Deneyim başımıza gelen bir şey değildir, başımıza gelenlerle yaptığımız bir şeydir. Aldous Huxley [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Zinde Yayınevi

Zinde Yayınevi

• Zinde Yayınevi Kitapları | • Zinde Yayınevi İletişim Bilgileri | • Zinde Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Zinde Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 27 kitap bulunuyor."Zinde Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ferit Nazmi Çağlayan

Zinde Yayınevi

Kardeşim mümkünse her gün okuyun. Bütün ibadetlerin başı, mayesi ihlastır. Her gün işinize giderken iki üç sayfa okuyacaksınız. - Hasan Ergünal Kardaşım; bütün suallerinizi cevap verecek, müşküllerinizi halledecek, Risale-i Nur'dur. Ben de dersimi ondan alıyorum. - Hasan Sağlam Bu zamanda gençler Risale-i Nur'a çok muhtaçtırlar. Bilhassa İstanbul gibi yerlerde gençler, ancak Risale-i Nur ile i..»»
Remzi Özkan

Zinde Yayınevi

Hece ve serbest türde yazılmış, türkü tadında dizelerle süslenmiş, okuduğunuzda kendinizden çok şey bulabileceğiniz bir kitap. İçerisindeki birçok şiir bestelenmiş ve müzik dünyası ile buluşmuştur. DEFALARCA YENİDEN OKUYACAKSINIZ.»»
Hüseyin Güntekin

Zinde Yayınevi

Türk tarihi, âdeta bir göçler tarihidir. Yaşanan çok sayıda savaşın önemli sebeplerinden veya sonuçlarından biri de bu göç sürekli yer değiştiren, farklı dil, din ve kültürlerin coğrafyasına giren Türkler, ister istemez, gittikleri coğrafyadaki insanlarla bir hâkimiyet mücadelesine girişmiş; savaşmışlardır. Türkler, asıl büyük kıyım ve kırımları göçler sırasında yaşamışl..»»
Hüseyin Güntekin

Zinde Yayınevi

Bu gecenin solgundur, nuru inmez Avutulmaz gönül kasveti bitmez Gözlere dolan gözyaşları dinmez Sevgi saygı nedir, neden bilinmez.   Gönlümün ruhu gece düşte gezer Benim şu gönlüm yalnız seni sever Kalbimdeki yarama merhem olsun Senin bal gibi olan, tatlı sözün.   Mevla’m göster şu güneşin yüzünü O tertemiz güneşli gündüzünü Hele görelim ışıyan gönlünü Hem, ..»»
Hüseyin Acar

Zinde Yayınevi

“O” şimdi onu özlediğimi sanıyor. Onsuz nefes alamadığımı, gecelerce ağladığımı.. Her şarkıda onu düşündüğümü, Ve aklına geldikçe ‘canımın burnumda’ olduğunu, ‘O’ şimdi onsuz bir hiç olduğumu düşünüyor.. Söyleyin “O’’na...       »»
Hatice Öçal

Zinde Yayınevi

21 Eylül 1967 tarihinde, Denizli’nin Tavas ilçesi, Ovacık Köyünde doğdu. 5 yaşına kadar Ovacık köyünde büyüdü, sonra babası Almanya’ya götürdü; Dortmund Ahlen’de 4 yıl yaşadıktan sonra ailesinin kesin dönüşü üzerine Denizli, Tavas Kızılca kasabasında ilköğrenimini tamamladı. 11,12 yaşlarında babasının şiirleriyle tanıştı; onun şiir merakı burdan geliyor. İlkokul 4. sını..»»
Nazmiye Yazıcı

Zinde Yayınevi

Yaşamın içinde yaşanılan mekânın mı yaşanılan ortamın mı içimizde olan sevgi ve özlemleri dışa vurup yaşama katmamıza etkisi hangisindedir bilinmez? Yalçın kayaların ve gür çam ormanlarının yaylalarından koparak Karadeniz’e ulaşan berrak suların kenarında büyümüş yem yeşil çimen arasında rengârenk çiçekler gibi farklı, masmavi gökyüzü gibi duru yaşamalı. Sevgiyi esirge..»»
Emine Aslıcan Gökmen

Zinde Yayınevi

Bir zamanlar Neşe Ormanı’nda yaşayan beyaz bir at varmış. Bu Beyaz At öyle beyazmış ki ormanda yaşayan bütün hayvanlar atın beyazlığına imrenirmiş. Beyaz Atın bembeyaz tüyleri dillere destan olmuş. Hayvanlar birbiri ile sohbet ederken laf döner dolaşır mutlaka Atın beyazlığına ve güzelliğine gelirmiş.       »»
Turhan Eyüboğlu

Zinde Yayınevi

  VATAN / SAKLI MAÇKA / TURHAN EYÜBOĞLU Arka Kapak Yazısı Kusera köyünün başında güneş 25 gün önceki yerindedir. Tüfek seslerine bakılırsa düşman kara çamların gerisindedir. Ali Yemen’in iki çocuğu ve genç karısı bütün yakınlarıyla Niksar’a giden yol üzerindedir. Hordogop mevzilerinden güneye baktığında, Kusera köyünün ormanları karanlık bir bıçak gibi ayırır dağları..»»
Hüseyin Topuz

Zinde Yayınevi

Ali, imtihan neticeleri açıklandığında İstanbul’da bir medreseyi bugünkü ifadeyle İktisat fakültesini kazandığını anladı. Kendini çok değişik ruh konumu kapladı. Çünkü hem sevinç, hem de üzüntü hâkimdi. Bu büyük şehirde onu hangi konumlar? Hangi olaylar? Hangi çeşit insanlar beklemekteydi? Hep bunları merak etmekteydi. Yurdunu, yuvasını, annesini bırakıp İstanbul’a gide..»»
Hüseyin Topuz

Zinde Yayınevi

Ayşe konuşmasına devam etti: ? Annem ölürken bana söylediği son sözleri şöyleydi: “Kızım! Benim durumum kocaya kaçan kızlara ibret olsun. Sen kocaya kaçma, sakın ha sakın! Varlıkta Cenâb-ı Allah’ı unutma, darlıkta da isyana kalkışma! İlme değer ver, cehaletten yüz çevir. Topluma iyilikte model ol, kötülükte model olma sakın! Ayaklarının üzerinde kalmasını bil”. Bunlar ..»»
Ahmet Altun, Ahmet Meydan, İhsan Erkul

Zinde Yayınevi

Kur’an’ın bir ayeti olan Besmele en önce ilk insan ve ilk peygamber olan Hz. Adem’e indirildi. Hz. Adem, Besmele ayeti inince; ‘Zürriyetim (neslim) Besmeleyi okuduğu sürece azaptan kurtulur’ buyurmuştur. Daha sonra Besmele göğe çekilir ve ikinci defa yeryüzüne Hz İbrahim zamanında iner. Hz. İbrahim Nemrut tarafından ateşe atılınca imdadına besmele yetişir; onu okur ve at..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.