Büyük olma yolundaki ilk adım, dürüst olmaktır. (S. Johnson) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

Unutu Kitabı - Unutu Kitapları

Unutu konu başlığında toplam 208 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Unutu kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
İsmail Dükel

Halk Kitabevi

Bu kitap, I. Dünya Savaşı’nda en kanlı mücadelenin yaşandığı Çanakkale Cephesi’nde savaşan askerlerimizin tarihe mâl olmuş destansı mücadelesini bir nebze olsun anlatmak için hazırlanmış ve vatan savunmasında varlığını ortaya koyan Mehmetçiklerimizin hikâyeleri dile getirilmiştir.   Geride ailesini, bazen de bir tek anacığını bırakıp vatan savunmasına koşan yiğitleri, ..»»
John David Anderson

Tudem Yayınları

Akın Ok

Akyüz Yayınları

İbrahim Tatlıses´in toplumsal genleri, halk tarafından sevilen, benimsenen Karagöz´dür. Gölge oyunun bu kahramanlarıyla İbrahim Tatlıses arasında şaşırtıcı bir benzerlik vardır. Tatlıses de inşaatlarda demir işçisi olarak çalışmıştır. Şakacı ve hazırcevaptır. Ne yapacak, ne diyecek diye tüm gözler üstündedir sürekli olarak. Ete kemiğe bürünen Karagöz´dür, İbrahim Tatlıses. Olan olmuş, çıkıp gelmi..»»
Fatih Bayhan

Pegasus Yayınları

Abdullah Gül`ün hayat hikayesi hem bir siyasi komplolar dünyasını hem de toplumun genel geçer tüm inanışlarını yerle bir ediyor.

Demokratik sistemin bir başarı öyküsü aslında anlatmak istediğim.

Yani, demokrasinin ve ona inanmanın, halk iradesinin büyüyen bir deniz gibi bu ülke topraklarını kuşatmasının öyküsü...

İşte böyle bir yaşam öyküsünün satır aralarına doğru gidiliyor kita..»»

Gözen Küçükerman

Bilgi Yayınevi

Sessizce acı çekenler, acılara kör ve sağır kalanlar... Ezik, kırık, parça parça olmuş kimlikleriyle kadınlar... Unuttuğumuz, kaderlerine terk ettiğimiz, fark ettiğimizde yüreğimizin telini titreten kadınlarımız... Öyle çoklar ki... Hepsinin fotoğrafı bu yazarın kaleminin ucunda. (Tanıtım Bülteninden) »»
Dilaver Demirağ

Okur Kitaplığı

21.yy'da Batı dünyasının özellikle de Balkanlar ve Akdeniz'in içinde olduğu coğrafyadaki iki AB Ülkesinde bir hayalet dolaşıyor: Anarşi. Yaşadığımız yüzyıl yeni bir anarşist canlanmanın yaşandığı bir yüzyıl oldu. Anarşinin isyan ateşi Yunanistan sokaklarını alevler içinde bırakırken Latin Amerika kıtasından yükselen bir başka anarşi dalgası ise uzun soluklu bir devrimin ilk adımları niteliğinde. ..»»
R. A. Salvatore

Arka Bahçe Yayıncılık

ANAYURT/KARA ELF UCLEMESI 1.KITAP/UNUTULMUS DIYARL»»
Kolektif

Vekam Yayınevi

Bu sergi ile Cumhuriyet dönemi Ankara'sının sosyal hayatına ışık tutmaya devam eden merkezimiz, son beş yıldır yürüttüğü sosyal tarih çalışmalarında yeni bir sayfa açmış bulunmaktadır. Başkentimizin önemli kuruluşlarından Ankara Palas'ın görkemli salonlarında gerçekleşen bu özel sergide, 1924-1969 yılları arasında, Ankara Palas başta olmak üzere mutena mekanlarda giyilen bindallı, t..»»
Jennifer Moore Mallinos

Redhouse

20*20 cm,32 sayfa,4+ yaş grubu için, karton kapak. Yazan:Jennifer Moore Mallinos Resimleyen:Marta Fabrega Çeviren:Emine Deliorman »»
Gerd Ruebenstrunk

Epsilon Yayınları

Bazı kitaplar diğerlerinden farklıdır. Bazıları sihirli güçlere sahiptir. Ve bazılarının, tarihin akışını değiştirebilecek gücü vardır. On dört yaşındaki Arthur, tatillerini küçük bir kitabevinde, yaşlı bir kitap satıcısının yanında çalışarak geçirmektedir. Bir gün dükkânı ziyaret eden tuhaf bir yabancı, yaşlı kitapçıyı tehdit ettiğinde Arthur için tehlikeli bir av başlar. Gizemli "Cevaplar Kitab..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   4   5   6   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.