Bir an için, Tanrı’nın gücü bende olsun isterdim, anne!” Eugenie [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Yolda Kitap

Yolda Kitap

• Yolda Kitap Kitapları | • Yolda Kitap İletişim Bilgileri | • Yolda Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Yolda Kitap isimli yayınevine ait Toplam 18 kitap bulunuyor."Yolda Kitap" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Rafettin Ayvacı

Yolda Kitap

fikirlerimiz düşüncelerimiz vatanımızın birliği bütünlüğü için, kalkınması için ülkemiz insanının mutluluğu, refahı için, kültürlerimizin, örf ve adetlerimizin, görüşlerimizin farklılığı bizim zenginlik kaynağımızdır. sağcı da olsak solcu da olsak; Türk de Kürt de Alevi de Sünni de olsak; tarihimizden ders alarak geleceğimizden ilham alarak hep beraber başarıları yakalamaya omuz omuza b..»»
Rafettin Ayvacı

Yolda Kitap

İnsan mutluluğu arıyor saadet bizim elimizde arayan bulur huzuru mutluluk kendi elimizde bir yaz günü sana geliyorum rüzgara karşı bağrım açık söyleyeceğim sevdiğimi deniz kenarında sana açık açık şimdi yanında değilim ama dün de bugün de yarın da yüreğin kadar yanındayım kendini yanlız hissettiğinde elini kalbine koy ben hep ordayım»»
Mustafa Angın

Yolda Kitap

Duvar; inançtan ateizme, bilimden felsefeye, estetikten popülere, kaderden kapitalizme, emekten sömürüye bütün bir hayatı ‘sözden afişler’e taşıyan bir roman… Duvar; birbiriyle çarpılıp çoğalan, kimi zaman farkına bile varılmadan ömür tüketilen duvarlarla örülü bir evrene açıl..»»
İsmet Özer

Yolda Kitap

Hani bazı insanlar derler ya; hayatımı yazsam roman olur diye ama çoğu insan bunu başaramaz. Ne kalemi yeter ne yüreği! İsmet Özer bunu başaranlardan biri. Kitabı okuyunca anlayacaksınız ne cenderelerden geçtiğini! Bu kadarı da olmaz abartı deyip inanamayacağını bölümler de var ama yazar bu bölümleri gerçek belgeler eşliğinde anlatmış.Yoksul bir çocukluk, kaybolan bir gençlik. Hiç bilmediği bir ü..»»
Bedri Ateş

Yolda Kitap

***Ömrümüz kaya diplerinde biten; yaban çiçeği Oğul, Güneşi ararız yalçın kayaların gölgesinde Yel eser, fırtına olur, kar yağar Güneşi ararız*** (Tanıtım Bülteninden) »»
Rafettin Ayvacı

Yolda Kitap

İnsan Ol Ne aldanan ol Ne aldatan ol! Önce insan ol. Paylaşmayı, sevmeyi öğren, Sevilmeyi öğren, öğret. Ömür kısa, gelip geçer Sen senden geçme. (Tanıtım Bülteninden) »»
Serpil Haykır

Yolda Kitap

Anneannem beni 'Ütrücem' diye severdi. Peygamberimiz, ***Kur'an öğrenen ve öğreten, ütrüce meyvesi gibidir*** dermiş. Ütrüce hem çok tatlıymış, hem de kokusu çok güzel meyveymiş. Anneannem bana bu ismi, doğmadan vermiş. Kur'an ehli olayım diye. Anlatırdı: ***Semiham! Reyhan güzel kokar ama, acıdır. Hurma tatlıdır ama, kokusu yok!*** (Tanıtım Bülteninden) »»
Yahya Kesici

Yolda Kitap

İlk insan olan Hz. Adem ve eşinin yaratılış gerçeği, görevleri, dünya hayatı, dünya hayatındaki deri rengi, nasıl çoğaldığı, topraktan yaratılmanın nasıl devam ettiği, zamanımız insanının anne rahmine ilk düşüşü, yaratılış aşamaları, ruhun anne rahmindeki bedene üfürülme zamanı, anne rahmindeki bebeğin gelişim aşamaları, kişilik kazanması, ruh, nefis, beden ilişkisi, canlanmanın nasıl başlandığı, ..»»
Yüksel Y. Doğan

Yolda Kitap

Bir dönemin Bülent için gerektirdiği kaçışlar onu geçmişle bugün arasına sıkıştırır; talihsizlikler, arkadaşlarının da yardımıyla kendisine ve çevresine bir soluk aralamaya çabalayan Bülent'in peşini, bırakmaz. Buna hastalığı da eklenince, sonu gelmeyen bu kaçışlar herkesi şaşırtacak bir şekilde son bulur. ***Bazen de: Tarif edemezsin kilitlenir kalırsın. Birbirine benzer her şey, aynılaşır. ..»»
MEhmet Geliç

Yolda Kitap

Hepimiz günün yorgunluğunu atmak için rahat bir yatakta, güzel bir uyku arzularız. Bazılarımız deliksiz sabahlarız, bazılarımız defalarca uyanırız. Rüyalar görür bazılarımız; kimi ömrü boyunca beş defa, kimileri her uykuda üç defa. Yüzde doksanımız ise gördüğü rüyaları hatırlamaz bile. Peki ya hatırlayanlar, ne kadarını hatırlıyorlar? Ya da hatırladığımız rüyalar bize ne anlatıyor olabilir? Bir..»»
Mehmet Cambaz

Yolda Kitap

Güllere, çiçeklere, ağaçlara, çimenlere göz yaşları dökmek yasakmış bu sokaklarda, caddelerde Parklarda! Güller çoğaldı, çiçekler çoğaldı… Genç insanlar çoğaldı;, Göz yaşları yağmur oldu.. Gaz bombaları, biber gazlarının Gözyaşlarına rağmen…! Çiçekler açtı, güller açtı, Güneş'e; kardeş yıldızlara karşı Günaydın, bonjeur dediler Bembeyaz dişleriyle; gülümsediler Gezi'de Taksim'de; Wall S..»»
Yunus Emre

Yolda Kitap

Sen bir meleksin Bir gün gideceksin Ama götür beni Gittiğin yere Biliyorum sıkıldın Elbet sıkılırsın Götür beni gittiği yere Sen yokken durur zaman Sen varsan güler insan Senin bedenin Tabutum olsun Hayat seni beklemek ve sensizlikten ibaret ve eğer öyleyse Senin bedenin Tabutum olsun (Tanıtım Bülteninden) »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.