Yaşamında öteki kişilere ulaşabildiğin anlar, bir ormandaki kuş ötüşleri gibi olacak... Uzaklardan gelip geçerken, kısacık bir süre yapraklarda yankılanacaklar o kadar. Orman bütün sessizliğiyle yine yalnız duracak orada... I.KANT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Yayın B

Yayın B

• Yayın B Kitapları | • Yayın B İletişim Bilgileri | • Yayın B Hakkında Bilgi
Sitemizde Yayın B isimli yayınevine ait Toplam 19 kitap bulunuyor."Yayın B" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Bülent Zeren

Yayın B

Alanında Türkiye’de ilk” " Takım doktoru ve sağlık ekibinin diğer üyeleri sporda başarı için teknik ekiplerin arkasındaki en önemli güç kaynaklarıdır. Teknik ekipler bu güç kaynaklarından yararlanabildikleri oranda başarı düzeylerini daha yukarılara taşırlar."   Küresel futbol endüstrisi içinde kulüplerin tüm paydaşları, üyeleri, çalışanları, yöneticileri ve kadroları..»»
Nazif Çavdar

Yayın B

Ve sen dostum ; Zamanda yapabildiğin yolculuk kadar özgürsün…   Şairin 2016 yılı başında yayınevimizden yayınlanan ‘Adı Şiir Kadının’ adlı şiir kitabından sonra yayımlanan ikinci kitabıdır. »»
Yalın İstenç Kökütürk

Yayın B

Sevgili okur elinizdeki bu eser, ilk kez Gazi Mustafa Kemal hayattayken yayınlanmıştır. Elimizdeki nüshanın yıpranmışlığından dolayı yazarı ve yayın zamanı tesbit edilememiştir. Ancak, eserin içindeki bilgilerin hem orjinalitesi ve hemde henüz olaylar sıcakken hafızalardan dahi silinmemişken kaleme alınmış olması, bugün resmi ya da gayri resmi tarihçiler tarafından bir..»»
Mustafa Kemal Atatürk

Yayın B

Bu kitabı Atatürk, ölümünden bir buçuk yıl kadar önce, III. Türk Dil Kurultayı'ndan hemen sonra 1936-1937 kış aylarında Dolmabahçe Sarayı'nda kendi eliyle yazmıştır. Bilim deyince, onda hakikat diye öne sürdüğü önermelerin pekin olmasını ister; pekinlik ise en mükemmel şekliyle matematikte bulunur. O halde o disiplindir ki; önermeleri matematikle ifade edilir. O zaman matematiği kullanmayan disip..»»
Banu Öztürk

Yayın B

Sen yokken zaman geçmeyi unutur gitme Sen benim her şeyimsin Mavi gözlerinle, Ey aşk düz gel ulu gel Biliyorum rahat gelmedin ama rahat ettirecek şekilde sonsuzca gel»»
Mesut Ersönmez

Yayın B

711 Güfte Bugünün Diliyle Karşılığı Güfteye Özel Sözlükçe Şairler ve Besteciler Makam Bilgileri Bir müzik yapıtının sözlerine, bestelenmek için yazılan şiire güfte denir. 82 makamdan 711 güftenin yer aldığı bu kitap, müziğimizin sözlü eserlerini; kolayca hatırlamaya,anlamaya ve öğrenmeye, dinlemeye ve söylemeye yardımcı olmak için hazırlandı. Divan Şiir'nin sanal dünyasından beslenen bu gü..»»
Gani Engin Ulusoy

Yayın B

Atatürk'ün 01 Kasım 1938'deki meclis açılış konuşmasından: "Uzun yıllardan beri devam eden ve zaman zaman, had bir şekil alan Tunceli'deki toplu şekavet (haydutluk) hadiseleri muayyen bir program dahilindeki çalışmaların neticesi olarak kısa bir zamanda bertaraf edilmiş o mıntıkada bu gibi vakalar bir daha tekerrür etmemek üzere tarihe devrolunmuştur. Cumhuriyetin feyzinden yurdun diğer evlatla..»»
Nebi Funda

Yayın B

12 Eylül darbesini yapan 5 komutanın saltanatı 1989 yılında Turgut Özal'ın Cumhurbaşkanı olması ile sona ermişti. Darbe ile ülkeyi kurtaranlardan, ancak 9 yıl sonra kurtulan millet için değişiklik yoktu. Tellak değişiyordu ama hamam aynı hamamdı. Hele darbe ile indirilen Demirel'in yeniden başbakanlık koltuğuna oturması, darbeciler için ağır bir darbeydi. Öyle ya, ülkenin felakete sürüklendiği..»»
Necdet Öklem

Yayın B

Devlet adamları adalet kavramından ayrılmamalıdırlar. Eğer bir toplum düzeninde devleti yönetenler bu kavramdan ayrılırlarsa yalnız toplum içinde bireyler muzdarip olmakla kalmaz devletin varlığı bile bir süre sonra tehlikeye düşer. Tarih sahnesi bunun sayısız örnekleriyle doludur. Birer ibret belgesi gibi tarihte yaşanmış olaylar o günlerden bugünün fazilet yoksunu politikacılarına seslenir du..»»
Şahin Mengü

Yayın B

"Kitapta yer alan bu yazıları dikkatle okuyun, Çok şey öğreneceksiniz. Aynen benim gibi." Emin Çölaşan »»
Mehmet Şerif Fırat

Yayın B

Dünya üzerinde "Kürt" diye adlandırılabilecek müstakil hüviyetli bir ırk yoktur. Kürtler, yalnız vatandaşımız değil, soydaşımızdır da... Fakat asırlarca devam eden kötü idare ve ihmaller, onların da kapalı yaşama itiyatları maalesef bu neticeyi doğurmuştur. Türk Milletini ve Türk Vatanını parçalayarak yok etmek sevdasında olanl..»»
Mehmet Erdül

Yayın B

Elinizdeki "Büyüklere Masallar" adlı eser bir öykü kitabı olmasına rağmen; ülkemizde hatta Dünya Edebiyatında ilk kez bir deneme yapılarak, öykünün akışını bozmadan, ritmik özelliklere taşıyan kimi kavram ve varlıkların kısa biyografilerini de içermektedir. Örneğin; Lokomotif nedir, kim icat etmiştir? Sincap neyle beslenir, kaç tırnağı vardır? Her gün kullandığımız çay adı hangi dilin hangi leh..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.