gerçek cesaret ödevlerini yerine getirmekle bulur. Bayağı, aklını duygularıyla yönetir ve gerçek cesareti saygısızlıkta bulur. Konfuçyus [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
TÜBİTAK Yayınları

TÜBİTAK Yayınları

• TÜBİTAK Yayınları Kitapları | • TÜBİTAK Yayınları İletişim Bilgileri | • TÜBİTAK Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde TÜBİTAK Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 50 kitap bulunuyor."TÜBİTAK Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

TÜBİTAK Yayınları

Madde, Enerji ve Isı kitabı, maddenin hallerini, bileşenlerini ve basınç gibi, maddeye etki eden fiziksel etkenleri ele alıyor. Isının katılar, sıvılar ve gazlar üzerindeki etkilerini inceliyor. Isının bir yerden bir yere aktarılma yolları olan iletim, taşınım ve yayınım konularını ele alıyor. Açıklayıcı şemalar, bilgilendirici fotoğraflar, detaylı anlatımlar, fiziğin gelişmesine katkıda bulunmuş ..»»
Suzanne Slade

TÜBİTAK Yayınları

Yağmur damlası nasıl oluşur? Üşümeler, dökülmeler, buharlaşmalar ve donmalarla dolu yolculuğunda bir yağmur damlasını takip etmeye hazır mısınız? (Tanıtım Bülteninden) »»
Suzanne Slade

TÜBİTAK Yayınları

Plastik şişeler nasıl üretilir? Ve yolculukları nerede son bulur? Düşmeler, çarpmalar, ezilmeler ve şişirilmelerle dolu bu yolculukta bir plastik şişeyi takip etmeye hazır mısınız? (Tanıtım Bülteninden) »»
Thom Rooke

TÜBİTAK Yayınları

Soğuk algınlığına neden olan mikroplar nereden gelir? Ve -HAPŞU!- nereye gider? Burun çekmeler ve hapşırıklarla dolu yolculuğunda mikropları takip etmeye hazır mısınız? (Tanıtım Bülteninden) »»
Elaine Pascoe

TÜBİTAK Yayınları

Böcekler, büyürken neden derilerini değiştirmek zorundadır? Ipekböceği hangi evrelerden geçerek büyür? Yetişkin bombus arıları neden yuvalarına yiyecek götürür? Nasıl ve Neden serisi buna benzer pek çok soruya yanıt verirken bitkilerin ve hayvanların farkında bile olmadığınız, birbirinden ilginç özelliklerini anlatıyor. Serinin Etkinlik Kitabı ise öğrendiklerinizi eğlenceli etkinliklerle pekiştiri..»»
Elaine Pascoe

TÜBİTAK Yayınları

İpek, sıçrayan örümceği düşmekten nasıl korur? Yengeç örümceği avını nasıl yakalar? Örümcekler yumurtalarını korumak için ipeği nasıl kullanır? Nasıl ve Neden serisi buna benzer pek çok soruya yanıt verirken bitkilerin ve hayvanların farkında bile olmadığınız, birbirinden ilginç özelliklerini anlatıyor. Serinin Etkinlik Kitabı ise öğrendiklerinizi eğlenceli etkinliklerle pekiştiriyor. (Tanıtım Bü..»»
Suzanne Slade

TÜBİTAK Yayınları

Kral kelebeğinin uzun ve maceralı yolculuğu nerede başlar nerede biter? Kral kelebeğini, sürünmeler ve sayısız kanat çırpışlanyla dolu bu yolculuğunda takip etmeye hazır mısınız? (Tanıtım Bülteninden) »»
Elaine Pascoe

TÜBİTAK Yayınları

Çıngıraklı yılan neden tehlikelidir? Arılar neden sokar? Kara kurbağası, zehrini nasıl üretir? Nasıl ve Neden serisi buna benzer pek çok soruya yanıt verirken bitkilerin ve hayvanların farkında bile olmadığınız, birbirinden ilginç özelliklerini anlatıyor. Serinin Etkinlik Kitabı ise öğrendiklerinizi eğlenceli etkinliklerle pekiştiriyor. (Tanıtım Bülteninden) »»
Elaine Pascoe

TÜBİTAK Yayınları

Tohumların neden başka yerlere taşınması gerekir? Karahindiba tohumları neden çok kolay havalanır? Akçaağaç tohumlarının kanatları, taşınmalarına nasıl yardım eder? Nasıl ve Neden serisi buna benzer pek çok soruya yanıt verirken bitkilerin ve hayvanların farkında bile olmadığınız, birbirinden ilginç özelliklerini anlatıyor. Serinin Etkinlik Kitabı ise öğrendiklerinizi eğlenceli etkinliklerle pekiş..»»
Elaine Pascoe

TÜBİTAK Yayınları

Denizyıldızı kaybettiği kollarını nasıl yeniden kazanır? Solucanın yaşamak için neden vücudunun ilk 35 halkasına ihtiyacı vardır? Planarya yassısolucanı neden bir uzuv yenileme şampiyonudur? Nasıl ve Neden serisi buna benzer pek çok soruya yanıt verirken bitkilerin ve hayvanların farkında bile olmadığınız, birbirinden ilginç özelliklerini anlatıyor. Serinin Etkinlik Kitabı ise öğrendiklerinizi eğl..»»
Elaine Pascoe

TÜBİTAK Yayınları

Sarı çıvgın, yuvasını neden ağaca yapar? Sinekkuşu neden yuvasında yumurtalarının üzerine oturur? Yalıçapkını yuva yapmak için nasıl tünel kazar? Nasıl ve Neden serisi buna benzer pek çok soruya yanıt verirken bitkilerin ve hayvanların farkında bile olmadığınız, birbirinden ilginç özelliklerini anlatıyor. Serinin Etkinlik Kitabı ise öğrendiklerinizi eğlenceli etkinliklerle pekiştiriyor. (Tanıtım ..»»
Elaine Pascoe

TÜBİTAK Yayınları

Uçan sincap gibi küçük hayvanların neden saklanması gerekir? Kutu kaplumbağası tehlike anında nasıl saklanır? Sansarın kürkü, saklanırken işini nasıl kolaylaştırır? Nasıl ve Neden serisi buna benzer pek çok soruya yanıt verirken bitkilerin ve hayvanların farkında bile olmadığınız, birbirinden ilginç özelliklerini anlatıyor. Serinin Etkinlik Kitabı ise öğrendiklerinizi eğlenceli etkinliklerle pekiş..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.