Sessizlik, çok kez toplumun değer ve hükümlerini sözlerden daha güçlü olarak belirtir. Benjamin Disraeli [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM

Özgürlük Yalnızlık Değildi

Macera istiyordu. Tek isteği bir adımını da kendi atabilmekti. Hayatını bir adımcık kendisine göre yaşamaktı. Hazırladı kendisini. Bir santim ileri gitse yeterdi. Her şeyden vazgeçebilirdi. Annesinden, babasından, kardeşinden, kız arkadaşından, kedilerinden. Yeter ki özgür hissetsin. Bir kerecik de olsa özgürüm diyebilsin.

Özgürlüğüne kavuştu. Ancak bedelleri oldu. Özlemleri arttı. Arkasına bakmadan çıktığı yolda önünü göremez oldu. Aklı arkasındaydı. Geride bıraktıklarındaydı. Pişmanlık boy göstermeye başlamış ancak görmezden gelmeliydi. Sırf savaşının hissini azaltmak için ne annesini aradı sordu ne babasını. Kardeşiyle dertleşmedi. Sevgilisinin sesini duymadı. Onlara yaklaşırsa kaybedeceğini biliyordu. Tüm özgürlük mücadelesinin boşa çıkacağını biliyordu. Tecrübeleri vardı. O kadar saf değildi.

Dünyası, yeni yuvası olmuştu artık. Eskisinden uzak pejmürde bir yaşam onu bekliyordu. Vurdumduymaz olacaktı. Kimseyi umursamayacaktı. Umursarsa kaybederdi. Kaybetmemeliydi. Kanıtlayacaktı ya kendisini. Eline aldığı hayatını bir silah edasıyla savuracaktı sağa sola. Pişman olmamaya çalışacaktı yaptıklarından.

Arada geri gelecek, yitirdiklerini görecekti. Aklından defalarca geçirecekti. “Hata mı ettim?” Kendisini pişmanlıklarla dolu eskilerden de atmaya çalışacaktı. Yeni pişmanlıklar doğacaktı. Bir iki gün umursayıp unutacaktı. Hayatını hissetmemeye başladığında anlayacaktı. Özgürlük yalnızlık değildi.

Etiketler: sayfam ,


mirim  | Ahmet  ÇITAK
2 Şubat 2019 Cumartesi 23:27:03


Yalnızlık özgürlüktür.


    [ Cevap yaz ]    

glenay  | nazik gülünay
2 Şubat 2019 Cumartesi 23:21:43

Okuduğunuz yorum yazar tarafından etkili yorum olarak seçilmiştir.

Özgürlük gerçekten yalnızlık değil.
Ne kadar bazı kimseleri arkamızda bırakmayı istesek de
her zaman mümkün olmuyor.

Özgür olmak için daha başka şeyler yapmak gerek.
Öncelikle bu duyguyu, gerçeği iyi tanımak..


    [ Cevap yaz ]    

2 Şubat 2019 Cumartesi 07:47:37


Dünyada en büyük bedeli olan şey özgürlük. Kaleminize sağlık.


    [ Cevap yaz ]    
Özgürlük Yalnızlık Değildi başlıklı yazıya eleştiri yazabilmeniz için üye olmalısınız.

Üye değilseniz üye olmak için tıklayın.


Bilgi
Yayınlanma Tarihi:
2.2.2019 02:08:45
Toplam 3 yorum yapıldı
422 çoğul gösterim
281 tekil gösterim