Hatalarımı düzelten kimse uşağım bile olsa efendim olur. -- Goethe [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Hayal-Et Kitaplığı

Hayal-Et Kitaplığı

• Hayal-Et Kitaplığı Kitapları | • Hayal-Et Kitaplığı İletişim Bilgileri | • Hayal-Et Kitaplığı Hakkında Bilgi
Sitemizde Hayal-Et Kitaplığı isimli yayınevine ait Toplam 6 kitap bulunuyor."Hayal-Et Kitaplığı" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Engin Yıldızoğlu

Hayal-Et Kitaplığı

***Bu kitapta gecekondu olgusunu, film anlatısının merkezine koyan filmlere ağırlık verilmiştir. Türk sinemasının ve sinema sanatının, modern bir kültürel form olarak, toplumsala ilişkin değişimlere eşlik ederken, bir kültürel üretim alanına dönüştürülen gecekonduların sinematografik ele alınışları tarihsel süreç incelenerek ve bu doğrultuda dönemselleştirmeler yapılarak incelenmiştir..»»
Yörükhan Ünal

Hayal-Et Kitaplığı

***Parçalanmış bir toplumsal varoluşun ürünü olan karakterler, doğası gereği 'çelişkin' nitelikler üzerine kurulur... Hakiki karakterler, ancak gerçek bir olay örgüsünde varlık bulabilirler... Dramatik yapı, elbette 'tek' bir çatışmadan meydana gelmez; çoğu zaman 'temel' çatışmaya bağlı, çok sayıda yan çatışmadan oluşur. Bu yan çatışmaların tümü, doğrudan doğruya 'ana karakterler' ala..»»
Ahmet Yılmaz Boyunağa

Hayal-Et Kitaplığı

Limon ve Leman dergilerinde yirmi yılı aşkın bir süredir mizah yaşamına devam eden Ahmet Yılmaz, ***Kutsal Damacana*** adlı filmin senaryosunu yazıp, yönetmenliğini de Kamil Audın'la paylaşmıştır. Ünlü mizahçının bu altıncı kitabıdır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Aşk ve Korku

Hayal-Et Kitaplığı

Giovanni, çok az sayıda olan harika insanlardan birisidir. Sadece yazar olarak değil, benim için Giovanni aynı zamanda bir düşünür, felsefeci. Benim sanata, edebiyata bakışımı belirleyen önemli insanların başında geliyor. Onunla oyuncaklara bile bakışım değişti. Ben Çizgi romanları onunla daha çok sevdim. Edebiyatı daha çok sevdim. *** -Metin Demirhan- ***Giovanni sinemalarda büy..»»
Ertan Yılmaz

Hayal-Et Kitaplığı

3 Mayıs 1968 yılında öğrenciler Paris Sorbonne Üniversitesi'nde başlayan isyan hareketiyle meclisi fes edecek kadar ileri gitmişlerdi. Yıllar sonra Jorge Semprun o günleri şöyle anlatmıştı: ***Barikatlar sokakları tıkıyor ama perspektifleri açıyor.*** Susan Sontag ise Godard için, ***O yalnızca akıllı bir ikon kırıcı değil, sinemanın kasıtlı bir yıkıcısıdır*** açıklamasını yapıyordu. ..»»
Ertekin Akpınar

Hayal-Et Kitaplığı

Ertem Eğilmez hangi sebeple yönetmen oldu, Yılmaz Güney ***Endişe*** filmini çekerken hangi olaylarla karşılaştı, Erden Kıral Türkiye'yi neden terk etti, Halit Refiğ ***Yorgun Savaşçı***nın yakıldığını duyunca nasıl tepki gösterdi, Memduh Ün*** Zıkkımın Kökü***nü bir yıl sonra neden yeniden kurguladı, Ali Özgentürk ***Selvi Boylum Al Yazmalım***ın finalini nasıl değiştirdi, Ömer Kavur..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.