İrfan Yıldırım Çevik

Ancak, hayatını bir şeye adamış ve kendi eseri olan insanlar başarılı olur.
irfan Yıldırım çevik
Diyor ki;
Ancak, hayatını bir şeye adamış ve kendi eseri olan insanlar başarılı olur.
Blog Sayfası

İstatistik

  • Profil Ziyaretçi?

    15.503

  • Şiir Okunma

    181.860

  • Yazı Okunma

    34.328

İrfan Yıldırım Çevik tarafından yazılmış şiirler
İrfan Yıldırım Çevik inceleme yazdı.
@irfan-yildirim-cevik - 21 Haziran 2019 Cuma 11:26:08
İslam tarihinden başlayıp Selçuklu medeniyetinden Osmanlı' ya kadar adaletin işleyişini konu alan eser, sizi o dönemin önemli şahsiyetlerine götürürken, adalet mekanizmasının ilahi adalete dayanak bularak yükseldiğini ele alıyor.Akıcı bir üslubu olan kitabı 1 hafta olmadan bitirdim.Tavsiye ederim.
0 kişi beğendi
İrfan Yıldırım Çevik inceleme yazdı.
@irfan-yildirim-cevik - 21 Haziran 2019 Cuma 11:24:35
Evrenden ve işleyişinden ilham alan Albert Einstein, Allah’ ın formülünü ortaya çıkarmış mıydı? Romanın kahramanı Portekizli tarihçi profesörün, Einstein' in kayıp formülünün izini sürdüğü, İran Tibet ve Portekiz' de takibi ile Amerkikan ajanlarının olaya müdahilini anlatan, aynı zamanda bilimsel konuların çok güzel işlendiği gerçekle iç içe bir roman.Bir çok şey öğreneceğiniz sürükleyici romanı kaçırmayın derim.
0 kişi beğendi
İrfan Yıldırım Çevik inceleme yazdı.
@irfan-yildirim-cevik - 3 Ocak 2019 Perşembe 09:20:15
Tüfek, Mikrop ve Çelik adeta insanlığın şeceresi, okuru binlerce yıl öncesine daldırıyor. Kitap sizi, 13000 yıl önce ortadoğu’ da başlayan insanlık tarihine, adını Bereketli Hilal adını alan Mezopotamya topraklarından alıp binlerce kiometre uzaklara, Avustralya ve çevresindeki adacıklara götürürken, Polinezya Adaları’ ndaki ilk insanların izini sürüyor. Yine aynı coğrafyalarda, yaşamın sıçrama yaptığı Çin’ den Endonezya’ ya, Sibirya tarafındaki Bering Boğazı’ ndan, Yeni Dünya Amerika Kıtası’ na, insanlığın yayılışını tarih atlası gibi gözler önüne seriyor.Üretimden avcılık ve yiyecek toplayıcılığına, yazının icadından, dillerin evreler halinde yayılmasına, bitkilerin gelişimi ve dünyaya dağılması, hatta hayvanların evcilleştirilme sürecinden başlayıp kabilelerden ülkelere kadar bir çok şey bulacağınız, çok satanlar arasında yerini alan eserin sahibi Pulitzer ödüllü Jared Dıamond. İyi okumalar.

İrfan Yıldırım Çevik
0 kişi beğendi
İrfan Yıldırım Çevik inceleme yazdı.
@irfan-yildirim-cevik - 12 Aralık 2018 Çarşamba 07:34:51
Yaratcının eşsiz güzellikleri ve denge üzerine kurduğu kainatı bilimsel olarak analiz edecek, bilinmeyen yönleriyle zamanı daha iyi öğreneceksiniz. Stephen Hawking’ in “Zamanın Kısa Tarihi” isimli çalışması, özellikle sindirerek okunması gereken bir eser.
0 kişi beğendi
İrfan Yıldırım Çevik inceleme yazdı.
@irfan-yildirim-cevik - 8 Kasım 2018 Perşembe 09:32:56
İslam bilginlerinin dünya tarihinde oynadığı rolü çok güzel bir şekilde sohbete dönüştüren çalışma.Burada, Fuat Sezgin hocamızın hayatını islam bilimlerine ve bilginlerine adadığını görüyoruz. 15 ciltlik çalışmanın yanı sıra diğer 5 ciltlik İslam Bilimleri Tarihi kitapları 60 küsur yıllık bir emeğin ürünleri. Frankfurt ve İstanbul' da açılan İslam Bilimleri Tarihi Müzesi, özellikle bu konuda bilgisi olmayanlar açısından önemli bir yer ediniyor. Ayrıca oryantalist bilim insanlarının da İslam Bilimleri ve Bilginleri hakkında objektif katkıları göz ardı edilemeyecek kadar etkili.Okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.
0 kişi beğendi
Tüm Kitap Yorumları

Rozetleri

Tavsiye Kitaplar Tümü

Ne Dediler? Tümü

Edebiyatdefteri.com, 2016. Bu sayfada yer alan bilgilerin her hakkı, aksi ayrıca belirtilmediği sürece Edebiyatdefteri.com'a aittir. Sitemizde yer alan şiir ve yazıların telif hakları şair ve yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Sitemiz hiç bir şekilde kâr amacı gütmemektedir ve sitemizde yer alan tüm materyaller yalnızca bilgilendirme ve eğitim amacıyla sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan şiirler, öyküler ve diğer eserlerin telif hakları yazarların kendilerine veya yetki verdikleri kişilere aittir. Eserlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur. Ayrıca sitemiz Telif Hakları kanuna göre korunmaktadır. Herhangi bir özelliğinin kısmende olsa kullanılması ya da kopyalanması suçtur.
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.