Kötünün dünyada eseri kalmaz. EYRANİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Doruk Yayınları

Doruk Yayınları

• Doruk Yayınları Kitapları | • Doruk Yayınları İletişim Bilgileri | • Doruk Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Doruk Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 192 kitap bulunuyor.
Aleksandr Kondratov

Doruk Yayınları

Aleksandr Kondratov ilginç eserinde su-altı arkeolojisi başta olmak üzere etnografya, dilbilim, jeoloji ve diğer bilimlerin bakış açılarından da yararlanarak insanlığın gezegenimizdeki macerasıyla doğrudan ilişkili sorulara yöneliyor. Bu çok yönlü yaklaşımla Easter Adası kültüründen, Amerikan yerlilerinin kökenine, Polinezyalıların orijinal vatanlarından, Avustralya’nın ..»»
Kenan Somer

Doruk Yayınları

Bilindiği gibi toplumların değişme ve gelişmelerini açıklama yeteneğine ve olanağına sahip olan tek düşünce yöntemi marksizm`dir. Bu niteliğiyle marksizm toplumsal değişme ve gelişmelere koşut olarak ve bunları içselleştirerek sürekli olarak değişir, değişebilir. Ne var ki Sovyetler Birliği döneminde markizm, yukarda değinmiş olduğum nedenlerle, bu gerçek yaratıcı niteliğini yitirmiş ve basit bir ..»»
Victor Hugo

Doruk Yayınları

Victor Hugo 26 Şubat 1802’de Fransa’da doğdu. Liseyi bitirdikten sonra kendini tümüyle edebiyata adadı. 1830-1843 arasında en verimli dönemlerinden birini yaşadı. Romanları, tiyatro yapıtları ve şiirleriyle başarıdan başarıya koştu. 1831’de Notre Dame’ın Kamburu adlı büyük romanını yayımladı. 1841 yılında Fransız Akademisi’ne üye seçildi. Çok sevdiği kızı Leopoldine’nin 1843’de kazayla boğularak ö..»»
Matthieu Galey

Doruk Yayınları

Geçmişi bugünde yaşatan bir yazar Marguerite Yourcenar. Onu yaşanan dil ve zaman çağına götüren de budur bir anlamda. Zenon ’ dan Hadrianus Anıları ’ na, Bir Ölüm Bağışlamak ’ tan Alexis ya da Beyhude Mücadelenin Kitabı aralanan bilinç ışığında yazarın bu duyarlıktaki izlerini buluruz. Tarih ’ i yaşanan zamana dönüştüren bakışının en temel izleği insanın insanda yaşadığıdır. Dünü anlatırken..»»
George Lane

Doruk Yayınları

Matematik denilince sayılar gelir aklımıza, bir de hesaplamalar... Sayıların gizemli dünyasına bizi yönelten, dahası matematiksel hesaplamaların farklı yanlarını öğrenmemizi sağlayanın ne olduğunu hiç düşündünüz mü? Zihinsel hesap ustası olan George Lane, elinizde tuttuğunuz Akıl Oyunları kitabında matematiksel oyun tekniklerini göstererek o gizemli dünyaya kapı aralar. Lane, burad..»»
John Cottingham

Doruk Yayınları

Felsefe tarihi açısından Akılcılık, 17. yüzyılın büyük Akılcı filozoflarının, Descartes, Spinoza ve Leibniz`in ortak felsefi eğilimlerine verilen addır. Aklın deneyden bağımsız, a priori, zorunlu bilgiler ortaya koyabileceği savını temellendiren felsefi görüştür.

Bilginin temellendirilebilir, doğrulanabilir, sınanabilir bilginin diğer bilme türlerinden, inançtan, imandan ayrılarak kendi baş..»»

Şerefhan Ciziri

Doruk Yayınları

ANADOLU`DAN MEZOPOTAMYA`YA TARIH VE UYGARLIK»»
Peter Alexeyevich Kropotkin

Doruk Yayınları

İnsanlık düşüncesinin tarihi, sarkacın yüzyıllardır sürüp duran salınımlarını anımsatır. Uzun bir uyku döneminin ardından uyanma anı geldiğinde, düşünce, ilgili herkesin -yöneticilerin, yasa koyucuların, ruhbanların- onu özenle sarıp sarmaladıkları zincirlerden kurtulur. Bu zincirleri parçalar. Kendisine öğretilen herşeyi sert bir el..»»
Nizamettin Uğur

Doruk Yayınları

Anlam-sözcük ilişkilerinin "sözcüğün anlam açılımı" biçiminde ele alındığı bu kitapta, anlamın boyutları ülkemizde ilk kez kavramlar düzeyinde tartışılmaktadır. Alanında tek kitap olan bu çalışmada, anlamın diyalektiği ve boyutları ile sözcük-anlam bağlantıları, gerçek anlam-değişmece anlam karşıtbütününde ele alınmıştır.

Farklı bir yaklaşımla yeni bölümlemeler, kavramlaştırmalar, terimlen..»»

 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.