Geceler sonsuz değildir. ALBERT CAMUS [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Seha Neşriyat

Seha Neşriyat

• Seha Neşriyat Kitapları | • Seha Neşriyat İletişim Bilgileri | • Seha Neşriyat Hakkında Bilgi
Sitemizde Seha Neşriyat isimli yayınevine ait Toplam 33 kitap bulunuyor."Seha Neşriyat" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
İhsan Süreyya Sırma

Seha Neşriyat

Bu kitap, 1969-70 yıllarında Tunus'ta Arapça okuyan bir talebenin zamansız ve düzensiz olarak kaleme aldığı, hatıra ile desteklenmiş duyguları veya duygularla yazılmış hatıralarıdır. Bazan karanlık tarih vesikalarından tesbit edemediğimiz şeyleri bir hatırattan veya bir seyahatnameden çıkarabiliyoruz. Çünkü onlar, ilmi veya siyasi baskı olmadan yazılan samimi yazılardır. (Arka Kapak) »»
Ahmet Dolmacı

Seha Neşriyat

Çok iyi bir dervişti, şeyh ve mürşidlerinin sevgi ve iltifatına mazhar olduğunu iyi biliyorum. Çok güzel ahlaka sahipti, gözü yaşlıydı, duyguluydu, mütevazi idi. Hocalarına çok bağlı ve itaatli idi. Son derece içten, samimi ve sokulgandı. Herkesin derdini dinler, çare bulmağa, deva olmağa, yardım etmeğe çalışırdı. Ömrü boyu hayır hizmetinde çalışmış, binlerce, milyonlarca kişiye faydalı ol..»»
Hüseyin Emin Öztürk

Seha Neşriyat

Güzel bir yaylada güleryüzlü bir dede ile çocukların arkadaşlığını okumak ister misiniz? Hiç yaylaya çıkmayanlarınız için bu kitap yeni bir dünyadır. Bu dünyayı tanımak isteyenler "Kınalı Kuzu"yu okumalılar... (Arka Kapak) »»
M. Es'ad Coşan

Seha Neşriyat

"İlim öğrenmek Allah indinde namazdan da, oruçtan da, hacdan da ve Allah yolunda cihad etmekten de daha faziletlidir." diyor Peygamber Efendimiz... Onun için, bu günden itibaren, bu kandil gecesi size başlangıç olsun, hatıra olsun; hepinizin söz vermiş olduğunu kabul ediyorum, siz bana söz vermiş olun: Günde en aşağı bir saat, dini bir kitabın bir bahsini çoluk çocukla beraber okuyacaksınız. El..»»
Kemal Çakmaklı

Seha Neşriyat

Çocuklarda ve Gençlerde Psiko - Sosyal Gelişim Evreleri ve Bu Konuda Aileye Düşen Görevler.Çocukların ve Gençlerin Psiko - Sosyal Özellikleri ve Başarılı Uyumlarının Esasları.(Ön Kapak) »»
Feridüddin-i Attar

Seha Neşriyat

700 seneye yakın bir zamandanberi Anadolu'da ismi zikrolunan ve tasavvuf erbabınca tanınan Feridüddin-i Attar, Mevlana gibi o devrin Moğol istilası ve benzeri içtimai zelzeleleri karşısında kan ve ateş kokan havasını aşk ve şiirle yumuşatmış, zamanın şekillerinden istifade ederek insanlara en güzel yolları işaretle en iyi ahlakı telkine çalışmıştır. "Tezkiret-ül Evliya" kısa bir "evliya menk..»»
Necati Kara

Seha Neşriyat

Gayemiz, Musa (a.s.) kıssasının Hz. Muhammed ümmetine ne gibi mesajlar sunduğunu ortaya koymaktır. Her devrin zalim yöneticileriyle mücadelesini sürdürecek birisinin, Musa (a.s.) kıssasını okuyup anlamadan, onun hayatını örnek almadan, başarılı olacağını iddia etmesi zordur. Kur'an'da Musa (a.s.) ve İsrailoğulları üzerinde durulduğu kadar hiç bir kavim üzerinde durulmadığı açıkça görülür. Acab..»»
İbrahim Bayraktar

Seha Neşriyat

Resul-i Ekrem ve Fahr-i Alem Muhammed Mustafa (s.a.v.) Hazretleri, hilkatçe ve ahlakça insanoğlunun en mükemmili idi. Enbiya-ı ızam hazeratının hepsinin uzuvları tamam ve yüzleri güzel olup, Allah'ın sevgili peygamberi Muhammed Mustafa (s.a.v.) ise onların en güzeli idi. Bu kitapta, Hz. Peygamber'in bedeni ve ruhi vasıflarını, günlük işlerini, kullandığı eşyalarını, örnek hayatını zevkle okuyac..»»
Kemal Kahraman

Seha Neşriyat

İlerlemekte olan batı robotunu önceki yüzyıllarda bütün dünyadaki kolonileriyle İngiltere, Fransa, Hollanda, İspanya ve Portekiz temsil ederken 20. yüzyılda bunların yerini ABD ve Rusya aldı. Bu kitabın konusu, işte bu oluşum ve sonuçları olacaktır. İçinde bulunduğumuz siyasi ve ekonomik yapı nedeniyle bu kitapta batı ve ABD kanadı merkez alınmış ve ağırlık ABD hakimiyetinin kuruluşuna ve özelli..»»
Kemal Çakmaklı

Seha Neşriyat

Çocuklarda Görülen Konuşma Bozukluklarında Ailelerin ve Bireylerin Halk Sağlık Eğitimi Açısından Sosyal Çalışma Bilim, Sanat ve Yöntemlerinden Yararlanmaları. Çocuklarda Görülen Konuşma Bozuklukları Karşısında Nasıl Davranılmalıdır? Biz bu kitabımızda herkesin anlıyabileceği bir tarzda bilimsel karmaşık gibi görünen ifadeleri azami bir şekilde basitleştirme gayretiyle ilkokul yahut ortaokul me..»»
Şevki Saka

Seha Neşriyat

"Davetçi, peygamber vazifesini yüklenmiş bir kimsedir. Bu bakımdan her müslüman daha hassas bir noktada bulunmakta ve dolayısıyla daha büyük bir sorumluluk taşımaktadır. Davetçinin tek örneği Hz. Peygamber'dir. O, zengin, fakir, köle, hür herkese karşı büyük bir tevazu içinde bulunur, hiç kimseyi hor ve hakir görmezdi. Herkesle ilgilenir ve herkese değer verirdi. Çünkü yüce Allah onu terbiye ede..»»
Aysel Zeynep Tozduman

Seha Neşriyat

Amacımız batıyı ya da batılı kadını körü körüne övmek ya da karalamak değil, objektif bir bakış açısıyla ve süslü dış görünüşlerin arkasına gizlenen gerçekleri gözden kaçırmadan durumu "olduğu gibi" belirlemek, görmek ve göstermektir. Böyle bir yaşama biçimini seçen insanın bunun sonuçlarına da katlanmak zorunda kalacağını hatırlatmak ve eğer bu sonuçlarla karşılaşılmak istenmiyorsa, verilen kar..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.