Geceler sonsuz değildir. ALBERT CAMUS [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Pegasus Yayınları

Pegasus Yayınları

• Pegasus Yayınları Kitapları | • Pegasus Yayınları İletişim Bilgileri | • Pegasus Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Pegasus Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 2428 kitap bulunuyor.
Pegasus Yayınları 1 Ocak 2006 tarihinde kurulmuştur. Yayınevi 5 ana kategoride yayın yapmaktadır. Bunlar Tarih-Araştırma, Sağlık, Araştırma-Strateji, Çocuk Edebiyatı, Kişisel Gelişim alanlarıdır. Bu ana konu başlıkları altında Türk ve yabancı önemli yazarlardan kitaplar yayınlanmaktadır. Pegasus Yayınları kaliteli, ilkeli ve sürekliliği olan bir yayın anlayışı benimsemiştir. Zaman içinde yeni konu başlıklarında da kaliteli yayınlar yapma düşüncesindedir.
Son Yayınlanan Kitapları
Anders De La Motte

Pegasus Yayınları

Patrick Graham

Pegasus Yayınları

Sarsıcı, nefes kesici ve gizemli!Son sayfasına okuyana dek elinizden bırakamayacaksınız. 1348, Augustines de Bolzano Manastırı İsa'nın şeytanın oğlu olduğunu iddia eden bir İncil bulan Rahibe Yseult, şeytana tapanların işaretlerini taşıyan ve kurbanlarını çarmıha geren zalim bir keşişin bu kara metni ele geçirmesini önlemek için kendini elyazmasıyla birlikte diri diri duvarların arasına gömer. ..»»
Vasilie Yan

Pegasus Yayınları

"İşte bana neşe veren bir türkü! Bu çocuk söylüyor, ağlar gibi! Büyük Cengiz Han gülünce bütün dünya ağlamalı!" Asya steplerinde bir kabile reisinin oğlu olarak dünyaya gelen Temuçin, tarihteki en büyük imparatorluğun kurucusu, milyonlarca insanın celladı, yarı deha-yarı deli bir tarihsel figürdür. Hayata gözlerini açtığı steplerden başlayarak tüm dünyayı fethetmeye girişen bu cesur ve savaşçı Moğ..»»
Margaret George

Pegasus Yayınları

Tarihi romanların usta yazarı Margaret George, ihtişamlı bir krallığın güçlü ve ihtiraslı kraliçesi Kleopatra’nın yaşamını "Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın Anıları" adlı romanıyla hayata geçirmektedir. Nil’in kraliçesinin macera dolu yaşamı, zengin dil yapısı ve detaylı anlatımıyla okuyucunun damağında farklı bir lezzet bırakmaktadır. İhaneti, hırsı ve tutkuyu küçük yaşta tadan Kleopatra, yirmi bir ..»»
Hayrullah Şanzumi

Pegasus Yayınları

Hayrullah Şanzumi, hiç şüphesiz bir ‘deli’dir ve meclisinde yer alabilmenin yegane şartı da ‘deli’ olmaktır. ‘Akıllı’ adamı sevmez; filhakika meclisine girenin aklına mukayyet olması zor zanaattır. Günümüzde aşk, ‘postmodern eşeklik’lerle birlikte anılır olsa da, O, gözleri Leyla’yı gördü diye Leyla’nın mahallesinin köpeğini muhabbetle öpen Mecnun’un dostudur. O Leyla ki, Mecnun’un ‘eşek gözlü’ mâ..»»
Armin D. Lehmann

Pegasus Yayınları

Hitler'in Berlini'nin son on gününde, otuz bin Alman çocuk asker düşman saldırısına karşı Hitler'in savunmasını üstlenmiştir. Kitabın yazarı Armin Lehmann bu çocuk askerlerden birirdir. Hitler'i korumakla görevlendirilmiş diğer tüm gençler gibi o da lideri için canını siper etme konusunda isteklidir. Ancak o kan gölüne dönen Berlin'de kapı önünde can veren askerlerden biri olmamıştır. Bunun yerine..»»
Tahir Tamer Kumkale

Pegasus Yayınları

Hayatın Her Alanında Herkesi İlgilendiren Bir Başucu Kitabı Türk İnsan Mühendisliğinin Sırlarını Açıklıyoruz... Acaba Biz Türkler Kimiz? Binlerce yıllık kültür yapısına sahip ender toplumlardan biriyiz. Buna rağmen yeni nesilleri motive ederken; geçmişimizi ve günümüzü aynı kültür potası içinde bütünleştirdiğimizi söyleyemeyiz. Çünkü üzerimizde küresel kültür emperyalizminin büyük baskısı..»»
Tom Peters

Pegasus Yayınları

İş alanında geleceği görme yeteneği ile tanınan Tom Peters bize iş dünyasında ayakta kalabilmek için yenilik yapmanın ve insanlara 'vay canına' dedirtecek iş fikirleri üretmenin gereğini anlattığı kitabında özellikle ekonomik durgunluk dönemlerinde innovasyonun önemini vurguluyor. Peters üretimin çok fazla olduğu ve dolayısıyla ürünlerin değerinin düşük olduğu durgunluk dönemlerinde iş alanında..»»
Karyn Ruth White

Pegasus Yayınları

Karyn Ruth mizahın sanatsal yönünü anlatırken Jay işin bilimsel yönlerini açıklıyor. İkisi birlikte size mizahi aklın mantığını açıklarken aynı zamanda bunu sizin de nasıl yapabileceğinizi gösteriyorlar. - Leann Thieman, Chicken Soup for the Nurse´s Soul, (Dadılar İçin Tavuk Suyuna Çorba) kitabının yazarlarından. 20 yıldır bekar bir anne olarak; ayrı yaşayan ailelerin hayata nasıl meydan oku..»»
John Battelle

Pegasus Yayınları

Hem bir şirket, hem de bir konsept olarak Google interneti ve tüm bilgi evrenini değiştirmiştir. John Battelle ilgi çekici bir iş kitabı yazmıştır fakat o aynı zamanda daha fazla bir şey yapmıştır: o, araştırmanın ne anlama geldiğini ortaya koymak için Google'in büyüleyici öyküsünü kullanmıştır. Walter Isaacson, Apsen Institue CEO'su Time dergisi eski editörü, CNN'in eski CEO'su Bu kitap 'Ya..»»
Tahir Tamer Kumkale

Pegasus Yayınları

Biliyoruz ki, Türkiye, dünyayı kendi çıkarları doğrultusunda yapılandırmaya çalışan küresel güçlerin doğrudan hedefi olup, çok maksatlı ve çok yönlü psikolojik savaş tehdidi ile karşı karşıyadır. Sürekli maruz kaldığımız bu tehdidi önlemenin tek yolu, Türk milletini bu saldırılara karşı bilgilendirmek ve bilinçlendirmektir. Ben bu amaca yönelik olarak Önce Vatan gazetesindeki köşemde bir yıl içind..»»
Bruce Feiler

Pegasus Yayınları

Bruce Feiler Orta Doğu'nun kalbine doğru on bin millik bir yolculuğa çıkmıştır. İsrail, Irak ve İran onun ziyaret ettiği ülkelerdir ve o din bizi birbirimizden ayırmakta mıdır... yoksa bizi birbirimize mi yaklaştırır sorusunun yanıtını aramıştır. Tanrı'nın Doğduğu Yer bir savaş dönemi tarihçesi, heyecanlı bir arkeolojik dedektiflik öyküsü ve kişisel bir keşif olarak okunabilir. Okuyucu İncil'de..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.