Bir anne yüreği, dibinde daima af bulunan uçurumdur. BALZAC [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Eğiten Kitap

Eğiten Kitap

• Eğiten Kitap Kitapları | • Eğiten Kitap İletişim Bilgileri | • Eğiten Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Eğiten Kitap isimli yayınevine ait Toplam 335 kitap bulunuyor."Eğiten Kitap" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Tahsin Fırat,Emrullah Erdem

Eğiten Kitap

Matematik, hemen hemen tüm eğitim kademelerinde birçok kişinin çekindiği bir ders midir? Tecrübeler, söylenenler, yaşananlar sanki bunun hala doğru olduğunu göstermektedir. Matematiğe ilişkin kaygının ya da korkunun yaş ilerledikçe arttığı da yapılan birçok araştırma tarafından ortaya konulmuştur. Neyse ki okul öncesi dönem, bu kaygının yaşandığı dönemler arasında pek yer almamaktadır. O halde,..»»
Mehmet Yavuz,Hasan Avcıoğlu,Oktay Taymaz Sarı,Meral Melekoğlu,Aysun Çolak,İlknur Çifci Tekinarslan,Yasemin Ergenekon,Dağseven Emecen

Eğiten Kitap

Kavramlar yaşadığımız çevreyi ve dünyayı algılamamızda ve tanımamızda bize yardımcı olurlar. Bu kavramlar genellikle çocuğun doğal ortamında dil edinim sürecinin bir parçası olarak öğrenilir. Renk, şekil, sayı, vb gibi temel kavramları öğrenen bir çocuk çevresindeki uyaranları daha doğru algılayabileceğindençevresiyle daha etkili iletişim kuracak ve akademik gelişim sağlayabilecektir. Sözü edil..»»
Tahsin Çiftci

Eğiten Kitap

Uzun yıllar boyunca sahip olduğum deneyimler ve edindiğim bilgiler sonucunda,kendimi farkında olmadan özgül öğrenme güçlüğü hakkında düşünsel çabaların içinde buldum. Bu konuda kitap yazma fikrim 9 yıl kadar önce belirdi. O günden bu güne çalıştığım çocukların özellikleriyle ilgili çok sayıda notlar aldım. Bir süre sonra bu notlar kendiliğinden belirli kategoriler oluşturmaya başlamıştı… Bu not..»»
Murat Vural,Alper Kaşkaya,Emre Ünal,Macid Ayhan Melekoğlu,Sabri Sidekli,Hakan Özak,Pelin Piştav Akmeşe,Esra Nur Demirtaş,Gülistan Yalçın,Hüseyin Anılan,Özgür Babayiğit,Cengiz Kesik,Fatih Mehmet Ciğerci,Ecmel Yaşar,Oğuzhan Kuru,Mehmet Aşıkcan,Ş. Dilek Bele

Eğiten Kitap

Özel eğitim alanı ülkemizde hızla gelişmekte ve hem özel eğitim gereksinimi olan öğrencilere sağlanan hizmetlerde hem de bu alana yönelik uzman yetiştirme süreçlerinde son yıllarda önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Her yıl özel eğitim sınıf ve okullarında ve genel eğitim kapsamında kaynaştırma/ bütünleştirme ortamlarında eğitim alan öğrenci sayılarında artışlar gözlenmektedir. Özel eğitim alanın..»»
Rana Rudvan

Eğiten Kitap

Sevgili çocuklar, eğitimciler, ebeveynler ve müzikle çocuğu buluşturmak isteyen herkes, Bu kitabı güzel çocuklarımız müziği tanısın, sevsin ve müzikle hem öğrensin hem de eğlensin diye kaleme aldım. Çok değerli çocuklarla çalışmış ve şimdi de çocuklarla çalışacak çok değerli üniversite öğrencileri i le çalışan biri olarak bu kitapla hepinize ulaşmak istedim. Amacım, öncelikle öğretmen ve öğretm..»»
İsmet Kaya

Eğiten Kitap

Öğretmenlik mesleğine ilk başladığım köye gitmek için her sabah minibüs ile en az bir saat yolculuk yapardım. Eğitim hem sabah hem de öğlen olduğu için ancak akşama doğru evime varabiliyordum. Akşam yemeğini yer yemez yorgunluktan hemen uykum gelirdi. Aradan yaklaşık 15 gün geçtiğinde neredeyse hiç kitap okuyamadığımı fark ettim. Oysa üniversite sıralarındayken neredeyse okumadığım bir gün bile..»»
İkram Çınar

Eğiten Kitap

Eğitim kuruluşları amaçlarına ulaşmak için karşılaştıkları sorunlara yaratıcı çözümler bulmak zorundadır. Bir sorunu çözmek için bilgi gereklidir. Sıradan bir Matematik problemini çözerken de bilinenlerden hareketle bilinmeyenlere ulaşılır ve ipuçlarından yeni bilgiler üretilerek sorun çözülür. Örgütlerin sorunlarını çözmek de benzeri yollardan olur. Sorunla ilgili bilgileri toplamak,yeni bilgiler..»»
İlhan Çiçek

Eğiten Kitap

“Kişinin ideal benliği, küçük yaşlardan itibaren yakın çevresinin çocuğa karşı olumlu tutum ve davranışlar içerisinde olması ve ona dönük ego geliştirici bir dil kullanmasına bağlı olarak gelişmektedir.” Kitap, çocukluk çağı travmaları, çocuklarda görülen uyumsuz davranışların nedenleri ve baş etme yöntemleri, iletişim ve çocukla doğru iletişim kurma yolları, kişilik bozuklukları, özel gereksin..»»
Vesile Yıldız Demirtaş

Eğiten Kitap

Scamper yaratıcı düşünmenin geliştirilmesinde kullanılan, mevcut fikirlerin nasıl değiştirileceğini düşündüren, yeni veya alternatif fikirler üretmeye yardımcı olan uygulanması kolay, eğlenceli bir beyin fırtınası yöntemidir. Michalko (2000) SCAMPER’ın felsefesini: ”Her fikir varolan başka bir fikirden doğar” diyerek açıklamıştır. Bir başka deyişle, varolan her fikir yeni fikirlerin oluşturulmasın..»»
Selma Çakar

Eğiten Kitap

Dünya ve gökyüzü, ormanlar ve tarlalar, göller ve akarsular, dağ ve deniz mükemmel eğitimcilerdir ve bazılarımıza kitaplardan öğrenebileceğimizden daha fazla öğretir. " John Lubbock Günümüz çocukları, yaşamın hızı ve karmaşasında gerek imkânsızlıklar gerekse eğitim sisteminin sonucu olarak doğa ile daha geç bağ kurmaktadırlar. Hala toprağa ve çamura dokunmaktan korkan, bir ağaca tırmanamayan ço..»»
Sinan Tarkan Aslan

Eğiten Kitap

Bu kitap işitme yetersizliğinden etkilenmiş çocuğa sahip anne babaların fikirleri alınarak tasarlanmıştır. Yolun başında olan anne babalarımız için şunu çok rahat söyleyebilirim yalnız değilsiniz. Çocuğunuzun tarama testlerinin yapılmasından cihazlanmasına, cihazlarının öneminden evde materyal tasarlamaya, evde oyun oynama yöntemlerinden beslenmeye, güvenlikten haklara kadar birçok konu titizlikle..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.