Şiir öyle bir orkestradır ki, bütün doğanın ve insanların sesini yansıtır. VICTOR HUGO [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Zenginlik Kitabı - Zenginlik Kitapları

Zenginlik konu başlığında toplam 15 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Zenginlik kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
David Magie

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

1950 yılında Princeton Üniversitesi tarafından yayınlanan ve Amerikan Filoloji Derneği’nce Merit Ödülü’ne layık görülen, "olağanüstü yapıtların en olağanüstü örneği" olarak nitelendirilen bu yapıtın ikinci cildinde David Magie, Batı Anadolu’nun zenginliklerini ele almaktadır. Mysia’nın, Bergama’nın, Lydia’nın gür ormanlarından elde edilen köknar, meşe, dişbudak, terebent ağaçı kerestesi, İda..»»
George S. Clason

Epsilon Yayınları

Zenginlik üzerine bugüne kadar yazılmış en ilham verici kitap eskilerin başarı sırları mutluluğa ve refaha ulaşmanın kesin yolu dünyada iki milyondan fazla satan kitap epsilon yayınevi raflarında! Parayı idare etme, finansal planlama ve kişisel servet konularında ilham veren eserlerin en önemlisi olarak bilinen Babil hikayelerinden çok sayıda okuyucu faydalanmıştır. İncil`deki kadar basit ..»»
Saffet Sancaklı

Rağbet Yayınları

Mutlak manada fakirlik ve zenginlik tek başına bir değer değildir. İslâm dini, fakirliği hiçbir şekilde kutsamaz, fazilet olarak kabul etmez, onu sıkıntı, sefâlet ve ızdırap olarak görür, ondan kurtulmanın gerekliliği üzerinde durur. Dolayısıyla ne din adına dünyanın dışlanması, ne de dünya adına dinin dışlanması söz konusudur. Çalışma olmadan ne dünya, ne de âhiret nimetlerine kavuşulamayacağı ..»»
Saffet Sancaklı

Elif Yayınları İndirimli Kitaplar

Bugün, İslam dünyasının geri kalmasının sebeplerinden başta geleni, müslümanların dünya anlayışının (dünya ahiret dengesinin korunaması) yanlışlığı ve İslamın fakirlik ve zenginliğe bakışının doğru olarak algılanmamasıdır. Kimileri dünyadaki canlı veyaz cansız varlıkları put haline getirerek ifrada düşerken, kimileri de sühd adına tefride kaçarak dünyaya sırt çevirmekte, adeta inziva ..»»
Faruk Beşer

Nun Yayıncılık

Fakirlik ve zenginlik kavramları, bir yönüyle sosyal hayatın iki ucunu ifade ettikleri için, insan ömrünü bütünüyle kuşattıkları ve ilgilendirdikleri söylenebilir. Diğer bir ifade ile, istisnasız her insan, fakirdir ya da zengindir. Bu iki olgudan her birisi onun hayatını etkiler, statüsünü, davranışlarını ve zihniyetini değiştirir. Diğerine karşı tavrına tesir eder ya da madde olan mal ve serv..»»
Faruk Beşer

Seha Neşriyat

İslam pek çok hayırın yapılmasını istiyor ve pekçok hayır da ancak malla ve servetle yapılabiliyor. Malı ve serveti olan pek çok insan ise sapıyor, sefahat hayatı yaşıyor ve bu yüzden toplumlar helak oluyor. Öyleyse serveti hayırda ve yerli yerinde kullanan o pek az insanın çoğaltılabilmesi için, idarenin eğitime fevkalade yer vermesi, haram, israf ve sefahatın kapıları kapatılmakla beraber, sağ..»»
Oğuz Çetinoğlu

Bilgeoğuz Yayınları

Millet kavramını, efradını câmi-ağyarını mâni kalıba en yakın cümle ile şöyle târif edebiliriz: "Millet, aynı kültüre mensup insanlar topluluğudur." Eleştirel açıdan bakıldığında aynı kültüre sahip insanların da, diğer şartlar oluşmadığı sürece milleti oluşturmadığı görülür. Milletleri farklı kılan unsurların başında kültür gelir. Kültür, bir milletin hayat görüşüne ait alışkanlıkları ve gele..»»
Davut İbrahimoğlu

Hayat Yayınları

Yaşam tufanlı bir deniz gibidir. Orada hedefsiz insanlar girdaplara kapılır. Ama Hedefleri olan insanlar yorulmak bilmeksizin hayallerinin gemisiyle azgın dalgaları aşıp hedeflerine ulaşırlar. Başkalarının yaşamlarını hiçbir zaman kıskanmamalıyız. İnsanoğlu başarıyı olağanüstü çaba ve telaşına karşı elde ediyor. Hiçbir zaman ben bu işi yapamam dememeliyiz. Zayıf düşünceler bu dünyada yenilgi..»»
Necmi Akyalçın

Eğiten Kitap

Bugüne değin Atasözlerimiz ve deyimlerimizle ilgili olarak pek çok sözlük hazırlanmıştır. Bu sözlüklere bakıldığında içlerinde ilköğretim okulları için hazırlanmış olanların yanında, daha geniş kapsamlı olarak geniş kitlelerin de yararlanması düşünülmüş olanların da varlığı görülecektir. Bu sözcüklere b..»»
Doğan Aksan

Bilgi Yayınevi

TURKCENIN ZENGINLIKLERI INCELIKLERI»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa »