Kapitalistler öylesine para delisidirler ki, bize bir gün onları asacağımız urganı bile satarlar. (Mao) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Yitik Hazine Yayınları

Yitik Hazine Yayınları

• Yitik Hazine Yayınları Kitapları | • Yitik Hazine Yayınları İletişim Bilgileri | • Yitik Hazine Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Yitik Hazine Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 37 kitap bulunuyor."Yitik Hazine Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Salih Gülen

Yitik Hazine Yayınları

Salih Gülen’in kaleme aldığı Osmanlı’nın Gözyaşları tarihî gerçekleri hikâye güzelliğiyle sunarken okuyucuyu geniş bir coğrafyada hüzün yolculuğuna çıkarıyor. Eser, Osmanlı’nın kuruluş yıllarından çöküş dönemine kadarki zaman diliminde bu medeniyeti ayakta tutan değerleri ve bu değerleri yaşatmak iç..»»
Salih Gülen

Yitik Hazine Yayınları

Çanakkale, gırtlağına bıçak dayanan bir milletin en tabiî karşılığı vermesi ve sömürgecilere dur demesinin diğer adıdır. Türk tarihinin en kanlı zaferi; et ile demirin, ateş ile suyun kapışmasıdır Çanakkale. Bu ölüm kalım harbi tarihin şerefli sayfalarından biri olur, Çanakkale Sahne-i Harbi milletin hafızasına bir destan olarak kazınır..»»
Halide Alptekin

Yitik Hazine Yayınları

(...) Bundan sonra dinlenip dinlenip, parça parça yapılan taarruzlar pek parlak sonuçlar vermedi. Köyün içinde çok şiddetli sokak çarpışmaları oldu. Her iki taraf da, zaman zaman yanlışlıkla, kendi birliklerine ateş açtı. Saat 03:00' te yeniden bir hücum yaptı Türkler ve Kumkale'ye girdiler. Çok sayıda Fransız'..»»
Kenan Çetin

Yitik Hazine Yayınları

Türk tarihinin en büyük iki devletinden biri olan Selçuklu Devleti'nin bütün yönleriyle Kültür ve Medeniyeti anlatan çalışma, alanında bir ilk özelliği taşımaktadır. Medeniyetin güzel örnekleri kitap içinde renkli olarak verilmiş, ayrıca metinler zengin görsellerle zenginleştirilmiştir. Selçuklu Med..»»
Necdet Öztürk

Yitik Hazine Yayınları

Osmanlı'nın ilk iki yüzyılında toplum hayatını anlatan çalışma, bu dönemde düğünleri, çeyizleri, ilginç gelenekleri, din algısını, sırlı olayları devrin kaynaklarına dayanarak ortaya koyuyor. Osmanlı toplumunun süper bir devlet olma yolunda yaşadıklarını ortaya koyan çalışma, günümüz okurunu devrin kaynaklarıyla buluşturuyor. Türk kültürünün o çok renkli, çok zevkli ve estetik halini tanımak iste..»»
Abdullah Demir

Yitik Hazine Yayınları

Dırahta ger ziyan etse karınca, zarar var mıdır, ânı kırınca 'Yarın Hakk'ın divanına varınca Süleyman'dan hakkın alır karınca. Kanuni ile Zembilli Ali Efendi arasında anlatılan meşhur rivayetlerindendir, ağaca dadanan karıncaların imhasının yarın padişahtan sorulacağı hususu. Bir karıncanın dahi hakkını alacağı düşüncesiyle yargı sistemini kuran Osmanlıların günümüze mesajlarıyla adalet anekdotla..»»
Ramazan Balcı

Yitik Hazine Yayınları

Saray Günlüğüm, Sultan II. Mahmud döneminde Enderun hizmetine alınan Hafız İlyas Ağa'nın 19 sene boyunca Osmanlı sarayındaki hatıraları esas alınarak hazırlandı. Eser, Dr. Ramazan Balcı'nın, hatıraları tamamlayıcı bilgileri ve değerlendirmeleriyle daha da zenginleştirildi. Böylece Osmanlı sarayında yaşananları hayal mahsulü bilgilerden değil içeriden bir bakışla öğrenme fırsatı bulundu.»»
Haluk Çağdaş

Yitik Hazine Yayınları

Sivas'ın ilk fotoğraflarının II. Abdülhamid Yıldız Koleksiyonu'nda bulunması ile beraber başlayan yolculukta şehre dair eski fotoğraf ilaveleriyle bir şehrin hikayesi ortaya konuluyor. Sivas'ın Resmi isimli eser Tarihin Gözleri Serisi'nin ilk kitabını oluşturuyor. Tarihi fotoğrafları Ahmet Turan Alkan'ın ustaca değerlendirmeleriyle okurken bir yandan da Sivas'tan ..»»
Turan Şahin

Yitik Hazine Yayınları

Halide Alptekin

Yitik Hazine Yayınları

17. yüzyıl Osmanlı hac yolculuğunda yaşanan aşk hikâyesinin anlatıldığı bir roman. Ülkemizde Surre ile alakalı ilk roman çalışması olan kitapta Sultan ¬IV.Murat zamanı İstanbul'u gözler önüne seriliyor. Surre için yapılan hazırlıklara yer veriliyor ardından da İstanbul İzmit yolu üzerinden yola çıkan Surrenin Anadolu'yu baştanbaş..»»
Necdet Öztürk

Yitik Hazine Yayınları

Osmanlı Devleti'nin kuruluş yıllarında devlet teşkilatının nasıl oluşturulduğunu, ordunun, hukuk sisteminin, adaletin, düzenin nasıl tesis edildiğini, fethedilen bölgelerde halkın gönlünün nasıl kazanıldığını anlatan çalışma, doğrudan dönemin birinci el kaynaklarını esas alarak Prof. Dr. Necdet Öztürk'ün enfes üslubuyla okuruna yeni okumalar vaat ediyor. Osmanlı Devleti'nin süper güç olma yolunda..»»
Metin Hülagü

Yitik Hazine Yayınları

Bu kitap; vefasızlığı, ihaneti, en kârlı emellere en kanlı yollardan geçildiğini belgelerle gözler önüne sermesi bakımından büyük önem taşımaktadır. Eser, Alman Kaiseri’nden Osmanlı padişahına; Enver Paşa’dan Mustafa Kemal Paşa’ya kadar farklı kişi ve kurumların Panislamist faaliyetlerine yer veriyor. Günümüzde baz..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.