Sevgi bir inanç davranışıdır. İnancı az olanın sevgisi de azdır. ERİCH FROMM [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Yaz Yayınları

Yaz Yayınları

• Yaz Yayınları Kitapları | • Yaz Yayınları İletişim Bilgileri | • Yaz Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Yaz Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 16 kitap bulunuyor."Yaz Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Yasemin Efe

Yaz Yayınları

Güneşi görmek istiyoruz! Yaşamak istiyoruz! Kalabalığın en önünde Mitra, Hektor ve Saşa yer alıyordu. Gidecekleri yer belliydi; Hades'in şatosu. Şatoya yaklaştıkça kalabalığın sesi daha da yükseliyordu. Özgürlük! Özgür olmak istiyoruz! Güneşi görmek istiyoruz! 13 yaşında çıktıkları Hadesis'e 18 yaşında geri dönen Mitva ve Hektor, amaçlarına ulaşmak için hayatlarını ortaya koymuşlardır. Maceranın..»»
Yasemin Efe

Yaz Yayınları

Ölümsüzlük iksirinin peşinde olan yeraltı tanrısı Hades... Hayatta kalabilmek için yeraltı tanrısı Hades'in ülkesi Hadesis'ten kaçan iki genç$$ Mitra ve Hektor... Yeryüzünde olanları eğitiniz der... ve Hades'in zulmünden çocukları korumaya çalışan bilge... Karanlığın Bilgesi'nde kendinizi mitoloji tarih ve fe..»»
Hasan Denis Kalkan

Yaz Yayınları

Sizi geçmişe, Anadolu'ya, doğaya, köylere, kasabalara, saf ve temiz insanlara, sevgilere ve dostluklara alıp götürecek bir roman. Abidin'in yaşamı etrafında örülen yalın anlatımlı, uzun soluklu bir dönem romanı. Anadolu'nun küçük bir köyünde başlayıp, Türkiye'nin değişik bölgelerine uzanan bu yaşam serüveni, ülkemizi bugünlere taşıyan "dün"e ayna tutan ve kendini demokrasi, özgürlük ve hümanizmin ..»»
Numan Kartal

Yaz Yayınları

‘’Yaz Yayınları’’, bu kez de Numan Kartal’ın Çoban Kız adlı kitabını övünerek sunuyor. Bu kitabın da yazarın diğer kitapları gibi büyük ilgi göreceğine yürekten inanıyor. Bu kitabın da en önemli özelliklerinden birisi geleneksel Halk Masallarının Çağdaş bir dille kaynaştırılarak işlenmiş olmasıdır. Masallar yapmacıksız ve içtenliklidir. Okuyucular bu masallarda da k..»»
Mustafa Işık

Yaz Yayınları

İnsanların kendi geleceğini yok etmek için çevreye, doğaya verdiği zararları, hayvanların ağzından anlatan bu çocuk romanı, geleneksel "fabl" türünü aşmış, fantastik bir kitaptır. (Arka Kapak) »»
Erol Toy

Yaz Yayınları

Osmanlı'nın son dönemini yani Tanzimat Sürecini ve Mustafa Reşit Paşa'nın Paris'e gidişinden Mustafa Kemal Paşa'nın Anadoluya geçişine kadar uzanan dönemi anlatmaktadır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Ahmet Ündağ

Yaz Yayınları

Çocuktum. Bir gün bir çiçek gördüm. Bir kayanın içinden çıkmıştı. Tüm ovada öyle bir çiçek yoktu. Kokusu insanın başını döndürüyordu. Yaprakları, yağmur sonrası ebem kuşağı rengindeydi. Anama gösterdim: - Bak dedim, bu nasıl bir çiçektir? - Bana o, ***bir sevda çiçeğidir***, dedi. - Böyle bir çiçek, nasıl bir kayadan çıkar? - O senin kaya dediğin acının, kaderin damıttığı bir y..»»
Bahri Güven

Yaz Yayınları

1950'lerden günümüze uzanan, kırsal kesimde yaşayan insanların ekonomik, sosyal açmazlarını varsılların yoksullar üzerindeki baskılı sömürüleri, töreler, gelenek ve görenekler, yoksul kesimin ezilmişliği anlatılmaktadır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Gül Durusel

Yaz Yayınları

Her şey çok komikti de aslında biz mi hayatı alıyorduk ciddiye... Yoksa gülünecek bir şey yoktu da boşuna mı gülüyorduk ağlanacak halimize... Hayat bazen başlı başına bir eğlence... Bazen de çok ciddi bir düşünce... Onun için bu öyküler sizi düşündürebilir de... Umarız ikisini de yaptırır size... Öyleyse okuyun ve başlayın derin derin düşünmeye... Okuyun ve başlayın gülümsemeye... ..»»
Hasan Denis Kalkan

Yaz Yayınları

Sizi geçmişe, Anadolu'ya, doğaya, köylere, kasabalara, saf ve temiz insanlara, sevgilere ve dostluklara alıp götürecek bir roman. Abidin'in yaşamı etrafında örülen yalın anlatımlı, uzun soluklu bir dönem romanı. Anadolu'nun küçük bir köyünde başlayıp, Türkiye'nin değişik bölgelerine uzanan bu yaşam serüveni, ülkemizi bugünlere taşıyan ***dün***e ayna tutan ve kendini demokrasi, özgürl..»»
Erol Toy

Yaz Yayınları

Yazko`nun Öyküsü»»
Hülya Korkmaz

Yaz Yayınları

Erken Aydınlanan Birey " Atatürk "»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.