Haksızlık sadece bir tarafta olsa davalar uzun sürmezdi. La Rochefoucauld [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Desen Yayınları

Desen Yayınları

• Desen Yayınları Kitapları | • Desen Yayınları İletişim Bilgileri | • Desen Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Desen Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 17 kitap bulunuyor.
2. Taşınma Telaşı

Desen Yayınları

Masal tadında bir çizgi roman okumaya ne dersiniz? Uyumlu Uyumsuzlar: Bay Porsuk ile Bayan Tilki bu kez de taşınma telaşında!.. Porsuklar ve tilkiler birlikte yaşamak için yaratılmamışlardır. Ama istisnalar kaideyi bozmaz. Haylaz porsuklar Uslu, Obur ve Bıdık, bir süredir birlikte yaşamaya başladıkları yeni kardeşleri Zıpır ve annesine çoktan alışmışlardır bile. Küçükler için ek..»»
Brigitte Luciani

Desen Yayınları

Güzel bir akşamüzeri, Uslu, Obur ve Bıdık kardeşler, porsuk babaları Güçlü'yle akşam yemeği için masa etrafında toplanmışken, davetsiz bir misafir kapılarını çalar. Gelen anne bir tilki ile yavrusu Zıpır'dır. Evlerini bulan avcıların elinden güçlükle kaçmayı başaran Tilki ve kızı, gün boyu başka bir tilkinin evini bulma umuduyla orman içinde dolanıp durduktan sonra, en sonunda yorgun ..»»
Hicabi Demirci

Desen Yayınları

Çizgilerle, görünenin ardına doğru yolculuk... Zamana karşı dirençli çizgilerini konuları işleyiş biçimindeki naif güçten alan Hicabi Demirci'den çok özel bir albüm keşfedilmeyi bekliyor. Çizgili Dünya, sanatçının birçok değerli karikatürü ile görünenin ardındakini keşfetmek isteyen herkesin arşivinde bulundurmak isteyeceği, koleksiyon değeri taşıyan özel bir kitap. Yunus Nadi Karikatür Ödülü b..»»
Marion Montaigne

Desen Yayınları

Tanıdığınız ***çılgın*** bir hayvan var mı? Özgün çalışmalarıyla çizgi roman yayıncılığına bambaşka bir tat kazandıran Desen Yayınları'ndan sıra dışı bir kitap daha: Hayvanların Çılgın Hayatı Yoksa siz hayvanları sadece gördüğünüz özellikleriyle mi tanıyorsunuz?... Eğer öyleyse yanılıyorsunuz demektir. Çünkü her hayvan aslında göründüğünden çok daha farklıdır. Bunu hangi bilim a..»»
Karikatürler

Desen Yayınları

Görünenin ardına doğru çıkılacak 'gerçek' yolculuklar... Sıradışı çizimleriyle Türkiye'nin sayılı çizerlerinden biri olan Hicabi Demirci, 2005 yılında yayımladığı kişisel albümü 'Şeytantırnağı'nın ardından ikinci kez sevenleriyle buluşmanın heyecanını yaşıyor!.. Beş yıllık çalışmalarını 'Hico' adlı yepyeni bir albümde bir araya getiren Demirci, her karikatürseverin arşivinde bulund..»»
Chris Wooding

Desen Yayınları

***Chris Wooding Zehir ve Kaos adlı romanlarını yazarken, asla terk edemeyeceğimiz bir kitap fikrinden yola çıkmış olsa gerek. Kitap içinde kitap gibi de düşünebiliriz Wooding'in bu iki eserini.*** -Yankı Enki, İyi Kitap- Yürekleri ağza getirecek ***zehir***li bir macera... Zehir: Korkunç bir çizgi romanın içerisinde saklı esrarengiz bir dünya... Sırık Jake: Zehir'in dehşet saçan zalim hük..»»
Jean de la Fontaine

Desen Yayınları

Jean de La Fontaine'in sivri dilinden günümüz dünyasına uzanan, hiç değişmeyen masallar... Ağustos böceği, şarkı söylerken bütün bir yaz, hazırlıksız yakalanmış sonbahar rüzgârlarına: Ne bir parça sinek ne de solucan koymuş bir kenarına. Gideyim de, demiş, anlatayım derdimi, komşum karıncaya... ***Fil ile Jüpiter'in Maymunu***, ***Horoz ile Tilki***, ***Ölüm ve Oduncu***, ***Meşe ile ..»»
Jean de la Fontaine

Desen Yayınları

Jean de La Fontaine'den, günümüz dünyasına atıfta bulunan düşündüren masallar... ***Merlin'in de dediği gibi, kazdığı kuyuya kendi düşer çoğunlukla kişi. Maalesef bugün bu laf çok eskidi; bana her zaman gereksiz bir cesaret göstergesi olarak geldi...*** Jean de La Fontaine ***Vebaya Yakalanmış Hayvanlar***, ***Kendini Suda Gören Geyik***, ***Kurbağa ile Fare***, ***Çiftçi ve Oğu..»»
Queenie Chan

Desen Yayınları

Rüyaların kâbuslara dönüştüğü yer... Hayalet kızlar nereden geldi ve ne istiyorlar? Öğrenciler daha bunu öğrenemeden, kayıp kızlar okula girmeye başlıyor. İşte tam burada Amber, Millie'yi fark ediyor. Millie, sanki onu bir şeylere karşı uyarmaya çalışıyor. Okulun haricinde bu doğaüstü gizemi oluşturan farklı şeyler de mi var? Bu kızların geri dönme sebebini ve ölümlerine yol..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.