Cahil cesur olur. Hz. Muhammed (S.a.v) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Mutlak Kitabı - Mutlak Kitapları

Mutlak konu başlığında toplam 17 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Mutlak kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Sevim Sanbur

İkinci Adam Yayınları

Gemi homurdanıyordu. İskeleden uzaklaşmak üzereydi. Son bir ses duyuldu. ‘’Bekle mutlaka geleceğim!’’. Sesi, rüzgarın çıkardığı sese karıştı. Eller sallanıyor, denize çiçekler atılıyordu. Gemi uzaklaşırken Meltem içinden bir damarın koptuğunu hissetti. Gemi artık iyice uzaklaşmıştı. Kayboluncaya kadar oradan ayrılmadı. Meltem’in gözlerinden yaşlar damlıyordu. Etrafta kim..»»
Ataol Behramoğlu

Adam Yayınları

Ataol Behramoğlu`nun Lotus (Asya-Afrika Yazarlar Birliği) 1981 Edebiyat Büyük Ödülü verilen bütün şiirlerini bir araya getirecek kitapların birincisi olan bu ciltte şairin ilk şiirleri ile şu yapıtları yer alıyor:

- İlk Şiirler

- Bir Ermeni General

- Bir Gün Mutlaka

- Yolculuk, Özlem, Cesaret ve Kavga Şiirleri

- Ne Yağmur... Ne Şiirler... »»

Ahmed Levent Şangar

Bengisu Yayınları

Kendimle konuşacak zamanım olmalı. Zamanı biraz da kendime ayırmalıyım. Bu, sadece yastığa baş koyunca geceleri veya yolda yalnız yürürken olmamalı. Kendimi taltif, ikram ve moral sarmalında daha çok bulmam için zaman ve ilgimi esirgememeliyim. İnsan kendine nasıl mı iyilik yapar? Bu sualin cevabı elbette muhteliftir, ama bize göre, unvanlardan soyuluştur. Dünyevî imtiyazlarınızı a..»»
Erhan Günay

Seçkin Yayıncılık

Mutlak Bozma Nedeni Olarak Savunma Hakkının Sınırlandırılması Sanığa Müdafi Görevlendirilmesi Sanığa Müdafi Tutma Olanağının Verilmesi Savunmayı Etkileyen Kanıtların Toplanması İsteminin Geçiştirilmesi Delillerin Tartışılması ve Son Söz Verilmesi Duruşmanın Zorunlu Kapalı Yapılması Kuralının İhlali Sanığın Duruşmadan Bağışık Tutulması Sanığın Yokluğunda Duruşma Y..»»
Philippe Lacoue

İnsan Yayınları

Edebiyatta ve sanatta unutulmaz bir iz bırakmadan ve de bir biçimin [genel olarak dönüş dediğimiz], bir duyarlılığın simgesi olmadan önce, Romantizm ilkin bir kuramdır. Edebiyatın keşfiyle de, aynı zamanda, tam olarak kendi kuramının üretimi olarak edebiyatın ve edebiyat olarak düşünülen kuramın başlangıç zamanını teşkil etmektedir; buradan da hâlâ içinde bulunduğumuz eleştirel dönemi başlatmıştır..»»
Nazmi Avcı

Gece Kitaplığı

Eğitim yılların emeğidir. Emek ise mutlak tecrübe gerektiren bir oluşumdur. Yıllarını eğitimin ileriye ve aydınlığa ulaşmasına adayan bir yürekten, tüm eğitmenlere ve öğrencilere örnek teşkil edecek bir eser. ***Eğitimde mutlak başarının yolları*** kısım, kısım hayatın içinden seçilmiş ve eğitim ile tecrübeyi birleştirmiş bir eserdir. Saygıdeğer yazarımız bu eserle bir ilke imza atmış, öğretimde b..»»
Lerzan Yılmaz

Beta Basım Yayım

Marka Olabilecek İşaretler Ve Mutlak Tescil Engelleri »»
Samuel Smiles

Arvo Yayınları

Başarmanın ilk adımı bilinçtir. Görev bilincinde olanlar, sorumluluklarını harfi harfine yerine getirenler zirveye hızlı ulaşırlar. Sonuç olarak, daha fazla azim ve daha fazla başarı ile bireyden gelen mutlak güç topluma da yansır! Her insan herkes karşısında her şeyden sorumludur. Dostoyevski Düşen bir çığda hiçbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz. Oscar Wilde İnsan, sade..»»
Cem Onur Seçkin

Kavim

Ben şehrin göbek bağının kesildiği bir yerdeyim. Sizlerse şehrin göbeğindesiniz. Ben sizler tarafından kovulduğum için şehrin varoş kesimlerinde saklanıyorum. Sizlerse güzel memleketlerinizin meydanlarındasınız ve her şeyiniz meydanda. Sizlerin son model arabaları ve son model sevgilileri var benimse son model edebiyatım ve son model yalnızlığım. Sizler birbirinizi et..»»
Yusuf Şevki Hakyemez

Seçkin Yayıncılık

Kitapta egemenliğin ilk ortaya çıkışı hem teorik açıdan, hem de uygulama boyutu ile ele alınmış günümüzde geldiği aşamaya kadar geçirdiği dönüşüm ortaya konulmuştur. Ardından egemenliğin kavramsal çerçevesine değinilmiştir. Osmanlı-Türk anayasal gelişmesindeki egemenliğin serüveninden kısaca bahsedildikten sonra 1982 anayasasındaki egemenliğin sahibi, nitelikleri ve kullanılması boyutlarındaki t..»»
 « Önceki sayfa   1   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.