Geceler sonsuz değildir. ALBERT CAMUS [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Yitik Ülke Yayınları

Yitik Ülke Yayınları

• Yitik Ülke Yayınları Kitapları | • Yitik Ülke Yayınları İletişim Bilgileri | • Yitik Ülke Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Yitik Ülke Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 352 kitap bulunuyor.
Edebiyatın Yitik Ülke’si 2000 yılının Mart ayından bugüne devam ediyor… Bir edebiyat yolculuğu Yitik Ülke. Kurucusu Kadir Aydemir İnternetten (sosyal medyadan) bir yayınevine dönüşen ilk yer olan Yitik Ülke (www.yitikulke.com), 2006′dan beri yazarların, edebiyatla ilgilenen herkesin şiir, öykü, roman, deneme, sinema, araştırma vb. dallardaki dosyalarını seçerek kitap haline getiriyor. Öncelikle Yitik Ülke Yayınları’nın kitaplarını alıp detaylı olarak inceleyin ve dosyanız/projeleriniz üzerine bizimle iletişime geçin. Yitik Ülke’de herkese yer var.
Son Yayınlanan Kitapları
Milan Dobricic

Yitik Ülke Yayınları

Bombalar çiçekleniyorgümbürdüyor yaprakları,güvercinler bilegüzel kokuyor Mümkündür ilkyazKuzgun Milan’ın ilkyazı,steril bir mevsim, beyaz ışıklar altındatastamam fayansların arasındabeyaz bir önlük giymiş ilkyaz,siyah yas kıyafetleri yerine.»»
Melike İnci

Yitik Ülke Yayınları

İlk romanı O Anda’da okurunu ilk sayfada kendisine âşık eden karakterlerle tanıştırdı, çoğu okur kitaplarının birinci sayfasını okuduğunda son sayfaya dek elinden bırakamadı. Aşk Sıraya Girmez, bu heyecan dolu karakterlerden Selim ana karakteriyle aşkı, hayatı ve ölümü erkek gözünden görmeye fırsat verdi. İki kitabı okuyan herkesin merak ettiği Yasemin’in Murat’la tanışma hikâyesidir. Herkes Kırıl..»»
Nalan Tuntaş

Yitik Ülke Yayınları

“Cahide”, “Zor Yıllar”, “Arşipel'in Çocukları” ve “Zirvede” adlı romanların yazarı Nalân Tuntaş'tan unutulmayacak bir roman daha: “Gölge Kadın”Anıların içinde yaşayan yalnız bir kadının duygu yüklü yaşamı; içe dönüklüğü, dışlanmışlığı, unutulmuşluğu, karabasanları... Kendini toplumdan soyutlayan Aslıhan’ın bastırılmış cinselliği, çaresizliği, umutsuzluğu onu nereye kadar götürecektir?Londra, İstan..»»
Zekeriya Çavuşoğlu

Yitik Ülke Yayınları

Ulusal Kurtuluş Savaşımız, günümüze dek gelen ve sürekli devam edecek olan bir savaştır. Bu çabalar uygarlığın mutlu ışıklarını yakalayıncaya kadar sürer. Bu destan, ulusumuzun bu mutluluk pırıltılarını yakalama çabalarındaki inancın gönülden yansımasıdır. Bu destan, ulusumuzun geçmişteki sesi, geleceğe uzanan umutlarının, çabalarının bitmez tükenmez ifadesidir. Biz geçmişte yaşanmış olan acıla..»»
Antoine De Saint-Exupery

Yitik Ülke Yayınları

Fransızca tam metinden muhteşem bir çeviri! Küçük Prens'i bir de Hamdi Tuncer'in özenli Türkçesiyle okuyun. Antoine de Saint-Exupery’nin başyapıtı Küçük Prens, yayımlanmasının üzerinden daha yüz yıl bile geçmeden 295 dil ve lehçeye çevrilerek başyapıt niteliğini fazlasıyla hak ettiğini kanıtlamıştır. Yediden yetmişe herkesin rahatlıkla okuyabileceği bu çağdaş masal, fantastik yanıyla küçüklere,..»»
Refik Baskın

