Bir anne yüreği, dibinde daima af bulunan uçurumdur. BALZAC [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Tarihçi Kitabevi

Tarihçi Kitabevi

• Tarihçi Kitabevi Kitapları | • Tarihçi Kitabevi İletişim Bilgileri | • Tarihçi Kitabevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Tarihçi Kitabevi isimli yayınevine ait Toplam 119 kitap bulunuyor.
Moda'da, Tarih kitapları üzerine uzmanlaşmış bir kitabevi. Yeni basılmış kitapların yanı sıra, sahaf kitapların da yer aldığı Tarihçi'de; gravür, harita, kartpostal gibi efemera kaynaklar da bulunuyor. Tarihçi Kitabevi Haziran 2009'dan beri faaliyette. Kitap müzayedeleri, Osmanlıca (eski Türkçe) dersler, yazarların imza günleri, söyleşiler Tarihçi'nin etkinlikleri arasında. Kitabevinde, tarih konusunda kaynak bulma ve temin etme konusunda da destek veriliyor.
Son Yayınlanan Kitapları
Aydemir Balkan

Tarihçi Kitabevi

Aydemir Balkan’ı iki ay önce, 2017 Şubat’ında yitirdik. Ne yazık ki bu kitabını göremeden aramızdan ayrıldı. Aydemir kolay yazan, kolay okunan, üretken bir yazardı, iyi bir gazeteciydi. Galatasaray Lisesi’ni ve İstanbul Teknik Üniversitesi’ni birincilikle bitirdikten sonra 1950’li ve 60’lı yıllarda Cumhuriyet’in ve Akis’in Paris muhabirliğini yaptı, politikacılara Avrupa’dan ışık tuttu. Milli B..»»
Orhan Koloğlu

Tarihçi Kitabevi

“Türk-Arap İlişkileri”nin konusu, iki ayrı toplumun dünyadaki birbirinden kopuk yaşamını gündeme getirmek değildir. Aksine, dünyayı bir anlayışta birleştiren Türklerin ve Arapların birlikteliklerine 21. yüzyılın dünyasında nasıl bakıldığını göstermektir. Konuya bir ırklar arası sorun şeklinde yaklaşmadığımızı peşinen belirtelim. 1500 yıla yakın bir süreden beri devam eden siyasi, sosyal ve k..»»
Umur Bugay

Tarihçi Kitabevi

O, meslek hayatı boyunca farklı mecralarda, fakirlerin, ezilenlerin, işçilerin öykülerini anlatmıştı. İşte bu yüzden hepimizle, başka filmlerde, dizilerde, oyunlarda rastlayamadığımız türden organik bir bağ kurmayı, farkına vardırmadan, benliğimize işleyen imgeler yaratmayı becerebilmişti. Çünkü o aynı zamanda bir sosyologtu ve hareketli görüntü sanatlarının aslında bir tür toplum mühendisliği old..»»
Michael Llewellyn Smith

Tarihçi Kitabevi

Birinci Dünya Savaşı'nın başlamasından hemen sonra, Ocak 1915'te İngiltere, Yunanistan'ın Antant safında savaşa girmesi halinde kendisine Anadolu'da "büyük bölgesel tavizler" önerdi. Bu teklifle harekete geçen bir dizi olay, trajik bir biçimde 1922'de Yunan Smyrna'sının (İzmir) yok oluşu ve Anadolu'daki Helenizm'in kökünden sökülmesi ile sonuçlandı.  Michael Llewellyn Smith, İzmir'deki Yunan İş..»»
Ziya Müezzinoğlu

Tarihçi Kitabevi

Bu yönde edindiğimiz ve daha ileri, daha yeni çağdaş kazanımlarla siyasal, toplumsal ve kültürel hayatımızın zenginleşmesini beklerken, son 13 yıl boyunca Cumhuriyet döneminde edindiğimiz çağdaş değer ve kazanımların adım adım yıkımla karşılaşması, bir yandan derin düş kırıklığı yaratırken, öte yandan özlemlerimi yeniledi. Şimdi yeniden ileriye, aydınlığa, çağdaş uygarlığa koşan Türkiye’yi özlü..»»
Yasemin Conker

Tarihçi Kitabevi

Belki de;Bir pınardan su içmek gibidir hayat,Sanki bir ceylanla göz göze gelmişcesine heyecanlanmak.Fırından taze çıkmış ekmek sıcaklığında dostluklar,Gaz pedalına ufacık bir dokunuşla şaha kalkan uğraşlarımız,Ne zaman istersek o zaman duran koşuşturmalardır... Belki de;İstediğimiz zaman "Hayır", istediğimiz zaman "Evet" diyebilmektir.Ya da başladığımızı bitirmektir.Sevmek çok sevmektir kendimi..»»
Hüner Tuncer

Tarihçi Kitabevi

Birinci Dünya Savaşı arifesinde İngiltere Dış İşleri Bakanı Sir Edward Grey şöyle demekteydi: “Avrupa’nın her yerinde lambalar sönmekte! Yaşamımız boyunca onların yeniden yandığını bir daha göremeyeceğiz!” Doç. Dr. Hüner Tuncer tarafından kaleme alınan bu kitapta; 1914-1918 yıllarında Avrupa cephelerinde yer alan muharebeler ile aynı yıllarda Osmanlı Devleti’nin farklı cephelerde yürüttüğü sava..»»
Tanju Cılızoğlu

Tarihçi Kitabevi

Gelecek kuşaklar dünü öğrenmek isterlerse, onlara kaynak bırakıyorum. Anılarımı kendimi önemsediğim için değil, bilginin, doğru sentezin sosyolojik olaylarda ayrıntılarda gizli olduğuna inandığım için bu kitap çıktı. Umarım benim vehmimden yararlananlar da çıkar.»»
İsmet Orhan

Tarihçi Kitabevi

Erol Manisalı

Tarihçi Kitabevi

Bu kitap, Erol Manisalı'nın bugüne kadar bazı nedenlerle yazamadıklarını içermektedir. Bazen dostlar gücenmesin diye saklanan, hatta eskiden sakıncalı bulunup da yazılamayan bazı önemli olaylar bulunmaktadır. - Kimi eski dostlarının sonraları Erol Manisalı'yı nasıl şaşırttıklarını,- Erol Manisalı'yı üniversitedeki odasında bile tehdide kalkışan kimi "garip" insanları içermektedir. Genelde Tü..»»
Vehbi Hacıkadiroğlu

Tarihçi Kitabevi

Vehbi Hacıkadiroğlu, telif ve çeviri kitaplarıyla olduğu kadar Felsefe Tartışmaları dergisinin kurucusu ve yayıncısı olarak da kültür ve düşünce yaşamımıza önemli katkıları ve etkileri bulunan değerlerimizden biridir. Felsefe dünyamızda özgün düşünce üretmiş ender felsefecilerimizden biri olduğu kadar ülkemizde felsefenin yaygınlaşması yolunda da önemli hizmetlerde bulunmuştur. Hacıkadiroğlu’nun k..»»
Neşe Doster

Tarihçi Kitabevi

Yıllar önce köşe yazılarımı ve kitaplarımı okuyan, konuşmalarımı izleyen bir öğretmenin “Neden bir Atatürk kitabı yazmadınız? Yazmalısınız...” önerisine, içtenlikle “Çok isterim” demiştim. O gün ağzımdan küçük bir fısıltıyla çıkan bu sözü bugün sesli sedalı hayata geçirmenin ve bir kitapla mühürlemenin gururu içindeyim. Bu kitapla 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’yla çocukluk günlerimi; 1..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.