Kararsızlık en büyük felakettir. Descartes [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Bu Yayınevi

Bu Yayınevi

• Bu Yayınevi Kitapları | • Bu Yayınevi İletişim Bilgileri | • Bu Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Bu Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 133 kitap bulunuyor.
Raşel Meseri

Bu Yayınevi

Dünyamız hiç olmadığı kadar karanlık? Baskıcı, adaletsiz, acımasız bir yönetim var ve insanların baş belası Enerji Muhafızları her yerde? Düşünün ki yaşadığınız dünyada enerji kaynakları azalmış, elektriğiniz ve suyunuz kısıtlı, televizyon seyredemiyorsunuz ve internet yok. Bunlara neden olan kötü, baskıcı, adaletsiz ve acımasız bir yönetim var. Burası Enerji İmparatorluğu. Diyelim ki yanlışlıkl..»»
Meltem Erinçmen Kanoğlu

Bu Yayınevi

Günümüz insanlarının kaynaklarını hızla tükettiği ve kirlettiği dünyamızı nasıl bir gelecek bekliyor? Bundan birkaç yüzyıl sonra yeryüzü şimdiki gibi mi olacak, yoksa çok daha farklı mı? Güneş Gezegeni Dizisi’nin ilk kitabı olan Dış Dünya Gezisi’nde bu sorulara yanıt bulacak ve geleceğin çok da aydınl..»»
Ayten Gürer

Bu Yayınevi

Dizi, yetişkinlerin bile ilgisini çekecek nitelikte masallardan oluşuyor. Anlatımda sade ve anlaşılır bir dil kullanılıyor. Renkli resimlerle de desteklenen dizi öğrencilere öğüt verirken gülmecenin de zevkine varmalarını hedefliyor. Okumayı yazmayı kavrayan birinci sınıf ve yavaş okuyan ikinci sınıf öğrencileri için öneriyoruz. Dizi, alfabe karakteri ile ve iri harflerle yazılmıştır. »»
A. Adnan Çakmakçıoğlu

Bu Yayınevi

Dağ başında bir ağaç var. Yalnız, tek başına. Kimsesi yok bu ağacın. Sabah olur. Kimse ona seslenmez. "Nasılsın?" demez. İşte böyle... Tek başına yaşar. Yalnız ağaç ne ister? Bulutlar gibi gezmek, rüzgar gibi esmek, dereler gibi akmak ister.»»
Sibel Özman

Bu Yayınevi

Kitapta bir gencin kendisiyle, ailesi ve arkadaşlarıyla çözmeye çalıştığı sorunlar ve yaşamda verdiği mücadeleler anlatılıyor. Kitap gençlere akşamsefası adlı bitki gibi yaşam arsızı olmamalarını hedef gösteriyor. Önemli doğruları olabildiğince sadeleştirerek yormadan öğretiyor. Bir kahkaha, bir damla gözyaşı ve bir hatıra olarak ..»»
Sibel Özman

Bu Yayınevi

Sanki bir ateş yakılmış; üzerine içi su dolu kocaman bir kazan konulmuş gibi, fokur fokur kaynıyordu Yonca Sokak... Bazılarının ise henüz düşünemeden değişecek olan yaşamlarından haberleri bile yoktu... Okurlarına... "Kim istediği gibi yaşayabiliyor ki? Öyle ise yaşam bir fantasia!" diyen Sibel Özman'ın kaleminden fantastik bir roman... (Arka Kapak) »»
Mehmet Erdoğan

Bu Yayınevi

Mehmet Erdoğan'dan soluk soluğa okuyacağınız fantastik bir roman: Ana Tanrıça Oktak evlerinin tavan arasındaki büyük sandıkta kalın ciltli onlarca kitap bulur.Bunlardan sadece ikisi Türkçe, diğerleri bilinmeyen bir dildedir. Merakına yenilen Oktay kitapları okumaya başlar. Ne var ki, Ana Tanrıça'yle Düş Yaratıkları'nın gerçek yaşa..»»
A. Ferhan Oğuzkan

Bu Yayınevi

Merhaba Asker! Yıl 1910... Atatürk henüz 29 yaşındadır. Ama "kolağası" yani kıdemli yüzbaşı olarak, Selanik'te bulunan Beşinci Kolordu'nun en seçkin subaylarından biridir. Bir gün, bu kolorduya bağlı merkez alayı komutanı hastalanır, tedavi için İstanbul'a gitmesi gerekir. Alay komutanı, birçok üst rütbeli subay varken, kendi..»»
Meltem Erinçmen Kanoğlu

Bu Yayınevi

Güneş Gezegeni Dizisinin ikinci kitabı olan Ani Selde serüven kaldığı yerden devam ediyor. Çok uzun yıllar eşi benzeri görülmemiş kasırgalarla karşı karşıya kalan fanus yaşayanları, çareyi Kaçmakta bulur. Ne var ki, doğanın kabaran öfkesi onlara yetişmekte gecikmez. Öyle bir an gelir ki, bir kez daha dış dünyanın ç..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.