Sevilmeden sevmekten daha feci bir şey yoktur. TURGENYEV [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Yitik Ülke Yayınları

Yitik Ülke Yayınları

• Yitik Ülke Yayınları Kitapları | • Yitik Ülke Yayınları İletişim Bilgileri | • Yitik Ülke Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Yitik Ülke Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 105 kitap bulunuyor.
Edebiyatın Yitik Ülke’si 2000 yılının Mart ayından bugüne devam ediyor… Bir edebiyat yolculuğu Yitik Ülke. Kurucusu Kadir Aydemir İnternetten (sosyal medyadan) bir yayınevine dönüşen ilk yer olan Yitik Ülke (www.yitikulke.com), 2006′dan beri yazarların, edebiyatla ilgilenen herkesin şiir, öykü, roman, deneme, sinema, araştırma vb. dallardaki dosyalarını seçerek kitap haline getiriyor. Öncelikle Yitik Ülke Yayınları’nın kitaplarını alıp detaylı olarak inceleyin ve dosyanız/projeleriniz üzerine bizimle iletişime geçin. Yitik Ülke’de herkese yer var.
Son Yayınlanan Kitapları
Harun Özen

Yitik Ülke Yayınları

Kendinizi ne kadar tanıyorsunuz? Ruhunuzun karanlık odalarında gizlenen ve ortaya çıkmak için fırsat kollayan kötü yanınızla yüzleşmeye hazır mısınız? Kudret'in hayat hikâyesini okurken kendi masumiyetinizi sorgulayacak, hayata bir katilin penceresinden bakarken, aynı zamanda onunla ne kadar ortak noktanız olduğunu fark edeceksiniz. Tüyler ürperten cinayetlerden tutku dolu aşklara uzanan garip bir..»»
Metin Sefa

Yitik Ülke Yayınları

Uzağın belirsizliğinden bakmak kendine göz göze gelmemek kimseyle söz söze erguvan gölgesi akmaşüstüleri karıştırır loşluğu dokunulmadan geçilmiş serinlerin elleri yaşamak diyorlar ama dağılıp gitmek bu yangınını çağıran dumanlar gibi.   »»
Bülent Karslıoğlu

Yitik Ülke Yayınları

Evreni konuşuyoruz, soluklanan bandoyu Biçimsiz bir at gibi iniyor sazlığa ay "Çok uzun sürdü bu yıl kış Yoruldu sözcüklerim" diyen sesin. Denizi sağına alıyor adam Görünmez gövdesini kaldırıyormuşçasına. Eski resimler, ayın kuyusunu boşaltan çıkrık Yarım kalmış şiirler Avluda kıvrılarak büy&u..»»
Sine Ergün

Yitik Ülke Yayınları

Burası Tekin Değil, sesini suskuda arayan bir ilk kitap. Suskusunu bıçak gibi bileyerek dili ve öyküsünü tam ortadan yarıyor. Cesur bakışını, insanın ve ilişkilerin karanlık tarafına çevirirken varoluşun eski yaralarını usul usul kaşıyor. Bungun sokaklar, yorgun kediler, eski sevgiler ve ölüm... Bitimsiz sorguların izinde her şey tedirgi..»»
Göksel Bekmezci

Yitik Ülke Yayınları

Genç Stand-Up’çıdan zihnin labirentlerine yolculuk. 1. baskısı tükenen “Gri Hikâyeler” oyunlarla dolu bir ilk kitap! Göksel Bekmezci ironik ve eleştirel üslubuyla sözel bir şölene davet ediyor sizleri.»»
Kadir Aydemir

Yitik Ülke Yayınları

Cunda Adası, diğer adıyla Ali Bey Adası... Bu kitapta birbirinden farklı, ama orada geçen, kimi zaman denize değen, kimi zaman boş sokaklarında gezinen Cunda öykülerini bir arada bulacaksınız. Ada meraklıları ve deniz tutkunları için yepyeni bir yolculuk fırsatı... İşte; Alper Akçam, Bedirhan Toprak, Bilge Akay, Deniz Günal, Ertuğrul Söyler..»»
Kadir Aydemir

Yitik Ülke Yayınları

Aşkla erotizmin, ölümle ayrılığın buluştuğu öyküleri Kadir Aydemir'in şiirsel dilinden okuyacaksınız Aşksız Gölgeler'de... Bazen bir deniz kabuğu, bazen bir rüzgârgülü size yalnızlığı fısıldayacak... Tam burada, kim bilir, belki de sessizliğin kendisidir yazılanlar. Kadir Aydemir'in ilk öykü kitabı Aşksız Gölgeler, edebiyatta..»»
Onur Behramoğlu

Yitik Ülke Yayınları

  İlhan Berk gibi harika!, harika!, diyerek okuyorum seni. Okuyup üflüyorum! Leylâ Erbil   İki gündür ‘Asit ya da İksir’ ile oturup kalkıyorum, elimden bırakamadım. Şiire olan inancımı tazeleyen dizelerin için hem teşekkür ederim hem de seni kutlarım. Ailenizin şiir bayrağını daha da yükseklere taşıyacaksın belli ki. ..»»
Jak Alguadiş

Yitik Ülke Yayınları

Jak Alguadiş'in, Gitmenin Tam Vaktiydi'de, ama bilerek ama bilmeyerek, Binbir Gece Masalları'ndan doğan bir anlatma geleneğinin modern bir karşılığını verdiğini; kutu içinden kutu çıkan, bir halkadan daha genişine ilerleyen amansız kader hikâyeleri ile kaybolmuş bir zamanın anahtarını bulup bize yeniden armağan ettiğini düşünüyorum. Gitmenin Tam Vakti..»»
Tülin Dursun

Yitik Ülke Yayınları

Tülin Dursunun güçlü kaleminden yaşanmış, sarsıcı, gerçek öyküler Türkiyeden insan manzaraları ve hiçbir yerde rastlayamayacağınız özgün hikâyeler bu kitapta bir araya geldi Çocukluk yıllarımızda bize anlatılan masalların etkisinde kalmayan hiç kimse yoktur. Masalların içindeki iyi kalpli kahramanları kendimizin yerine koyarak, arkadaşlarımızla olan ilişkilerimizi belirlemişizdir. Onların gerçek o..»»
Zerrin Soysal

Yitik Ülke Yayınları

Hayat çizgimiz sokaklarda, işyerlerinde, hükümet binalarında değil evlerimizin dört duvarı arasında şekillenir diyen Zerrin Soysal Yedi Gün Duası'ndan sonra bu romanında yine kapalı kapılar ardında yaşanan bir hikâye anlatıyor. Mümtaz'la Nihan'ın işyerinde kesişen yaşamlarından yola çıkarak aşkı ve evliliği sorgulayan bu romanda aşk nedir, ölünceye kadar sürecek bir aşk mümkün müdür, engeller aşkı..»»
Zerrin Soysal

Yitik Ülke Yayınları

Gerçek görünen midir yoksa görünenin ardına gizlenen mi' Gidenin yükü mü daha ağırdır, geride kalanın mı' En çok sevdiklerimiz incitir bizi; peki sevgiyle nefret arasındaki sınırı kim çizer' Zerrin Soysal, ilk romanı Yedi Gün Duasıyla okurlarını uzun ve edebiyat lezzetiyle donatılmış bir yolculuğa çıkartıyor. Başarılı kurgusu ve dramatik yapısıyla bu roman, aklınızı uzun süre meşgul edecek Bu kita..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.