Kötünün dünyada eseri kalmaz. EYRANİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
IQ Kültür-Sanat Yayıncılık

IQ Kültür-Sanat Yayıncılık

• IQ Kültür-Sanat Yayıncılık Kitapları | • IQ Kültür-Sanat Yayıncılık İletişim Bilgileri | • IQ Kültür-Sanat Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde IQ Kültür-Sanat Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 12 kitap bulunuyor.
Ahmet Köklügiller

IQ Kültür-Sanat Yayıncılık

Savaş meydanlarında en kahraman asker ve en iyi kumandan, salonda en kibar ve medenî bir adam, bütün memleketi okul yaparak okutmak isterken en başarılı bir öğretmen, devlet başkanlığında en idareli ve uzak görüşlü bir şef, siyasî dâvalarda en şaşmaz sezişli bir diplomat, özel münasebetlerinde en vefalı bir dost, millet ve memleket meselelerinde en ateşli vatanperver, ilim araştırmala..»»
Barış Adıbelli

IQ Kültür-Sanat Yayıncılık

AB'nin lokomotifi durumunda olan Fransa ve İngiltere için Suriye, tarihi emperyal hedeftir. Esad rejiminin ortadan kalkması durumunda Fransa yeniden bu topraklarda varolmayı hedeflemekte ve 1940'h yılların başında terk etmek zorunda olduğu projelerini yeniden başlatmayı hedeflemektedir. Zira ezeli düşmanı durumunda olan İngiltere, Irak'ın işgalinde ABD ile beraber hareket etmesi neden..»»
Güntekin Necefli

IQ Kültür-Sanat Yayıncılık

Elinizdeki eser, Azerbaycanlı meslektaşımız Güntekin Necefli'nin titiz ve yorucu bir çalışması sonucu ortaya çıkmıştır. Eser, Azerbaycan, Rusya, İran, Ermenistan ve kısmen Türkiye ve batı kaynaklarının ve arşivlerinin sabırla incelenmesi sonucu oluşmuştur. Eseri, Türkiye Türkçesine aktarmamızın sebebi ise, 18. Yüzyılda Azerbaycan topraklarında hayali bir Ermeni Devleti kurulması iç..»»
Barış Adıbelli

IQ Kültür-Sanat Yayıncılık

Patrikhanenin ekümenikliği sadece dini bir sıfat ve Hıristiyanlık meselesi ise neden Türkiye'den bunu tanıması talep edilmektedir? Çünkü ekümenikliğin hukuki ve siyasi sonuçları vardır. Bu sonuçların gerçekleşmesi Türkiye'nin bu sıfatı hukuken tanıması koşuluna bağlıdır. Patrikhanenin ekümenik olması, kurumun uluslararası tüzel kişilik haline gelmesi anlamına gelmektedir. Buna göre pa..»»
Orhan Türkdoğan

IQ Kültür-Sanat Yayıncılık

***...Sadece para kazanmak yeterli değildi, insan bir mekanik varlık olamazdı. Yaşamak da gerekiyordu. İnsanlar kitleler halinde Boğaz'a, Çekmece gölüne. Yalova sahillerine koşuyordu. Yeni şatolar, bağ evleri, villalar, köşkler, dağ evleri; yazın kayık-motor sefası, kışın kayak ve benzeri sportif eğlenceler, lüks arabalar; hatta öğle yemeğini Paris' te yemek için İstanbul veya Bursa' ..»»
Orhan Türkdoğan

IQ Kültür-Sanat Yayıncılık

Günümüzde Toplumsal Şiddet ve Türkiye Gerçeği*** adlı bu eserimiz, 1968'li yılların anarşik olayları ve ideolojik kutuplaşmalarının bir oldu bittisi tarzında algılanmamalıdır. Bu nedenle, olayların birbirileriyle bağlantılı tarihselci bir yaklaşımla yorumlanması zorunludur. Günümüzde, Güneydoğu sorunlarının alt yapısı bir dönemin toplumsal şiddet olaylarının bir yansımasıdır. Bu neden..»»
Van P. Goç

IQ Kültür-Sanat Yayıncılık

Bir bölgenin sömürgeleştirilmesi veya koloni haline getirilmesi için göçmenler getirilmesi için göçmenler getirilip orada iskan edilmesi veya bir devlet tarafından hakim olduğu ülkeye dışarıdan göçmenler sevkedilerek yerleştirilmesi ve bu göçmenlerin o ülkeye uyumlarının sağlanması tarih boyunca pek çok devleti uğraştıran konuların başında gelmiştir. Elinizdeki Beynemilel Usul-i Temsi..»»
Bülent Ertem

IQ Kültür-Sanat Yayıncılık

Amerikan Savaş Bakanlığı, 1917de Birinci Dünya Savaşı bütün cephelerde şiddetle sürerken, Bull Durham sigaralarının bütün stoklarını satın alıp savaştaki askerlere gönderirken, konteynerlerin üzerine; ***When our boys light up, the Huns will light out yani çocuklarımız sigarayı yaktığında Hunluların (Türklerin) ateşi söner*** sloganı yazdırmakla sigara üzerinden Türklere karşı psikolo..»»
Murat Tural

IQ Kültür-Sanat Yayıncılık

Ortaçağ boyunca Hıristiyanlar için kilise ile birlikte en önemli diğer bir ruhani mecliste manastır kurumu olmuştu. Bazen kilise ile bazen imparatorluk yönetimi ile bazen de halk ile ters düşen bu kurum, sık olmasa da bunlardan birini dahi yanına aldığında sınırsız bir güce ulaşıyordu. Fakat imparatorluk arazisinin farklı yerlerinde bu farklı şekilde tezahür ediyordu. Keşişlerin çoğun..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.