Elmas nasıl yontulmadan kusursuz olmaz ise; insan da acı çekmeden olgunlaşmaz. (Konfüçyüs) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Leyla İle Mecnun Yayınları

Leyla İle Mecnun Yayınları

• Leyla İle Mecnun Yayınları Kitapları | • Leyla İle Mecnun Yayınları İletişim Bilgileri | • Leyla İle Mecnun Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Leyla İle Mecnun Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 22 kitap bulunuyor."Leyla İle Mecnun Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Andre Gide

Leyla İle Mecnun Yayınları

Dostoyevski biyografisini Andre Gide’in kaleminden sunuyoruz. Eser, Dostoyevski gibi bir yazın devinin çile dolu yaşamının yanı sıra asıl hayatını yönlendiren yazma tutkusunu da gözler önüne seriyor Gide. Yazarlığın nasıl bir ömür boyu çileye dönüştüğünü gizli bir hayranlık ve acı duyarak okuyacaksınız.Tolstoy’un i..»»
Andre Gide

Leyla İle Mecnun Yayınları

Kitabımı başkalarına anlatmadan önce, başkalarının onubana anlatmasını beklerim. Onu anlatmak için önaliği ben alırsam bu, kitabın anlamını sınırlamak olur; çünkü ne söylemek İstediğimizi kendimiz bilsek bile, kelimelere dökünceye dek söylemek istediğimiz bu mudur bilemeyiz.Bizler her zaman söylemek istediğimizin fazlasını söyleriz..»»
Şukufe Nihal

Leyla İle Mecnun Yayınları

Şükûfe Nihal, beş romanından biri olan Yalnız Dönüyorum'da, kendini memleketine karşı sorumlu hisseden bir aydın kadın duyarlığıyla meseleleri irdelerken, aynı zamanda roman başkişisi Yıldız'ın içinde bulunduğu yalnızlığı şiirsel bir dille ve hatırat kurgusuyla ortaya koyuyor. Roman zamanının, İkinci Meşrutiyet, Cumhuriyet ve Cumhuriyet sonrası İnkılâplar dönemlerini kuşatması; bu bağlamda ye..»»
Sermet Sami Uysal

Leyla İle Mecnun Yayınları

Baki Kalan Bu Kubbede..., bizleri 50'lerin musiki dünyasıyla buluşturuyor. Türk musiki en büyük üstadlarıyla yaptığı söyleşilerin yanı sıra izlenimlerini, çok ilgi çekici anılarını aktaran Sermet Sami Uysal, o dönemin musiki âlemini anlatıyor. Kimler yok ki... Selâhattin Pınar, Şükrü Tunar, Kadri Şençalar, Necati Tokyay, Yorgo Bacanos, Hüseyin Çoşkuner, Şekip Ayhan Özışık, Osman Nihat Akın, Cevd..»»
Andre Gide

Leyla İle Mecnun Yayınları

Kitabımı başkalarına anlatmadan önce, başkalarının onu bana anlatmasını beklerim. Onu anlatmak için önaliği ben alırsam bu, kitabın anlamını sınırlamak olur; çünkü ne söylemek İstediğimizi kendimiz bilsek bile, kelimelere dökünceye dek söylemek istediğimiz bu mudur bilemeyiz. - Bizler her zaman söylemek istediğimizin fazlasını söyleriz.- Kitabımda en hoşuma giden şey ise, bilmeden yazdığım..»»
Chartier Alain

Leyla İle Mecnun Yayınları

Bu çok fazla dile getirilmese de, mutlu olmak, başkalarına karşı bizim sorumluluğumuzdur. Mutlu olan insanların sevildiği söylenir; ancak gördükleri bu karşılık çok yerinde ve hak edilmiştir. Çünkü üzüntü, sıkıntı ve ümitsizlik soluduğumuz havanın içerisinde b'tr arada bulunur. Havadaki bu zehirli buharları sindiren ve örnek enerjileriyle ortak yaşantımızı temizleyip arındıran kişilere bir ödül..»»
Hilmi Yücebaş

