Aşklar, ovaları kaplamış olan muazzam ordulara benzer... Daha dün, bütün ihtişamı ile orada iken, bugün ararız, yerinde yeller eser. MONTHERLANT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

BABAMA MEKTUP - 9

BABAMA MEKTUP - 9


.................... BABAMA MEKTUP- 9

.......... Yine sıcak bir 30 Ağustos gecesi ve yine içimde seni sonsuzluğa gönderdiğimiz o yirmi dört yıl öncesinin acısını ve özlemini yaşıyorum sevgili babam.
.......... Evet tam yirmi dört yıl önce bir 30 Ağustos gecesinin sabahında yitip gittin aramızdan kişiliğin gibi sessizce. Yüreklerimizi yakan acı bir ateş ile bıraktın gittin bizi. İşte o günden bu yana içimdeki acı dinmedi, ateşi sönmedi be babam. Sana olan özlemim bir çığ gibi büyüdü gitti yüreğimde. Özellikle de yaşadığım zor günlerimde sevgine ve desteğine o kadar ihtiyacım vardı ki anlatamam. Gövdesine yaslanıp güven duyacağım, gölgesinde serinleyeceğim ulu çınarımdın benim. İşte o günlerde acım daha büyüktü babam.
.......... Gerçekten seni çok ama çok özledim be babam. Sıcak yaz günlerinde baktığımda içimi serinleten yeşil gözlerini, insanları kırmaktan korkan o tatlı sözlerini nasıl unuturum ki?
.......... Yaşamın boyunca hep onurlu ve dik durdun yaşamın zorlukları karşısında. İşte bu özelliğin en kutsal bir miras olarak kaldı senden bana. Bir işçi maaşı ile yedi çocuk büyüttünüz anam ile ikiniz. Hem de namerde muhtaç etmeden. Az onurlu bir iş değildir bu. İşte sen bunu başardın. Bizleri ne aç bıraktın ne de açıkta. Hiç kimsenin yediğinde, giydiğinde ve gezdiğinde gözümüz olmadı asla senin sayende. İşte bunun için kutsalımsın sen babam. Hakkın elbet ödenmez.
.......... Bu mektubumu sana 30 Ağustos gecesi seni kaybettiğimiz saatlerde yazdım özellikle. Niyetim gündüz seni toprağa verdiğimiz saatlerde de postaya vermekti. Ama olmadı bu geceye kaldı. Torunum Fırat henüz üç yaşında ve bana çok düşkün babası Arda’nın sana düşkünlüğü gibi. Elimde bilgisayar veya cep telefonunu görünce de rahat vermiyor. Onu bunlardan uzak tutmak için bu gece uyumasını bekledim. İşte şimdi gönderiyorum ve senden özür diliyorum bu gecikme için.
.......... Sevgili babam, satırlarıma burada son verirken tekrar, özlemle ve minnetle öpüyorum o kutsal ellerinden.
Sana rahmet diliyorum yeşil gözlerine kurban olduğum. Yattığın o güzel yer çiçeklerle ve ışıklarla bezensin. Güzel ruhun şad olsun.

............................................................... Oğlun Selamettin PULAT 30 Ağustos 2019 Cuma 05:30 Erenler/ SAKARYAEtiketler:


1 Eylül 2019 Pazar 09:32:36

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.

21 mart 2019 benim de babamı kaybettiğim gün. Bu mektupda kendimi buldum. Sanki giden sadece babam değildi, yüreğimi de alıp gitmişti. Yada acıdan içim bomboş olmuş, ayaklarımın altından yer kaymış, hayata karşı tüm güvenimi yitirmiştim. Hepimiz bir can taşıyoruz. O gün o canın bir ödül değil de ceza olduğunu hissettim. Sanki bu güne kadar kandırılmıştım ve bu büyük bir haksızlıktı.

Acı azalmıyor ve kaç yıl daha böyle hissedeceğim. Sanırım ömrüm boyunca.

Güzeldi. Kaleminize sağlık.


    [ Cevap yaz ]    

mirim  | Ahmet  ÇITAK
1 Eylül 2019 Pazar 02:12:57


Amin...
İçimi burktu yazınız. Bir evladın bir babanın arkasından dualardan sonra yapabileceği en güzel şeyi yapmışsınız bu yazıyla...
Mekanı cennet olsun.


    [ Cevap yaz ]    

1 Eylül 2019 Pazar 00:33:13


Ben de babamı kaybettim bu ağustos bayram sabahinda
Bu mektup benim de yıllar sonraki mektubum olur
Acı ve hasret hiç bitmiyor demekki...
Rabbim rahmet eylesin.


    [ Cevap yaz ]    

CemalettinGÜRPINAR  | Cemalettin Gürpınar
31 Ağustos 2019 Cumartesi 13:01:58


Yazı güzeldi katılıyorum aynen öyle tebrik ederim selamlar.


    [ Cevap yaz ]    
BABAMA MEKTUP - 9 başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.Günün Yazısı
Okuduğunuz yazı 1.9.2019 tarihinde günün yazısı olarak seçilmiştir.

Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
31.8.2019 00:31:00
Toplam 4 yorum yapıldı
235 çoğul gösterim
144 tekil gösterim


Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.