Köleliğin en kötüsü, kendi nefsine köle olmaktır. (La Fontaine) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Yakın Plan Yayınları

Yakın Plan Yayınları

• Yakın Plan Yayınları Kitapları | • Yakın Plan Yayınları İletişim Bilgileri | • Yakın Plan Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Yakın Plan Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 84 kitap bulunuyor."Yakın Plan Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Selman Kayabaşı

Yakın Plan Yayınları

Binlerce yıllık Devlet-i Aliyye mührünü İngilizlerin işgali sonrası Sultan Vahdeddin’den alan ve Mustafa Kemal Paşa’ya devreden kişi kimdi? Bu devir teslim töreni, nerede, ne zaman ve nasıl gerçekleşti? Devlet-i Aliyye’nin töresine göre Osmanoğlu Hanedanı yok olursa veya esir düşerse yerine kim geçecekti? Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuyla binlerce senelik törenin bağlantısı neydi? İstanbul i..»»
hüseyin Ünal

Yakın Plan Yayınları

Plevne savunması, 1877-1878 Osmanlı- Rus Savaşı’nda gerçekleşen, “hasta adam” Osmanlı Devleti’nin dönemin büyük gücü Rusya’ya karşı yaptığı stratejik savunma ve destansı mücadele ile Türk tarihine damgasını vurmuş, tüm dünyanın saygısını kazanmış bir muharebeler zinciridir. Her biri ayrı birer kahramanlık örneği olan dört muharebe; destek sözlerinin yerine getirilmemesi..»»
Süleyman Kocabaş

Yakın Plan Yayınları

XVIII. asrın başlarında zaaf gösteren Osmanlı İmparatorluğu, dışta Büyük Devletler’in paylaşma ve parçalama planlarına sahne olmuş, içte ise çeşitli unsurlardan kaynaklanan “milli devlet” esasına göre parçalanma sürecine girmiştir. XVIII. asrın sonlarında ortaya çıkan bu süreç, XIX. asırda iyice hızlanmış, XX. asrın ilk çeyreğinde Osmanlı Devleti ortadan kalkmıştır. Baş..»»
Süleyman Kocabaş

Yakın Plan Yayınları

Osmanlı İmparatorluğu’nu kurtarmak amacıyla ilân edilen Tanzimat ve Islahat fermanlarının beklenen neticeyi vermemesi, bir kısım Osmanlı aydın ve yöneticilerini yeni tedbirler aramaya sevk etti. Tam bu sırada, devletin yönetim şekli olarak Meşrutiyet idaresinin uygulanması gündeme geldi. Sultan Abdülaziz padişahtı. Gittikçe büyüyen bu yangını söndürmek için çareler bulma..»»
Talha Aytekin

Yakın Plan Yayınları

Bir tarafta karma milletlerin birleşmesiyle ortaya çıkan 200 küsur yıllık ABD, dünya siyasetinde 300 yıllık geçmişi ve ağırlığı olan İngiltere, tarihin hiçbir döneminde etkin bir güç olamayan Almanya! .. Diğer yanda Çin'i titreten, Bizans surlarını tarumar eden, Orta Çağ'ı kapatıp Yeni Çağ'ı başlatan; 250 yıl boyunca en büyük güç olarak dünyaya hükmeden, kökleri asırlara..»»
Mert Adaş

Yakın Plan Yayınları

Sokullu Mehmed Paşa niçin suikasta uğradı? Osmanlı Devleti’nin gerileme dönemine girmesinde rol oynayan Kardinaller kimdi? Hilafet neden askıya alındı? “Fedailer” adlı ekip hangi operasyonlar için yetiştirildi. Glaido başka hangi dinî cemaatlere sızdı? Susurluk Operasyonu’nu kim planladı? Cumhurbaşkanı Erdoğan’a darbe kalkışmasını MİT’in geç haber vermesinin sebebi..»»
Murat YıldırımCemalettin Emeç

Yakın Plan Yayınları

Mahmut Yıldırım… 1974 yılında katıldığı Kıbrıs Barış Harekâtı'ndan sonra MİT'ten gelen davet mektubuyla istihbarat dünyasına adım atar. Yıllarca Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde terör örgütleriyle yapılan mücadelede ismini duyurur. 1996 yılında, MİT tarafından Abdullah Öcalan'a suikast düzenlemek üzere Suriye'ye gönderilir. Yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce giz..»»
Erol Yalçın

Yakın Plan Yayınları

Hiçbir cinayetin karanlığı ve sırrı yoktur. Her cinayet, canlı yayındır. Katil, kurban, izleyici ve anlatıcı olay anında daima aynı mekândadır ama korkudan birbirlerinin yüzüne bakmaya cesaret edemezler. Bunu sen de tecrübe edebilirsin ama her an tetikte olmalısın. Her şey her an terse dönebilir. Okur değil yazarsın. İzleyici değil anlatıcısın. Tünel çok uzun ve çok kara..»»
Uğur Çelikkaya

Yakın Plan Yayınları

HER SON ELBET YENİ BİR BAŞLANGIDž   Elbette devletler için de insanlar için de aşklar için de her son bir başlangıçtır. Her başlangıç ise bir sona yaklaşmaktır.   Değişmeyen tek şeyin değişim olduğu düşünüldüğünde devlet için de insan için de duygular için de bu sürecin yaşanması kaçınılmazdır.   Batıcılara “aydın” Osmanlıcılara ise “âlim” denilmeye başlanan Osmanl..»»
Sudenur Çakır

Yakın Plan Yayınları

Naciye Sultan kocası Enver’le vedalaşırken, muhtemelen “gitme, içimde bir korku var” diye yalvaracaktır ve bir daha görüşmeleri nasip olmayacaktır. Paşa’nın sonraki hayatı hep soğuk iklimlerde geçmiştir ve özellikle Türkistan dağlarında dizlerine kadar gelen karlar içinde yürürken çokça üşüyecektir. Eşine, çocuklarına, vatanına ve milletine kavuşamamanın derin hüznü il..»»
Mahir Kaynak

Yakın Plan Yayınları

MİT eski mensubu Mahir Kaynak ve Teşkilat ile Muhafız kitaplarının yazarı Selman Kayabaşı, son yıllarda yaşanan siyasal travmanın perde arkasını deşifre ediyor. Her ne kadar Cumhuriyetimizin Atatürk'ün eseri olduğunu iddia etsek de Türkiye Cumhuriyeti'nin devlet yapılanması ve yönetimi, tamamen Tek Parti döneminin izlerini taşımaktadır. Devletimizin Atatürk..»»
Kolektif

Yakın Plan Yayınları

Osmanlı Devleti'ne Hasta Adam yakıştırmasını yapan kimdi? Devlet-i Âliyye gerçekten Hasta Adam denilecek kadar kötü durumda mıydı? Cevabını, Prof. Dr. İlber Ortaylı veriyor. İkinci Abdülhamit'in 31 Mart Vak'ası ile devrilmesinin perde arkasında neler vardı? Konunun uzmanları Ahmet Turan Alkan ve Sacit Kutlu anlatıyor. Mustafa Kemal Paşa ile Millî M&uum..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.