Gerçek keşif yeni topraklar bulmakla değil, yeni bir gözle bakmakla ilgilidir. Marcel Proust [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Top Yayıncılık

Top Yayıncılık

• Top Yayıncılık Kitapları | • Top Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Top Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Top Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 5 kitap bulunuyor.
Çiğdem Ataş

Top Yayıncılık

Aynalar, neredeyse geride bıraktığımız her şeyi kucaklayıp getiriverir önümüze. Dinlemeye hazır olduğumuzda konuşur aynadaki adam. Tarih Aynası mı? O da Anadolu'nun dününden açar sözü. Sahi flüt sever misiniz? Evet evet; çalmayı da dinlemeyi de... "Ah bir çalabilsem!" mi dediniz? O da olur. Yeter ki isteyin... Şimdi size başka bir önerim var: Dünyada flüt sesinin ilk kez yükseldiği ülkeye yo..»»
Nursel Cetin

Top Yayıncılık

Yıldızlar halay çekerken kardan adamın yüzmeye durduğu serin mi serin bir günde güneşin de palto giyeceği tutar. Derken birden ısınır dünya, sular dağlara salıncak kurar... Şimdi bütün soruları çocuklar soracaktır. Çok geçmez, Akdeniz'in türküsü duyulur: Bulutları boyadım da kar yeşil yağıyor.»»
Özlem Yıldız

Top Yayıncılık

Civcivleri bilirsiniz; hani muhabbet kuşlarından bir çeyrek iricedirler... Sarıdır çoğu nedense! Ve küçücük, sarıcık bir top gibi, sanki her an düşüverecekmişçesine oradan oraya, ille ki anaç tavuğun ardı sıra yuvarlanır giderler. Bir şey daha; o küçücük bedenlerinden çıkan ses, bir de uzak düşmüşlerse anne'den, dağı taşı tutar. Biri susmadan başlar öteki, bir yaşama çığlığı büyür çığlık çığlığa..»»
Eşref Karadağ

Top Yayıncılık

Özgürlük: Belki de en çok onun içindir insanoğlunun çabası, bitmeyen arayışı! Belki de hiç vazgeçemediğidir o. Kimbilir! Serasu, Mersin'de yaşıyor. İki yaşında daha. Ona da sormuşlar; nedir özgürlük, diye: Bilmiyoyum, sen biliyoy musun? Bana anlatır mısın? Anlattıktan sonya benimle oynay mısın? demiş. Sizin bildiğinizi biliyoruz. Ne ki bir de Eşref Karadağ'ın dilinden okusanız özgürlüğü; ahır ..»»
Eşref Karadağ

Top Yayıncılık

Köyün en güzel tepesidir Çamlık. Sıcak yaz günlerinde halkın sığınağıdır. Her ağaç altı bir anıyı saklar... Oysa etekleri denize uzanan bu tepecik, gözünü para hırsı bürümüş olanlar için yalnızca yeni bir konut alanıdır. Ağaçlarsa konut yapımı için başlıca engel! Onlardan kurtulmanın en temiz yolu da yangındır. Her şey tasarlanır; adamlar tutulur, yangının başlangıç noktaları belirlenir, küçük t..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.