Haksızlık sadece bir tarafta olsa davalar uzun sürmezdi. La Rochefoucauld [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Leyla İle Mecnun Yayınları

Leyla İle Mecnun Yayınları

• Leyla İle Mecnun Yayınları Kitapları | • Leyla İle Mecnun Yayınları İletişim Bilgileri | • Leyla İle Mecnun Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Leyla İle Mecnun Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 22 kitap bulunuyor.
İskender Pala

Leyla İle Mecnun Yayınları

ATASOZLERI SOZLUGU»»
Sermet Sami Uysal

Leyla İle Mecnun Yayınları

Baki Kalan Bu Kubbede..., bizleri 50'lerin musiki dünyasıyla buluşturuyor. Türk musiki en büyük üstadlarıyla yaptığı söyleşilerin yanı sıra izlenimlerini, çok ilgi çekici anılarını aktaran Sermet Sami Uysal, o dönemin musiki âlemini anlatıyor. Kimler yok ki... Selâhattin Pınar, Şükrü Tunar, Kadri Şençalar, Necati Tokyay, Yorgo Bacanos, Hüseyin Çoşkuner, Şekip Ayhan Özışık, Osman Nihat Akın, Cevd..»»
Andre Gide

Leyla İle Mecnun Yayınları

Kitabımı başkalarına anlatmadan önce, başkalarının onubana anlatmasını beklerim. Onu anlatmak için önaliği ben alırsam bu, kitabın anlamını sınırlamak olur; çünkü ne söylemek İstediğimizi kendimiz bilsek bile, kelimelere dökünceye dek söylemek istediğimiz bu mudur bilemeyiz.Bizler her zaman söylemek istediğimizin fazlasını söyleriz..»»
Andre Gide

Leyla İle Mecnun Yayınları

Kitabımı başkalarına anlatmadan önce, başkalarının onu bana anlatmasını beklerim. Onu anlatmak için önaliği ben alırsam bu, kitabın anlamını sınırlamak olur; çünkü ne söylemek İstediğimizi kendimiz bilsek bile, kelimelere dökünceye dek söylemek istediğimiz bu mudur bilemeyiz. - Bizler her zaman söylemek istediğimizin fazlasını söyleriz.- Kitabımda en hoşuma giden şey ise, bilmeden yazdığım..»»
Şukufe Nihal

Leyla İle Mecnun Yayınları

Şükufe Nihal`ın büyük bir hayranlık beslediği Milli Mücadele dönemi, destanlaşan sayısız kişisel hikayeyi bünyesinde barındıran bir kaynak niteliğinedir. Domaniç Dağlarının Yolcusu`nun bel kemiğini de yine böyle bir hikaye oluşturur. Hikayeye göre, Kurtuluş Savaşı sırasında İnegöl yakınlarında, Domaniç dağlarından inen br köylü kadını, biricik oğlunun düşmana yol göstererek vatana ihanet ettiği..»»

Andre Gide

Leyla İle Mecnun Yayınları

Dostoyevski biyografisini Andre Gide’in kaleminden sunuyoruz. Eser, Dostoyevski gibi bir yazın devinin çile dolu yaşamının yanı sıra asıl hayatını yönlendiren yazma tutkusunu da gözler önüne seriyor Gide. Yazarlığın nasıl bir ömür boyu çileye dönüştüğünü gizli bir hayranlık ve acı duyarak okuyacaksınız.Tolstoy’un i..»»
Andre Gide

Leyla İle Mecnun Yayınları

DOSTOYEVSKI»»
Necla Pekolcay

Leyla İle Mecnun Yayınları

GECTIM DUNYA UZERINDEN»»
Johann Wolfgang von Goethe

Leyla İle Mecnun Yayınları

Edebiyatın hiçbir alanına yabancı kalmamış, çocukluğundan başlayarak çeşitliliğini azımsamanın asla mümkün olamayacağı kadar farklı konu ile ilgilenmiş olan Goethe'nin en verimli edebiyat eserlerini kaleme aldığı ömrünün son yıllarında yazdığı ve uzun süre Almanya'nın bir edebiyat şaheseri olarak elden ele dolaşmış, çokça tartışılmış, günümüzde de ilgiyle okunmakta olan romanı Gönül Yakınlıkları..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.