Geceler sonsuz değildir. ALBERT CAMUS [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Bu Yayınevi

Bu Yayınevi

• Bu Yayınevi Kitapları | • Bu Yayınevi İletişim Bilgileri | • Bu Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Bu Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 133 kitap bulunuyor.
u Yayınevi 1982 yılında kuruldu. Kurucumuz Ziyaettin Büyükkoyuncu tarafından hazırlanan yardımcı ders kitapları BU Yayınevi'nin yayımlanan ilk kitapları oldu. Diğer ders kitaplarıyla çeşitlendirilen yayın yelpazesi, kısa süre içinde çocuk, ilk gençlik, gençlik edebiyatına özgü eserlerle zenginleştirildi. "Okuyucuya var olanın en iyisi sunulmalıdır.En iyiyi sunmak da yayıncının görevidir." Bu görev anlayışıyla yaptığımız çalışmalarda, sizden gelen istekler bize her zaman ışık tuttu. Bu doğrultuda, 1990 yılından başlayarak yayın yelpazemizde çocuk kitapları daha fazla yer almaya başladı.
Son Yayınlanan Kitapları
Prof. Dr. Tekin Akpolat

Bu Yayınevi

Arka Kapak Yazısı   Sağlıklı ve uzun yaşamak istiyorsunuz. Her kafadan bir ses çıkıyor, okuduklarınız, duyduklarınız birbiri ile çelişiyor. Ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Haklısınız. Benim de kafam karıştı, hem kendim hem ailem hem arkadaşlarım hem de hastalarım için merak ettim, araştırdım. 35 yıllık doktor, iç hastalıkları ve böbrek hastalıkları uzmanı olarak okuduk..»»
Miyase Sertbarut

Bu Yayınevi

Gittiğimi fark etmesinler diye yavaşça çektim kapıyı. Otobüs durağına yürüdüm, nereye gideceğimi bilmiyordum. İstiyordum ki benim için kaygılansınlar. Nerede olduğumu bilmesinler. Özellikle babam, en çok babam üzülsün istiyorum. Pişman olsun. Bir daha sana bağırmayacağım oğlum, desin. Seni gerçekten seviyorum, desin..»»
Meral Babacan Erbil

Bu Yayınevi

Uzakta, bir vapur yanaşıyordu iskeleye. Hani, Nilüfer'in o çok sevdiği beyaz vapurlardan. İçindeki insanları göremiyordu ya, içinde olmak isterdi o beyaz vapurun. Uzaklara, hiç bilmediği yerlere gitmek isterdi. Gezip görmek, şimdilik yalnızca bir hayaldi onun için. Ama "olacak" dedi kendi kendine. "Bir gün istediğim gibi gezebileceğim..."»»
Filiz Tosyalı

Bu Yayınevi

Çocuklar, sizi çok seven yazar Filiz Tosyalı bu kitabında birbirinden heyecanlı üç masal anlatıyor. 1- Bahçıvan Kraliçe 2- Gezgin Oğlan ile Kötü Kral 3- Uyku Perisi Bu üç masal sizi elinizden tutacak ve rengârenk masal dünyalarında dolaştıracak. Filiz Tosyalıdan Masallar 1 kitabını çok..»»
Mehmet Erdoğan

Bu Yayınevi

Banu atılgan, başarılı, lider bir öğrencidir. Kardeşi Burcu ise son derece çelimsiz, kırılgandır. Banu, kardeşinin gizemli dünyasına uzak, onun yeteneklerine karşı ilgisizdir. Tercihini, sürekli kardeşiyle çatışmaktan yana koymuştur. Ancak zamanla kardeşinin içtenliği, sevecenliği karşısında pişmanlık duymaya başlar. Ayrıca Burcu'nun çok güzel &o..»»
Mehmet Erdoğan

Bu Yayınevi

Mehmet Erdoğan'dan soluk soluğa okuyacağınız fantastik bir roman: Ana Tanrıça Oktak evlerinin tavan arasındaki büyük sandıkta kalın ciltli onlarca kitap bulur.Bunlardan sadece ikisi Türkçe, diğerleri bilinmeyen bir dildedir. Merakına yenilen Oktay kitapları okumaya başlar. Ne var ki, Ana Tanrıça'yle Düş Yaratıkları'nın gerçek yaşa..»»
Filiz Türkmenoğlu

Bu Yayınevi

3-4 yaş çocukların gelişimlerini desteklemek amacıyla "Küçük Eller Dizisi" kitapları;öğretmenlere, anne-babalara ve okul öncesi eğitimi ile ilgilenen diğer kişilere yardımcı olması için hazırlanmıştır. "Küçük Eller Dizisi" Türk Milli Eğitiminin Genel Amaçları ve Temel İlkeleri ile Okul Öncesi Genel Müdürlüğü'nce uygulamada olan eğitim programı doğrultusunda, öğrenmeye ilk adım olarak hazırlanmışt..»»
Filiz Türkmenoğlu

Bu Yayınevi

"Yazmaya Hazırlanıyorum" kitabı, Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi Programı'nda belirlenen, çocukların gelişimsel özelliklerine uygun olarak hazırlanmıştır. Kitapta, okul öncesi dönemindeki çocuklarımızın, küçük parmak kaslarını geliştirmek ve onların el-göz koordinasyonlarını desteklemek amacıyla birçok ç..»»
Yasemin Yücesoy

Bu Yayınevi

Sihirli kitaplarla sihirli bir yolculuğa daha başlıyoruz! Kaçak yolcu olarak bir gemide başlayan maceramız gizemli bir adada devam edecek. "Dünyanın Yedi Harikası'na Sihirli Yolculuk" serisinin bu ikinci kitabında, Babil'den sonra İskenderiye'ye gidiyoruz. Zamanımızdan binlerce yıl önce, kıyılarındasu perilerinin oynadığı Pharos Adası'na yapılan bir yolcu..»»
Kolektif

Bu Yayınevi

Bir zamanlar, ormanlardan birinde küçücük bir kulübe varmış. Bu kulübede sevimli mi sevimli, iyi mi iyi bir aile yaşarmış. Bu ailenin bir de kızları varmış. Adı da Kırmızı Başlıklı Kız'mış...»»
Mihail Zoşçenko

Bu Yayınevi

Yetişkinler için doyumsuzdur çocukluğa yapılan yolculuklar. Her defasında yeniden yaşanır geçmişte kalanlar. Eserde, çocuklukta kalan hoş, hoş olduğu kadar da ilginç yaşanmışlıklar sunuluyor. Yeni yıl ağacındaki sürpriz hediyeleri merak eden afacanlar, bunun bedelini, hediyelerinin başkalarına verilmesiyle ödüyorlar. Ya, eve gelen misafirlerin last..»»
Nilbanu Engindeniz

Bu Yayınevi

Yaşam serüvenlerle doludur. Takvimden kopan her yapraktan sonra, "ne de çok şey yaşamışız" deriz çoğu zaman. Aslında yaşananları iki ayrı yola benzetebiliriz. Birinci yoldan yürüyenler, kendi sınırlarını zorlamadan, bir şeyleri değiştirmeye çalışmadan nefes alıp verenlerdir. Oysa ikinci yolu tercih edenler; bütün sınırları zorlayan, yaşamı ye..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.