Kötünün dünyada eseri kalmaz. EYRANİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Genesis Kitap

Genesis Kitap

• Genesis Kitap Kitapları | • Genesis Kitap İletişim Bilgileri | • Genesis Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Genesis Kitap isimli yayınevine ait Toplam 18 kitap bulunuyor.
Eser Urundul

Genesis Kitap

Uygar batı toplumlarında çok değer verilen ve Antik Yunan Mitolojisi diye çocuk yaşlardan başlayarak okutulup öğretilen, adeta beyinlere kazınan pek çok mit ya da söylencenin aslında Anadolu topraklarında doğduğunu biliyoruz. Mitoloji denince genellikle, ne yazık ki, sadece Yunan-Roma Mitolojileri anlaşılmaktadır. Oysaki doğrusu, Akdeniz Mitolojisi ya da Akdeniz Kıyı Ülkeleri Mitolojileri olmalıdı..»»
Sultan Deniz Küçüker

Genesis Kitap

Türkiyede özellikle son yıllarda gerek Türk-Ermeni ilişkilerinde yaşanan birtakım siyasi gelişmeler gerekse Türkiyenin Avrupa Birliğine üyelik süreci beraberinde Ermeniler ve Ermeni sorunu konusunda birtakım pozitif adımların atılmasını da getirmiştir. Bu adımlar arasında çeşitli üniversitelerde Ermeni Dili ve Edebiyatı bölümlerinin aç..»»
Ömer Seyfettin

Genesis Kitap

Bir Ermeni Gencinin Hâtıraları (Ashâb-ı Kehfimiz) isimli bu küçük roman, Balkan Savaşları tarihe karışan Osmanlıcılık Ülküsü'nün bitişinin alaylı bir anlatımıdır. Yazar, Osmanlı Dayanışma Kulübü'nde toplanan çeşitli milliyetlere mensup Osmanlı vatandaşlarının Osmanlıcılık fikirlerini aktarır. Bunlara inananlar ise gerçekte sâdece Türk vatandaşlardır. Balkan Savaşlarına rağmen hâlâ uyanmayıp aynı..»»
Ömer Seyfettin

Genesis Kitap

Bir Ermeni Gencinin Hâtıraları (Ashâb-ı Kehfimiz) isimli bu küçük roman, Balkan Savaşları tarihe karışan Osmanlıcılık Ülküsü'nün bitişinin alaylı bir anlatımıdır. Yazar, Osmanlı Dayanışma Kulübü'nde toplanan çeşitli milliyetlere mensup Osmanlı vatandaşlarının Osmanlıcılık fikirlerini aktarır. Bunlara inananlar ise gerç..»»
Mevlana Celaleddin-i Rumi

Genesis Kitap

Duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun etme Başka bir yâr başka bir dosta meylediyorsun etme Sen yad eller dünyasında ne arıyorsun yabancı Hangi hasta ciğerliyi yar kastediyorsun etme Sen bizden kendini çalma şu ellere doğru gitme Çalınmış başkalarına nazar ediyorsun etme Ey ay felek harap olmuş alt üst olmuş senin için Bizi böyle harap böyle alt üst ediyorsun etm..»»
Mevlana Celaleddin-i Rumi

Genesis Kitap

Yel değil bu neyin soluğu ateş Yok olsun her kimde yoksa bu ateş Kalem yazmak için öne atladı İş aşka gelince kalem çatladı Akıl eşek gibi çamura battı Aşkı aşıklığı da aşk anlattı Söz birden Şemseddin'e gelip çatı Dördüncü kat göğün güneşi battı Cevrinde öyle tatlılık var senin Anlamaya gücü yetmez kimsenin Söze sığmaz güzelliği teninin İki alem aksidir bir beninin Gizle..»»
Ömer Seyfettin

Genesis Kitap

Harem, Ömer Seyfeddin'in 20. Yüzyılın ilk çeyreğinde Osmanlı toplum hayatını yansıtan hikâyelerinden birisidir. Geleneklerine bağlı Sermed Bey ile Fransız terbiyesinde yetişmiş Nazan Hanım'ın arasında geçenler bir anlamda Doğu-Batı çekişmesinin izdüşümü gibidir. Harem, Batılıların gözünde Doğu'nun sembolüdür. Sermed Bey'e göre ise bir "mukaddes". (Tanıtım Bülteninden) »»
Hasan Gürak

Genesis Kitap

Değerli iktisatçılar/ekonomistler, Bildiğiniz gibi 'akademik' iktisadi doktrinler, büyük oranda Batılı ideologların bakış açılarını yansıtır. Bunlar arasında Batılı iktisatçıların 'geleneksel' veya 'ana akım' olarak adlandırdıkları iktisadi kuramlar, birçok açıdan gerçek olguları açıklamada yetersiz kalmaktadır. Bir başka deyişle Batılı ideologlar şimdiye kadar birçok iktisadi konuda 'fikir ür..»»
Hasan Gürak

Genesis Kitap

Bu kitap aynı yazarın "İktisat" başlıklı eserinde işlenen konuları tamamlayıcı nitelikte olup, altı farklı zamanda ve konu başlığı altında yazılmış çalışmanın bir araya gelmesinden oluşmaktadır. Bu kitapta dikkatinizi çekecek en özgün katkı "emekçinin yaratıcı zihinsel emeği" kavramı olup, özellikle değer-fiyat oluşumu ve uzun dönem büyüme üzerinde yaptığı etkileri göstermektir. Kitap kısaca..»»
 « Önceki sayfa   1   2   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.