Eğer son birkaç yılda önemli bir fikrinizi değiştirip yenisini edinemediyseniz hemen nabzınızı kontrol edin.Ölmüş olabilirsiniz.. G.BURGESS [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi

 Alakalı resimli kitaplar

Likya Kitabı - Likya Kitapları

Likya konu başlığında toplam 30 kitap bulunuyor.
Aşağıdaki Likya kitaplar "alfabetik" sıraya göre listelenmektedir.
Levon Ter-Petrosyan

Tarih Vakfı Yayınları

Tarihin farklı topluluklar üzerinde nasıl bir değişim ve dönüşüm yaratarak bugüne ulaştığının incelenebilmesi ve geçmişte yaşanan bazı ilişkilerin geriye bıraktığı kalıcı etkilerinin anlaşılabilmesi önemli bir konudur, özellikle de tarihçi ve sosyal bilimciler açısından. Bunun için ise söz konusu toplulukların eski tarihlerine, geriye sınırlı kaynak bırakmış, az bilinen dönemlerine daha yakından b..»»
Altuğ Şenel

Librum Kitap

Arka Kapak Yazısı       “Bu yol nereye gider?” diye sorabilir insan.“Yolda ne gördün?” diye de sorar. Daha doğuda olsaydık eğer, şu soruyu sorarlardı sana: “Yol nedir?” Belki de ona, “Her gün bir yoldur” diye yanıt verirdin. Magma aylık dergi, her ay bir yoldur onun için. Yola çıkan yola dönüşür. İyi yola çıkan iyi döner. Kendi içinden geçmeyen hiçbir yol, gerçek ..»»
Barış Doğru

Okuyan Us Yayınları

Garanti Bankası'nın kuruluşunun 50. yıl kutlamaları çerçevesinde düzenlenen "Yarına Dört Işık" yarışmasında, Çevre Dalı Birincilik Ödülü alan, Türkiye'nin ilk uzun mesafeli yürüyüş parkuru Likya Yolu, elinizdeki rehber kitapta tanıtılıyor. Anadolunun en eski uygarlıklarından biri olan Likya, Fethiye ve Antalya Korfezi arasında kalan ve gunumuzde Teke Yarımadası olarak adlandırdıgımız bolgede kurul..»»
Kolektif

Okuyan Us Yayınları

Garanti Bankası`ndan 60. Yıl Armağanı: "Fethiye`den Antalya`ya Likya Yolu" kitabı
Garanti Bankası, 60. yıl etkinlikleri kapsamında yayınlanan rehber kitapla, doğa ve tarih meraklılarını, Fethiye`den Antalya`ya uzanan Likya Yolu`nu keşfetmeye davet ediyor. Kitapta, Likya Yolu`ndan yürümek isteyenler için, konaklama yerlerinden yol durumuna, gerekli malzemelerden su kaynaklarına, etaplar arası m..»»
Mehmet Yaycı

Tilki Kitap

“Hayatı bir noktadan bir başka noktaya kadar süren yolculuk olarak düşün.”“Bu yolculuğun bir yerinde yaşarsın aşkı.”“Birlikte yol alır, yaşamın tüm engebeli, inişli, çıkışlı yolunda yürürsün.”“Öyle ki ne aştığın dağlar, nede engeller senin gücünü asla tüketemeyeceğini düşünür öyle kendinden emin umutlu yol alırsın.”“Ta ki bir gün gelip iki taraftan biri yorulana kadar.”“İşte o yorgunluk, birlikte ..»»
Senem Dinç

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Sympoliteia, önceden bağımsız ve belki bazı amaçlar için kurumları ayrılmış topluluklarda, karakterleri ayrı iki ya da daha fazla komşu kentin, politik birleşimini kapsar. Sympoliteia’da polis’lerin parçası olan vatandaşlar hem kendi kentlerinin vatandaşı hem de bir çeşit “birlik vatandaşı” idiler. Sympoliteia’nın en eski örnekleri M.Ö. V. yy.da Boiotia’daydı. Sympoliteia’lar sadece anakara ..»»
Tuba Efendioğlu

Arkeoloji ve Sanat Yayınları

Likya’nın dinsel yaşamına ilişkin ilk belgeler, M.ö. V. ve IV.yy.a tarihlenen Likçe ve Hellence-Likçe çift dilli yazıtlardır. Bu yazıtların birçoğu mezar yazıtlarıdır ve ihtiva ettiği konu da şüphesiz mezar ihlalleri ve bunlara karşı alınacak önlemlerdir. Tanrıların Likçe adlarının yanı sıra çift dilli yazıtlarda da Hellence versiyonlarıyla karşılaşılmıştır. Hellen dilinin, Hellenistik Çağ itibari..»»
K. Serdar Girginer

Homer Kitabevi

Bu kitabı yazmak istememizdeki en önemli nedenler arasında, hem Türkçe hem de İngilizce nüshasının rahat taşınabilmesi ve özet bilgilerden oluşarak bölgedeki yeni gelişmelerin de anlatılacağı bir nevi gezi güzergâh rehberi mantığıyla ve güzel görüntülerle Kilikya bölgesinin hem arkeolojik kültür mirası, hem de doğal güzelliklerinin tanıtılması amacı güdülmüştür. Bu kitapta Kilikya'nın en batısında..»»
K. Serdar Girginer

Homer Kitabevi

Toros ve Amanosların Gölgesinde Kültürlerin Buluştuğu Nokta Bu kitabı yazmak istememizdeki en önemli nedenler arasında, hem Türkçe hem de İngilizce nüshasının rahat taşınabilmesi ve özet bilgilerden oluşarak bölgedeki yeni gelişmelerin de anlatılacağı bir nevi gezi güzergâh rehberi mantığıyla ve güzel görünt&..»»
Ahmet Ünal

Homer Kitabevi

Bu geniş kapsamlı kitabın içeriği, günümüz coğrafyasında ana hatlarıyla Çukurova olarak bilinen ve ilk bakışta sadece Adana Ovası gibi dar bir alanı kapsıyormuş gibi gözükse de, antik devirler coğrafyasında en başta Adana ili olmak üzere batıda Mersin (ve hatta Antalya ve Isparta'nın bir kısmı) ile kuzeyde Konya, Karaman, Niğde, Kayseri, doğuda Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep ve hatta Ş..»»
 « Önceki sayfa   1   2   3   Sonraki sayfa » 
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.