Leyla İle Mecnun Yayınları

Mahallenin bıçkın delikanlıları vardır, lüks okullardan değil yaşam keşmekeşinde mezun olan... Tecrübelerine bin bir zorluklarla öğrendikleri bilgileri katık yapan... Zeka parıltıları sözlerinde ses bulan... Hazır cevap, nüktedan bıçkın delikanlılar... Yumruklarından çok mizah kokulu cümlelerle dövüşen, önlerinde her insanın duramadığı... Somurtan hakikatlere soğuk zekalarıyla güleç maskeler tak..»»
Ali Şimşek

Leyla İle Mecnun Yayınları

Yeni Orta Sınıf, yeni bir kuşağın fotoğrafını çiziyor, 90'lı yılların gençliği her bakımdan yeni'ye motive olmuş bir kuşağın belirgin özelliklerini taşıyor. Biraz postmodern, biraz mistik, biraz sanal bir dünyanın iç içe olduğu bir dönemi analitik bir çerçeveyle sunuyor yazar. 80'lerin tutuk dilinin çözüldüğü, Leman dergisiyle farklılaşan dilin analizi yapılıyor. Kitap, yeni orta sınıfı, ağırlık..»»
Johann Wolfgang von Goethe

Leyla İle Mecnun Yayınları

Edebiyatın hiçbir alanına yabancı kalmamış, çocukluğundan başlayarak çeşitliliğini azımsamanın asla mümkün olamayacağı kadar farklı konu ile ilgilenmiş olan Goethe'nin en verimli edebiyat eserlerini kaleme aldığı ömrünün son yıllarında yazdığı ve uzun süre Almanya'nın bir edebiyat şaheseri olarak elden ele dolaşmış, çokça tartışılmış, günümüzde de ilgiyle okunmakta olan romanı Gönül Yakınlıkları..»»
Nihad Sami Banarlı

Leyla İle Mecnun Yayınları

Süleyman Çelebi'den Nef'i ve Şeyhi'ye; bütün yönleriyle fetih hadisesi, Fatih ve fethin manevi mimarlarına; Fuzuli'den Baki ve Nedim'e; şair/sanatçı kimliklerinin yanı sıra pek bilinmeyen insani taraflarıyla Erzurumlu Emrah'tan Ziya Paşa, Abdülhak Hamid, Namık Kemal ve Tevfik Fikret'e; Yahya Kemal'den Süleyman Nazif ve müstesna biryer ayırdığı Mehmed Akif'e; Türk dostu şarkiyatçıların portreleri..»»
Fatma Aliye

Leyla İle Mecnun Yayınları

Refet, yetim kalmış, fakirlik, hastalık, ilgisizlik gibi olumsuzluklarla mücadele halinde büyümüş bir kızın onurundan, ahlakından, dürüstlüğünden taviz vermeden çalışarak öğretmen oluşunun ibret dolu ve erdem dersleriyle yüklü yaşamının romanı. Osmanlı imparatorluğu döneminde "kadın sorunu"nu romanlarında tartışan ilk Müslüman kadın romancı Fatma Aliye Hanım, Refet'te de Türk kadınının gücü v..»»
Hıdır Amangeldi

Leyla İle Mecnun Yayınları

Yaptığınız işin bir gün çevrenizdekilere zarar verdiğini öğrenirseniz ne yaparsınız? Yazar bu soruya, elinizdeki eseri meydana getiren Şammat'ın günlüğüyle cevap arıyor. Şammat'ın sırf "can sıkıntısından, vakit öldürmek için" başladığı günlüğü, yaşama sebebini bilmeyen insanların arasında varoluşunu sorgulayan bir adamın içten itiraflarının döküldüğü bir hesaplaşma defteri hüviyetine bürünür. ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.