Sevmek acı çekmektir, sevmemekse ölmek.. ARİSTOTELES [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Yol Yayınları

Yol Yayınları

• Yol Yayınları Kitapları | • Yol Yayınları İletişim Bilgileri | • Yol Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Yol Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 37 kitap bulunuyor."Yol Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Mark Epstein

Yol Yayınları

Arka Kapak Yazısı       Travmanın yaşam yolculuğundaki rolünün çığır açan tarzda yeniden incelenmesi, büyüme ve iyileşmenin kapısını aralıyor. Ünlü psikiyatrist, yazar Dr. Mark Epstein bu kitapta, travmanın dönüşümsel potansiyelini ortaya çıkararak zihnin kendi gelişimi için nasıl kullanılabileceğini gösteriyor. Travmayı sadece şanssız olanlar yaşamaz. O, psikoloji..»»
David Starbuck

Yol Yayınları

Bu kısa, ama pratik kılavuz; güvenli bölgenizden dışarı çıkma cesaretini yeniden kazanmanıza, öğrenme - öğretme yöntemlerini ve gereklerini karşılamaya yönelik bazı tehlikeleri göze almanıza yardım edecektir.Elinizdeki kitap öğrenme ve öğretmeyi; heyecan verici, öğrenci odaklı, kolay ve eğlenceli kılmanın stratejisini ve bununla bağlantılı uygulamaları kapsamaktadır.Kita..»»
Chuang Tzu

Yol Yayınları

Lao Tse ve Chuang Tzu, Tao Te Ching ve Meseller-Diyaloglar... İşte birbirini tamamlayan iki ad ve iki kitap... İkisi de aynı görüşleri dile getiriyorlar, öğretileri aynı ama üslupları çok farklı... Lao Tse'nin ağırbaşlı, az sözle çok şey anlatan, birçok anlamlar içeren ve çeşitli yorumlara açık üslubuna karşın Chuang Tzu&#..»»
Toru Namikoshi

Yol Yayınları

İçindekiler: Şiatsu'nun Japonca'da sözcük anlamı parmakla bastırmaktır. İşte Şiatsu budur. Uzak Doğu'da binlerce yıldan beri iyileştirici gücü saptanmış, bedenin yüzeyinde bir sistem halinde bulunan duyarlı noktalar olduğu bilinmektedir. Yapılacak iş bu noktalara bastırmaktır. Bunu siz de yapabilirsiniz. Kendinize yapabilirsiniz, arkadaşlarınıza, sevd..»»
Ömer Tulgan

Yol Yayınları

Zen bütünüyle Anadolu kültürüne yabancı da değil... Hacı Bektaş-ı Veli'nin, Yunus Emre'nin, Mevlana Celaleddin-i Rumi'nin Yol'unda, düşüncesinde Zen var. Japon Zen'inin Bambu Yolu'yla (Chiku Do) Mevlevilikteki ney'le "Dem Çekme" geleneği, iki kültür arasındaki köprülerden biri... Ömer T..»»
Haydar Ersöz

Yol Yayınları

Sürükleyici bir gerilim ve aşk kurgusu içinde, Alevi evren görüşü ve yaşam biçimiyle tanışıyoruz. Suyu kendine örnek alan bir dünya ve yaşam anlayışı bu... Su kadar yumuşak, ama dağları yerinden oynatabilir. Sel olup her şeyi yıkıp sürükleyen su kadar güçlü ve zaptedilmez...Ayrıca, kuru söyleme gerek bırakmayan, t&u..»»
Ümit Sayın

Yol Yayınları

Cinsellik konusunda son yıllarda yapılmış bilimsel araştırma ve buluşları kolay anlaşılır ve uygulanabilir bir biçimde sunan bu kitabı, kendini, cinselliğini, cinselliğinin boyutlarını tanımak isteyen Her Kadın; mutlu ve uyumlu bir cinsel ilişkinin kadın cinselliğini tanımadan olamayacağının bilincinde olan Her Erkek; cinsellikte daha güçlü, daha üstün hazların ar..»»
Kolektif

Yol Yayınları

Bu kitapta Karate'nin kısa tarihini, kimi başka Doğulu savunma ve savaş sanatlarıyla ilgili bilgileri, Karate öğrencilerine pek yararlı öğütleri ve kendisinin Japonya'da bulunduğu sıralarda gerçekleşmiş ve çok sürükleyici bir biçimde ayrıntılarıyla anlattığı kimi önemli karşılaşmaları bulacağız. Gene usta öğrenci ilişkisi ve her zaman..»»

Yol Yayınları

Gustie L. Herrigel kendi alanında bir klasik sayılan "Zen ve Okçuluk" adlı kitabın yazarı Eugen Herrigel'in eşi. Japonya'da uzun bir eğitimden sonra Usta Bakuyo Takeda'dan çiçek düzenleme sanatında ustalık diploması almış olan Gustie Herrigel de kocasının kitabından hiçbir bakımdan aşağı kalmayan bu kitabı yazdı. Yalnız Japon çiç..»»
Suavi Kendiroğlu

Yol Yayınları

Uzak Doğu'dan 50 Savaş Hikayesi "Yagyu Tajimo no Kami'nin evcil bir maymunu vardı. Hayvancağız kılıç antremanlarında öğrencileri izlerdi. Doğası gereği taklitçi olduğundan kılıç tutmayı ve kullanmayı öğrendi. Kendi çapında bir usta olduğu da söylenebilirdi. Bir gün bir ronin, mızrağıyla elinde bambu kılıcı bulunan maymuna ansızın sal..»»
Eşref Bağrım

Yol Yayınları

Büyük bir alışveriş merkezinde, 'İslam Komandoları' diye bir örgütün militanı olduklarını iddia eden iki kişi banka şubesini basar. Aynı anda da, merkezin başka bir noktasında, iki sabıkalının, küçük bir çocukla genç bir kızı rehin tuttuğu anlaşılır. Bu kişilerden birinin, tecavüzden de yatıp çıkmış olması, polisin ve ..»»
Edward Conze

Yol Yayınları

Hinayâna, Mahâyâna, Tantra, Amidizm, Lamaizm, Zen... Birbirinden değişik felsefelerin, öğretilerin, inançların hepsi Budizm mi? Yetkin bir Budizm uzmanı olan E. Conze Budizmi 2500 yıllık bir süreç içinde ele alarak bize bütün yönleriyle tanıtıyor. Böylece Budizmin yerleştiği ülkelerde ve farklı kültürlerde nası..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.