Yitik Ülke Yayınları

Hey Gidi Karadeniz, usta kalem Refik Baskın’ın uzun yıllar üzerinde çalıştığı benzersiz bir Karadeniz kitabı. Adeta yaşayan bir hayat ansiklopedisi. Bu kitapla Karadeniz, dünden bugüne tarihteki yerini ve önemini bir kez daha kanıtlıyor. “Macera romanı kadar çekici, felsefe kitabı kadar etkileyici buldum. Her başlık altındaki bölüm başlı başına bir kitap...” Hasan Kıyafet “Refik Baskın olayl..»»
Sema Fener

Yitik Ülke Yayınları

Günümüzde her yurttaş gazeteci. Akıllı telefonlar, tabletler yardımıyla günlük yaşamda yakalanan görüntüler; olaylar, yaşam, doğa, anında paylaşıma sunuluyor. Elektronik ve bilgisayar teknolojisindeki bu gelişmeler kısa filmi de başka bir platforma taşıdı. Dijital olanakları kullanarak film çekmek daha kolay ve düşük maliyetli. Hazırlanan ürünün web üzerinden online gösterime sunulması uluslararas..»»
Ümit Coşkun

Yitik Ülke Yayınları

Bebek ve Çocuk Bakımının Erkekçesi, adlı kitabından sonra yazar Ümit Coşkun, ergenlik çağına ilişkin derlediği bilgileri bu özel kitapla ele alıyor. Konuyu birçok açıdan derinlemesine değerlendiren yazar, özellikle madde bağımlılığına dikkat çekerek anne ve babalara yol gösteriyor. Elinizdeki bu kitap, anne ve babaların yanı sıra, eğitmenler için de yararlı olacak önemli bilgilere sahip. Kuzuların..»»
Orhan Çetinbilek

Yitik Ülke Yayınları

Poyraz, erkek aklının cinsellikle ilgili yargılarının ve ince hesaplarının doğanın devreye girişiyle nasıl altüst olduğunun bir anlatısı. Hayatla belki de bazen kentten kaçarak  barışık yaşamayı başarmış, erdemini eyleme dökebilen ve her biri en radikal deneyimlere açık bir avuç insan... Neredeyse kendi trajik yıkılış ve dirilişinin bir seyircisi, hatta bu insanların arasında dolaşan bir ‘yabancı’..»»
Emrah Seferoğlu

Yitik Ülke Yayınları

Zülfü Livaneli; sadece müzik adamı, romancı, bilim adamı, siyasetçi olarak tanımlanamaz; yaşadığı devri, şimdisini yaratan geçmişiyle var eder, geleceği görmeye çalışır. Zülfü Livaneli; uzmanlaşma kıskacına girmeden yaratıcılığı yok eden rutin çalışma sisteminden uzak durarak kültürler arası ve disiplinler arası düşünce sistemini içselleştirir. Böylece kendisine özenilen, ancak bir o kadar da o yo..»»
Melek Eryazıcı

Yitik Ülke Yayınları

“Ben ıhlamur ağaçlarını seninle sevdim. Sonra yaseminleri...Gökyüzüne kattığın maviyi, kale-içindeki eski caminin önünde seni heyecanla beklemeyi bir de...Sahi beklemek kaç kişilikti?Özleminle yürüdüğüm ıhlamur ağaçlı yola ruh veren ayak izlerin mi? Sana söz vermiştim yıllar önce.Seni görmeden ölmeyeceğim!Ve şimdi sözümü tutmaya geldim.”»»
Serkan Türk

Yitik Ülke Yayınları

Daha çocuk sayılabilecek yaşlarda birkaç teneke kutuyu ve saksıyı barındıran balkon bütün dünyamken, şimdi giderek eskiyen bir eşya gibi hissettiğim bedenim, dünyayı aramaktan vazgeçti. Rüzgarlarını özlediğim tepeler yeşilliklerini kimlere verdi kim bilir? Cam parçacıklarını güneşe tutup görmek istediğimiz renkli dünya, gökyüzüm -bana ait olmadıysan da hiç- daha bir yakın sanırdım. Uçakların içind..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.