Yaşamında öteki kişilere ulaşabildiğin anlar, bir ormandaki kuş ötüşleri gibi olacak... Uzaklardan gelip geçerken, kısacık bir süre yapraklarda yankılanacaklar o kadar. Orman bütün sessizliğiyle yine yalnız duracak orada... I.KANT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Mavi Ufuklar Yayınları

Mavi Ufuklar Yayınları

• Mavi Ufuklar Yayınları Kitapları | • Mavi Ufuklar Yayınları İletişim Bilgileri | • Mavi Ufuklar Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Mavi Ufuklar Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 4 kitap bulunuyor."Mavi Ufuklar Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Abdulkadir Karahan

Mavi Ufuklar Yayınları

İkbal için şiir, toplumun emrindeki bir söz silahıdır. O silahı taşıyan ve kullananın görevi de düşündürücü, güzel ve etkin şiirlerle ve buluşlarla bunalımlar içinde yorulmuş her sınıf mustarip adama kendi kültürünü ve dinini yeni ve imrenilmeye değer bir bakışla temaşa ettirip onu Batının zararlı olabilecek tehdit ve tehlikelerinden korumak, kurtarmak; sonra da yine onu kültürlü, bayındır ve uyga..»»
Hayreddin Karaman

Mavi Ufuklar Yayınları

Bugün dünyamızda çok kültürlü bir sosyal hayat hakim hale gelmiştir. Demokrasiler de farklılığa tahammülü (bu manada hoşgörüyü), farklı kültür mensuplarının hak ve özgürlüklerinin tanınıp korunmasını öngörmektedir. Vahiy kaynaklı bir sosyal hayat ile çok kültürlü/çoğulcu bir demokrasi anlayışı nasıl bir arada olacaktır? Türkiye'nin önde gelen ilahiyatçıları İslam'ın bütün hayatı kapsadığında gö..»»
Hayreddin Karaman

Mavi Ufuklar Yayınları

Biz Müslümanlar bütün varlıklara yönelik, zulmü engellemek ve İslâmı insanlara tebliğ etmekle yükümlü kılınmışızdır. İslâmı tebliğ edeceğin insana şunu diyebilir misin: "Ben seninle görüşeceğim, ben Müslümanım, beni tanıyacaksın, dinimi, kültürümü baştan benimseyeceksin, kendinden bahsetmeyecek, renk bile vermeyeceksin, verirsen diyaloğu o anda keserim!" Böyle ön şartlı bir diyalog olur mu? Elbett..»»
Hayreddin Karaman

Mavi Ufuklar Yayınları

Hz. Peygamber' (s.a.v.) in bir insan olarak, sahib olduğu fiziksel özelliklerinin anlatıldığı eserlere "hilye" adı veriliyor. Osmanlı-Türk edebiyatında, bu tür çalışmalar ayrı bir önem taşıyor. Osmanlı dîvan şairlerinden Hâkânî Mehmed Bey'e ait Hilye-i Hâkânî adlı eser, Ufuk Kitapları tarafından yayınlandı. Kitabı günümüz Türkçesine Prof. Dr. Hayreddin Karaman uyarladı. 16. yüzyılda yazılan ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.