İnsan sabır ve dayanıklılığı ile vebayı bile yener... Napoleon Bonaparte [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Lotus Yayınevi

Lotus Yayınevi

• Lotus Yayınevi Kitapları | • Lotus Yayınevi İletişim Bilgileri | • Lotus Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Lotus Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 104 kitap bulunuyor."Lotus Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Remzi Demir

Lotus Yayınevi

Türk Bilim Tarihi araştırmacılığının ve yazıcılığının geçmişi aşağı yukarı XIX. yüzyılın son çeyreğine kadar uzanmaktadır. Ömer Subhî Bey ile Mehmed Nûrî Bey’in Mü’essisîn-i Fünûn’u (Bilimlerin Kurucuları, Birinci Cilt, Birinci Kısım, İstanbul 1885) ile Hüseyin Remzi Bey’in Târîh-i Tıbb’ını (Tıp Tarihi, İstanbul 1886) bu çalışmaların ilk mahsulleri arasında anmak gerekir. Ancak bilim tarihçiliğ..»»
Kolektif

Lotus Yayınevi

? Düşünen Siyaset’ten | Egemenlik, Şiddet ve Devlet Siyaset Kuramları Bağlamında Devlet, Şiddet ve Egemenlik  Armağan Öztürk | Fransız Devrimi’nde Şiddet ve Devlet M. Ertan Kardeş | Rousseau’nun Savaş Hukuku Teorisinin Savaş Düşüncesine Katkısı Efe Baştürk | Devletin Bilinçdışı Yaşamı: Psiko-Antropolojik Bir Okuma Denemesi Polat S. Alpman | Şiddetin Üç Hali: Devlet, Düzen, Yurttaş Ali Rıza T..»»
Remzi Demir

Lotus Yayınevi

Doğu’da (İslâm Dünyası’nda) yaşanan ve İlim’den Bilim’e giden süreç ile Batı’da (Hıristiyan Dünyası’nda) yaşanan ve Scientia’dan Science’a giden süreç arasında önemli bir ölçüde farklılık vardır ve Birinci Süreç yeterince aydınlatılamadığı halde, İkinci Süreç aşağı yukarı bütün boyutlarıyla incelenmiş ve tartışılmış, hatta bu sürecin işleyiş biçimine ilişkin çok ayrıntılı bazı açıklama modelleri g..»»
Halim Demiryürek,Refik Arıkan

Lotus Yayınevi

“Bu kitap, ömrünü ilme, irfana ve sevgiye adayan Prof. Dr. Azmi Özcan için hazırlandı ve teveccühe, alkışa müsaade etmeyen müstağni kişiliği nedeniyle kendisinden habersizce neşredildi. Hemen belirtelim ki, maksadımız az da olsa tuz ve ekmek hakkını ödeyebilmektir. Prof. Dr. Azmi Özcan'ı tanıma ve dinleme bahtiyarlığına erişen hemen her kişinin hayatında muhakkak bir şeyler değişmiştir. Nitekim bi..»»
John Bird

Lotus Yayınevi

Bu kitapta yazar din sosyolojisinin temel konularını hem bir ders kitabı niteliğinde ele almakta hem de derin bir sosyolojik bilgi, ifade ve analiz biçimlerine yer vermektedir. Her ne kadar, kitaptaki örnek olaylarda Britanya toplumunun ve Hıristiyanlığın esas alındığı görülse de buradaki konuların metodolojik olarak her toplumda bir din sosyolojisi yaklaşımını içerdiği fark edilir. Kitapta da ..»»
William Gifford Palgrave

Lotus Yayınevi

Uzun yüzyıllar boyunca Osmanlı İmparatorluğu kontrolündeki Orta Doğu, Avrupalılar tarafından sürekli mercek altında tutulmuştur. Başlangıçta bu faaliyetler misyonerler vasıtası ile gerçekleştirilmiş ve elde edilen başarının daha da ileriye götürülmesi için onların yöntemleri ve amaçları değiştirilerek kullanılmaya devam edilmiştir . Özellikle 19. Yüzyılın başından itibaren "bu topraklarda yaşayan ..»»
Altan Çetin,Galip Çağ

Lotus Yayınevi

Henry Kissinger'ın "diplomasi dünyasında dolu bir tabanca, hukuki bilgiden her zaman daha güçlüdür" sözü uluslararası ilişkilerin modern doğasına dair önemli ipuçları içerir. Reel gücün potansiyel haklardan daha önemli olduğunu varsayan bu yaklaşım modern dünyanın diyalektik imgelemini de verir. Bu cümleden tarihi süreç diplomasinin değişik yaklaşım ve uygulamaları ile doludur. Tarih, sadece diplo..»»
S. Göksel Türközü,Hatice Köroğlu Türközü,Oh Eun Kyung

Lotus Yayınevi

Mehmet Türkeri

Lotus Yayınevi

"Ahlak üzerine sistemli, tutarlı, şümullü, sorgulayıcı vb. düşünme demek olan ahlak felsefesi ya da etik, diğer konuları yanında, hayata dair iki temel soruya verilen cevaplarla şekillenen ahlak anlayışlarını yani teorilerini inceler. “İnsan için iyi hayat nedir?”, “İnsan nasıl yaşamalı ve davranış ortaya koymalıdır?”. İnsanın niçin ve nasıl yaşaması gerektiğini soruşturan bu teoriler insana, günd..»»
Frank Lewins

Lotus Yayınevi

Sosyal bilim metodolojisinin temel prensiplerini özlü ve eleştirel bir biçimde anlamaya ve doğru olarak uygulamaya duyulan ihtiyacın motive ettiği bu kitap, en azından iki önemli özelliğinden dolayı Türkiye'de sosyal bilim araştırmalarına belli bir katkı sağlayacağı düşünülerek Türkçe'ye çevrilmiştir. Birincisi, bu kitapta metodoloji konuları geniş felsefi tartışmalara girmeden, sistematik deri..»»
Kolektif

Lotus Yayınevi

Aslanı böyle resimleyen kim, söyle bana kim?Tanrı bilir, eğer kadınlar yazsalardı hikâyeleriOkumus adamların yazdıkları gibiOnlar da erkeklerin o kadar kötülüğünü yazarlardı kiÂdem bile yetmezdi adlarını temizlemeye.- The Wife of Baths Prologuedan - Bu kitap, Türk tarihinin sınırlarını aşan, Ortaçağ dünyasının neredeyse tamamını kapsayan bir yaklaşımla 'kadın' konusunu mercek altına almaktadır...»»
Bedri Gencer

Lotus Yayınevi

Bu eser, yirminci yüzyıl boyunca sayısız araştırmaya konu edilen İslam'ın modernleşmesi hakkında yalnız ülkemizde değil, dünyada da yapılmış ilk derinlikli ve kapsamlı incelemedir. "Hıristiyanlaştırmadan medenileştirmeye Batılı kozmopolis projesinin sekülerleşmesinin modern Batı/Doğu karşılaşmasını nasıl etkilediği" merkezî sorusundan hareket eden eser, İslam'da modernleşmeyi ilk kez Batı ile Doğu..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.