Sevilmeden sevmekten daha feci bir şey yoktur. TURGENYEV [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Yar Yayınları

Yar Yayınları

• Yar Yayınları Kitapları | • Yar Yayınları İletişim Bilgileri | • Yar Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Yar Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 44 kitap bulunuyor."Yar Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Nikolay Gavriloviç Çernişevski

Yar Yayınları

Nikolay Gavriloviç Çernişevski (1828-1889), Rus devrimci-demokrat yazar ve gazetecisi. Genç Rus aydınlarını 1860'larda büyük ölçüde etkilemiştir. 1 Haziran 1828'de, Saratov'da doğdu. Babası, yoksul bir köy papazıydı. 1854'te Sovremennik dergisinde yazarlığa başladı. Rusya'da Sosyal-Demokrasi'nin öncülerin..»»
Vladimir İlyiç Lenin

Yar Yayınları

Proletarya Kültürü, Lenin'in Rusya'da kültür devrimini anlatan yazılarından oluşuyor. Lenin'in kaleme aldığı bu ünlü makalelerde, sosyalist sanat ve edebiyat anlayışı, edebiyatta parti ruhu ilkesi, proletaryanın öncülüğünde örgütlenme partileşmenin önemi, partisiz örgütlere karşı uygulanacak taktikler, ..»»
V. Afanasiev

Yar Yayınları

Ernesto Che Guevara

Yar Yayınları

Uzun süreden beri, devrim tarihimizi tüm çok yönlülüğü ve ayrıntılarıyla yazmayı düşünüyorduk. Devrimin önderlerinden bir çoğu - özel ya da resmi olarak - bu tarihi yazmak istediklerini blirtirler ama yapılacak işleri çoktu. Oysa, yıllar geçiyor ve artık bütün Amkeirka'nın tarihi olmuş devrimci hareket..»»
Ernesto Che Guevara

Yar Yayınları

Yoldaşlar, Yaklaşık olarak yirmi yıl önce, 18 Ekim 1967'de, yoldaşımız Ernesto Che Guevara'nın onuruna Devrim Meydanında çok büyük bir kalabalık olarak toplanmıştık. Ne zor, ne acı günlerdi onlar! Vado del Yeso'da, Yuro Koyağındaki gelişmelere ilişkin aldığımız haberler arasında, Che'nin savaşta düştüğü, basın ajansları tarafından bi..»»
Ernesto Che Guevara

Yar Yayınları

"Nereye gidersem gideyim, Kübalı bir devrimci olmanın sorumluluğunu duyacağım". Bu sözleri Ernesto Che Guevara, 1965 yılı balarında, Fidel Castro'ya gönderdiği veda mektubunda yazıyordu. İki buçuk yıl kadar sonra, 8 Ekim 1967'de, Che Guvara yaralı olarak, Bolivya askeri birliklerince tutsak alındı. Bolivya'da, komuta ettiği küçük gerilla..»»
Grigor Stoiçkov

Yar Yayınları

Peter Weiss

Yar Yayınları

Ernesto Che Guevara

Yar Yayınları

Madem ki: Küba halkının onayını kazanan Havana Bildirisi, insan haklarını ve tüm yurttaşların toplumsal ve siyasi eşitliğini ilan etmektedir; Madem ki; Toplumun sosyalist gelişimize yön veren yasalar herkesin özgürce gelişmesini ve herkesin ortaklaşalığın yararına en tam biçimde faydalı olmasını amaçlamaktadır.»»
Yuri Drujnikov

Yar Yayınları

Yuri Drujnikov'un bu eseri, edebiyatta, günümüzün gerçeği olarak nitelenen ve romanın ana konusunu daha kısa biçimde anlatan, kendine özgü bir yazım türü olan 'mikroroman'a örnek bir kitaptır.  »»
Hikmet Akgül

Yar Yayınları

1936 yılında, Sansaryan Han'da gördükleri işkenceler sonucu hayatını kaybedenlerin arasına, 1938 sonlarında, Emine Erinç'de katılır. Şoför İdris'in öğretmeni, yoldaşı ve eşidir Emine...  Haydarpaşa'dan Karacaahmet'e doğru Emine'nin cenazesini taşıyan at arabasının arkasında bir tek İdris vardır. Yapayalnız toprağa verilir Emine, o g&uu..»»
Bülent Habora

Yar Yayınları

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.